Ubezpieczenie na życie

Większość z nas planując przyszłość widzi ją w jasnych barwach, zakładając same dobre okoliczności. Życie jednak różnie się układa, nie zawsze wypełniając zakładany przez nas scenariusz…

Po co się ubezpieczać?

Bycie przewidującym zazwyczaj się opłaca. Dopuszczanie do świadomości możliwości wystąpienia sytuacji niepożądanej jest pierwszym krokiem w realnym myśleniu o przyszłości. Uwzględnienie możliwości zdarzenia niesprzyjających okoliczności losowych pozwoli nam się na nie przygotować i przed nimi zabezpieczyć. Szeroko pojęte ubezpieczenie na życie w podstawowym założeniu ma na celu zapewnienie wypłaty świadczenia w wypadku naszej śmierci, osobom przez nas wskazanych. Do naszej decyzji zostaje obszar, jaki będzie obejmowała polisa. Ubezpieczenie na życie może oprócz  podstawowego zabezpieczenia ochronić nas i naszych najbliższych na wielu płaszczyznach.

Co może objąć ochrona ubezpieczeniowa?

W dzisiejszych czasach, przy nieograniczonej konkurencji towarzystwa ubezpieczeniowe z roku na rok poszerzają oferty. Obecnie można ubezpieczyć się w zasadzie od wystąpienia większości możliwych zdarzeń. Ze względu na stan polskiej służby zdrowia i ogromnych kolejek, w jakich zmuszeni jesteśmy czekać, aby dostać się do lekarza specjalisty coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia dotyczące zdrowia. W skład ochrony może wchodzić leczenie, czy zabiegi rehabilitacyjne. Jesteśmy w stanie w ciągu jednego, góra kilku dni wybrać się na wizytę, do specjalisty którego pomocy potrzebujemy, wykonać zlecone przez niego badania czy nawet wykupić niezbędne lekarstwa.  W skład ochrony ubezpieczeniowej, może wejść także możliwość wystąpienia wypadku komunikacyjnego, narodzin dziecka, ubezpieczeniem takim możemy objąć także najbliższych.

Kredyt na mieszkanie? Proszę bardzo!

Bardzo aktualnym temat stanowią niezmiennie od wielu kredyty hipoteczne. Wysokość cen, jakie musimy zapłacić za metr naszego wymarzonego mieszkania, czy domu większość z nas przyprawia o zawrót głowy. Powoduje to niezmienny boom na kredyty hipoteczne, zaciągane najczęściej na kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt lat. Takiej perspektywy czasu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a obecny rynek pracy nie daje takiej stabilnej sytuacji zatrudnienia jak ten dwadzieścia lat temu. Przeciętna wysokość raty kredytu hipotecznego zaciągniętego w Polsce na 250 000 zł na 25 lat oscyluje między 1 100 zł a 1 400 zł, w zależności od oferty banku. W momencie naszej niezdolności do pracy, czy śmierci pozbawiamy naszych bliskich zarówno środków do życia, jak i dachu nad głową. Od tego typu rozterek może nas wybawić wykupienie dodatkowej ochrony przy ubezpieczeniu na życie dotycząca trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz całkowitej niezdolności do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku, dzięki takiej ochronie wypłacone środki przeznaczyć będzie można na spłatę zobowiązań, jakim jest np. kredyt hipoteczny, zabezpieczając sobie i swoim bliskim tym samym bezpieczny dom.

Trzydzieści mieć lat to nie grzech…

Większość z nas mając 20 czy 30 lat nie myśli o chorobach, starości, wizytach u lekarza. Temat ten wydaje się odległy i niedotyczący nas. Niestety niepokojące statystyki wskazują na zachorowalność coraz większej ilości osób, a także, że chorują coraz młodsi ludzie. Dlatego 30- 40 lat stanowi optymalny wiek na rozpoczęcie opłacania ubezpieczenia. Korzystne jest to nie tylko ze względu na sam fakt zaistnienia ochrony ubezpieczeniowej. Osoby podpisujące umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi przed 40 rokiem życia mogą liczyć na najlepsze warunki – najwyższą sumę ubezpieczenia przy jak najniższej składce. Zaprocentuje to zwłaszcza w wieku późniejszym, ponieważ kontynuowanie opłacania polisy przez wiele lat skutkuje preferencyjnymi warunkami, a towarzystwa ubezpieczeniowe w rocznice podpisania umowy najczęściej same proponują rozszerzenie umowy przy naprawdę niskich miesięcznych składkach.

Przerwa w każdym meczu bywa niezbędna!

Podpisując umowę ubezpieczenia zadbajmy o to by znalazł się w niej zapis dotyczący możliwości jej zawieszenia. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne z punktu widzenia klienta pozwala bowiem w zależności od okoliczności na czasowe zawieszenie opłacania składek. Nie jest to jednak równoznaczne z rozwiązaniem umowy, nie tracimy historii ubezpieczeniowej i nie przerywamy jej, po pauzie możemy wrócić do ubezpieczenia na poprzednich warunkach. Zapewnia nam to bufor bezpieczeństwa, chwila gorszej sytuacji finansowej nie wpłynie na ochronę ubezpieczeniową często opłacaną przez lata.

O ochronę, jaką daje ubezpieczenie watro zatroszczyć się zawczasu, nie czekając na wystąpienie złych okoliczności, w takiej sytuacji skazani jesteśmy na gorsze warunki u ubezpieczyciela lub nawet odmowę zawarcia umowy. Przezorny zawsze ubezpieczony- to stare powiedzenie, znane chyba każdemu zawiera mnóstwo prawdy, myślmy perspektywicznie, bo nasze życie w teorii powinno być coraz dłuższe biorąc pod uwagę znaczny postęp medycyny i techniki badań prewencyjnych. Zadbajmy więc o naszą stabilną przyszłość, by jedno przypadkowe zdarzenie, czy nieszczęśliwy wpadek nie przekreślił wszystkiego na co pracowaliśmy do tej pory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here