Decydując się na właściwe zabezpieczenie danych firmy, chcemy zapewnić ich całkowite bezpieczeństwo. Na rynku dostępny jest ogrom rozwiązań, które mają być skuteczne, tanie oraz bezpieczne. Część z przedsiębiorców jednak posiada pewne obawy przed umieszczeniem własnej serwerowni poza siedzibą przedsiębiorstwa. Czy te obawy są uzasadnione?

Czy kolokacja jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Zdecydowanie tak. Kolokacja serwerów jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, na jakie może zdecydować się każdy przedsiębiorca. Głównie z tego powodu, że decydując się na kolokowanie serwerów w firmie zewnętrznej mamy gwarancję, że poświęcą oni im odpowiednią ilość uwagi i czasu, która zapewni optymalną ochronę danych w ich serwerowni. Pamiętaj, że są to profesjonaliści, posiadający wiedzę oraz doświadczenie doskonale wiedzą jakie zabezpieczenia będą najlepsze i właśnie takie zastosują.

Miejmy nadzieję, że taka sytuacja Ci się nie zdarzyła, ale wielu przedsiębiorców było zmuszonych do zwolnienia nielojalnych oraz nieuczciwych pracowników. Takie problemy kadrowe zawsze mogą wiązać się z przykrymi niespodziankami. Posiadanie serwerów w siedzibie firmy mogłoby się skończyć nie tylko ich fizycznym uszkodzeniem, ale chociażby wypłynięciem ważnych danych. Korzystanie z kolokacji serwerów daje Ci 100% pewność, że nikt niepowołany się do nich nie dostanie.

Ważne jest także wykonywanie kopii bezpieczeństwa!

Firmy zewnętrzne dbają również o regularne wykonywanie backupów, na osobnym serwerze. To dodatkowe zabezpieczenie przed utratą danych, która w każdej chwili może się przydarzyć – awaria dysku, niewłaściwa instalacja a może tak popularne ostatnimi czasy ataki hakerskie? Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje dane są zawsze bezpieczne.

Pamiętaj, że zatrudnienie nawet najlepszego pracownika, może okazać się niewystarczające do zadbania o własną serwerownię. Jego wiedza i doświadczenie mogą się okazać zbyt małe do potrzeb Twojej firmy. Firmy zewnętrzne posiadają naprawdę bogate i szerokie doświadczenia, w związku z czym zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here