Z roku na rok młode pary stają się coraz bardziej pragmatyczne. Zamiast bukietów kwiatów, które – choć piękne i wzruszające – szybko więdną i opadają, znacznie chętniej wybierają butelkę dobrego alkoholu – whisky, wina czy koniaku. Wysokoprocentowy trunek można wykorzystać podczas późniejszych spotkań z rodziną i znajomymi, jako poczęstunek podczas oglądania zdjęć i filmu z uroczystości. Goście weselni, chcąc dopasować się do życzeń Państwa Młodych, poszukują nie tylko odpowiedniego trunku, ale także eleganckiego i stosownego sposobu jego pakowania. Poniżej kilka wskazówek, jak ładnie zapakować alkohol na prezent.
Koncepcja pierwsza: drewniana skrzynka na wino
Jedną z ciekawszych możliwości eleganckiego zapakowania butelki z alkoholem przeznaczonej na prezent ślubny jest skrzynka na wino. Cechuje ją modny wygląd, wykorzystanie naturalnego surowca oraz dobre zabezpieczenie butelki przed stłuczeniem. Co więcej, tak zapakowany prezent można w dużej mierze spersonalizować, zlecając wykonanie graweru z imionami Państwa Młodych, datą uroczystości oraz życzeniami. Skrzynki na wino mogą mieć różną stylistykę, zarówno romantyczną, ażurową, ale też bardziej nowoczesną i minimalistyczną. Jeżeli chcemy zapakować prezent zgodnie z nutą retro, skrzynkę możemy dodatkowo wypełnić rafią w naturalnym odcieniu. Drewniana skrzynka na wino może być wykorzystana także w zaciszu domu oraz – za sprawą okolicznościowego graweru – być miłą pamiątką tego wyjątkowego dnia.
Koncepcja druga: torebka z papieru typu craft
Moda na ekologię odzwierciedla się również w sposobie pakowania upominków. Błyszczące i szeleszczące celofany i wstążki zastępują eleganckie w swojej prostocie torebki wykonane z papieru typu craft. Szary wzmocniony papier prezentuje się stylowo i modnie. Może zostać dodatkowo ozdobiony taśmą imitującą koronkę lub okolicznościowym stemplem z datą ślubu i imionami nowożeńców. Możliwości jest naprawdę wiele.
Koncepcja trzecia: opakowanie typu nosidełko
Interesującym opakowaniem na alkohol może być wiklinowe nosidełko, wykończone skórzanym paskiem i zapięciem, utrzymane w rustykalnej, francuskiej i sielskiej stylistyce. W tym wyjątkowym dniu nosidełko można dodatkowo przyozdobić świeżymi kwiatami. Tego typu pojemnik będzie wyjątkową ozdobą samego prezentu. Co ważne, może być wykorzystany później wiele razy przez osoby obdarowane, na przykład jako pojemnik na alkohol podczas weekendowych wypadów za miasto. Opakowanie nie ma więc jednorazowego charakteru i nie trafi zaraz po uroczystości do kosza na śmieci, a co za tym idzie – jest ekologiczne i mądrze przemyślane.
Koncepcja czwarta: przezroczyste opakowanie
Jeżeli butelka trunku, który zakupujemy, jest wyjątkowo atrakcyjna pod względem wizualnym, nie warto jej dodatkowo zasłaniać. Zadbajmy więc o to, aby zewnętrzne opakowanie było przezroczyste i tylko eksponowało to, co znajduje się w środku. Wysokoprocentowe trunki z pływającą gruszką w środku umieszczone w pękatym szklanym naczyniu same w sobie są już ozdobą.
Koncepcja piąta: efektowna puszka
Metalowe puszki, nawiązujące swoją stylistyką nieco do vintage, cieszą się ostatnio sporą popularnością. Mogą być dodatkowo podkreślone za pomocą eleganckiej etykiety z nazwą regionu, z którego pochodzą oraz z rokiem produkcji. Alkohole leżakujące w dębowych beczkach będą odpowiednim zakupem na wesele bliskich nam osób. Efektowne puszki będą bardzo dobrym wyborem w przypadku ekskluzywnych wódek i whisky. Niektóre alkohole sprzedawane są już w tego typu opakowaniu.