Poszukujesz dodatkowych pieniędzy na studia? Sprawdź nasze propozycje

Lada moment rozpocznie się rok akademicki, a wraz z nim nowe wydatki – na czynsz, czesne, podręczniki, xero i wyjścia ze znajomymi. Jeżeli tuż po wakacjach Twój portfel świeci pustkami, najwyższy czas zmierzyć się z tą sytuacją. Zobacz, w jaki sposób pozyskać dodatkowe środki.

Punkt pierwszy: poszukaj dorywczej pracy

Studenci studiów dziennych mają wiele możliwości dodatkowego zarobku. Z racji swojego statusu, są mile widziani w charakterze pracowników sklepów spożywczych, odzieżowych, stoisk wystawienniczych. Pracodawcy nie muszą płacić za nich tak dużego ZUS-u jak za pracowników, którzy już się nie uczą. Studenci znajdują również zatrudnienie na recepcjach hotelowych, w barach i restauracjach. Duże szanse dorobienia mają studenci studiów zaocznych – mogą pracować na pełen etat od poniedziałku do piątku lub rozwijać własną działalność.

Punkt drugi: zainteresuj się promocjami bankowymi

Banki, aby przyciągnąć nowych klientów, organizują różnego typu akcje promocyjne. Chętnie dzielą się premią gotówkową. W przypadku studentów prowadzenie kont jest zazwyczaj darmowe, a warunki otrzymania nagrody są proste do spełnienia. Dlaczego by więc nie skorzystać z takiej możliwości? Co zaradniejsi są w stanie uzyskać w ten sposób nawet kilkaset złotych.

Punkt trzeci: sprzedaj nieużywane przedmioty

Masz podręczniki z poprzednich lat i niepotrzebne xerówki? A może Twoja szafa pęka w szwach od nieużywanych butów i ubrań? Jeśli tak, pozbądź się ich czym prędzej, korzystając z popularnych serwisów aukcyjnych. Komuś jeszcze na pewno posłużą, a Ty uwolnisz zamrożoną gotówkę, by wydać ją na potrzebniejsze rzeczy.

Punkt czwarty: podziel się kosztami z przyjaciółmi

Wynajmujesz duże mieszkanie i musisz płacisz spory czynsz? Zaproś do siebie współlokatora, który odciąży Cię finansowo z połowy zobowiązań. Wspólne mieszkanie to również większa szansa na oszczędności w kwestii gotowania czy wydatków ponoszonych na chemię domową.

Punkt piąty: weź pożyczkę

Choć zadłużanie się nie jest najlepszym pomysłem, czasem pozostaje jedyną dostępną opcją. Jeżeli nie masz innego wyjścia, skorzystaj z niego. Darmowe chwilówki spłacone w terminie mogą uratować Cię od zmarnowanego roku na studiach w sytuacji, gdy nie będziesz miał pieniędzy na zapłatę czesnego lub stancji. Pamiętaj jednak, że zaciągnięte zobowiązania kiedyś i tak będziesz musiał spłacić. Korzystaj więc z tej możliwości jedynie w ważnych i podbramkowych sytuacjach. Zaspokajanie zachcianek i drobnych przyjemności pożyczonymi pieniędzmi zdecydowanie nie będzie dobrym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here