Opaski fitness Samsung - realizuj cele sportowe z lekkością

W trakcie uprawiania sportów bardzo często sięgamy po akcesoria, które pomagają w pomiarze naszej aktywności. Niestety, zdarza się, że ze względu na gabaryty są one niewygodne lub w pewnych warunkach można je uszkodzić. Przykładem są tutaj bardzo ciężkie smartfony lub zegarki sportowe, które nie są wodoodporne i używanie ich np. w trakcie pływania jest kłopotliwe. W takim przypadku warto zakupić opaskę sportową. Jakie są jej zalety?

Opaski sportowe i ich zalety

Opaska sportowa to gadżet, który zakłada się na nadgarstek. Pozwala ona na monitorowanie aktywności sportowej i wyświetlanie jej na małym dotykowym wyświetlaczu. Opaska sportowa jest pomocna przede wszystkim przy bieganiu (m.in. dzięki zliczaniu przebytego dystansu i pomiarze pulsu), jeździe na rowerze (kontrola czasu, dystansu i rytmu jazdy), pływaniu (w takim przypadku warto wybrać taką, która zmierzy nie tylko odcinek, ale również tempo czy styl pływania) czy też ćwiczeniach na siłowni lub fitnessie (pomiar spalania kalorii, pulsometr).

Podstawową zaletą opasek sportowych są ich kompaktowe kształty, co sprawia, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Równie istotne jest nagromadzenie w nich sporej ilości funkcji. Oprócz tych stricte związanych z aktywnością fizyczną pozwalają na ich obsługiwanie z wykorzystaniem podłączonego do nich smartfona lub iPhone’a (i odbieranie SMS-ów, wiadomości z komunikatorów, e-maili czy też przeglądanie kalendarza). Najbardziej zaawansowane opaski sportowe wykrywają podjęcie aktywności przez ich użytkownika i dopasowują pod tym kątem swoje funkcje. Dzięki temu nie trzeba długo ich konfigurować, by rozpocząć swój trening lub zawody.

Jaką opaskę sportową wybrać, by realizować swoje cele z lekkością?

Jeśli chodzi o opaski sportowe dostępne na rynku, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę ich użytkowania oraz oferowane przez producenta funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością. Wśród takich opasek na szczególne wyróżnienie zasługują opaski fitness Samsung Gear Fit 2 Pro oraz Galaxy Fit.

Jeśli chodzi o Samsung opaski sportowe Gear Fit 2 Pro od tego producenta, to zapewniają one komfort w trakcie nawet najintensywniejszych aktywności sportowych, ponieważ mają specjalną sprzączkę, która sprawia, że ten minismartwatch doskonale trzyma się ręki. Oprócz tego doskonale przylegający do ciała czujnik tętna opaski fitness Samsung pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych, a opaskę można skonfigurować z jedną z ponad 3000 aplikacji treningowych dostępnych na rynku oraz z wieloma smartfonami, nie tylko od Samsunga (pod warunkiem, że mają one zainstalowany system Android w wersji co najmniej 4.4 lub system iOS w przypadku smartfonów, a także co najmniej 1,5 GB pamięci RAM). W przypadku takiej firmy jak Samsung opaski sportowe nie mają dużych ograniczeń, jeśli chodzi o łączenie się z innymi urządzeniami.

Opaski fitness Samsung Galaxy Fit oferują aż 6 typów treningów, a także dają możliwość ich spersonalizowania, dzięki wykorzystaniu 90 rodzajów ćwiczeń dostępnych w mobilnej aplikacji Samsung Health. Równie istotne jest to, że spełniają one wyśrubowane normy wodoodporności i wojskowe normy wytrzymałości. Ponadto, dzięki temu, że pojemność baterii tej opaski wynosi 120 mAh, jest ona w stanie przetrwać nawet cały tydzień bez ładowania. To niezwykle ważne wśród bardzo aktywnych osób. W przypadku takiej firmy jak Samsung opaski sportowe zapewniają zatem maksymalną wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here