Szukasz dobrego telefonu? Na to warto zwrócić uwagę

Każdy kupujący nowy telefon komórkowy wie, że nie jest to proste zadanie. Bo jaki sprzęt wybrać spośród tysięcy przeróżnych modeli? Czym się sugerować? Co jest warte uwagi, a których funkcji nigdy byśmy nie użyli? Dlatego przed zakupami należy przemyśleć (warto nawet spisać), czego oczekujemy od nowego sprzętu poza dzwonieniem i pisaniem SMS-ów.

Klasyczna czerń czy może rzucający się w oczy kolor? Nie ma co się oszukiwać, cokolwiek byśmy nie kupowali, zawsze najpierw patrzymy na wygląd danego przedmiotu. To całkiem naturalny odruch. Dlatego kupując telefon, oprócz na parametry, należy zwrócić uwagę na design, obudowę, ramkę wyświetlacza. Zamiast klasycznej czerni można postawić na zupełnie nietypowy kolor, np. Zielony Samsung Galaxy S10 512 GB (czyli SM-G973FZGGXEO, jeśli chcemy znać bardziej fachową i skomplikowaną nazwę tego modelu). Tu mamy też niemalże bezramkowy ekran, przez co wydaje się on jeszcze większy. Daje to dodatkowo ciekawy efekt wizualny.

Stawiasz na dobry aparat? To świetna myśl!

Bez względu na to, czy wybierzemy SM-G973FZGGXEO, czy jakikolwiek inny model telefonu warto zwrócić uwagę na aparat fotograficzny. W tzw. „komórce” może znajdować się bowiem bardzo profesjonalny sprzęt do robienia zdjęć. To ogromna wygoda, nie trzeba bowiem zabierać ze sobą na wycieczki czy spotkania ze znajomymi cyfrówki bądź lustrzanki. Telefon ma się przecież zawsze przy sobie. Jeśli już wspomnieliśmy o takim smartfonie jak zielony Samsung Galaxy S10 512 GB, to warto nadmienić, że ten sprzęt akurat ma wbudowanych kilka aparatów, dzięki czemu zdjęcia oraz filmy są na bardzo wysokim poziomie bez względu na światło i perspektywę. Na tę funkcję telefonu z pewnością warto patrzeć podczas zakupów.

Inteligencja telefonu

Obecnie w modzie są inteligentne telefony. Czyli jakie? Otóż takie, które dopasowują się do potrzeb użytkownika, obserwując, analizując i zapamiętując jego preferencje. Tu funkcje mogą być w różnych telefonach bardzo różne. Ale jeśli biorąc za przykład omówiony już SM-G973FZGGXEO, to w tym modelu znajdziemy np. inteligentny całodobowy system zarządzania baterią. Smartfon uczy się planu dnia użytkownika i w razie potrzeby wyłącza zbędne aplikacje, dzięki temu działa dłużej. Kolejną fajną opcją, którą znajdziemy w wielu nowoczesnych urządzeniach, jest dzielenie się energią z innymi urządzeniami np. z drugim telefonem czy słuchawkami dousznymi. I co ważne – nie potrzeba przy tym żadnych kabli. Warto także zwracać uwagę, a o tym często się zapomina, na czas ładowania telefonu – im szybciej, tym oczywiście lepiej. I jeszcze jedno – wentylator chłodzący w ładowarce. Świetna sprawa, ponieważ zapobiega przegrzewaniu się telefonu.

Dodatkowe urządzenia

Obecnie producenci telefonów komórkowych zachęcając do kupna swojego produktu, oferują też wiele akcesoriów. Jedne są bardzo użyteczne – inne całkowicie zbędne. Trzeba więc się zastanowić, czy taki „dodatek” będzie nam naprawdę potrzebny. Na pewno fajnym gadżetem jest bezprzewodowa ładowarka. Można mieć ją zawsze w torbie czy plecaku i skorzystać, gdy tylko zajdzie potrzeba, bez konieczności szukania gniazdka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here