Faktoring to najdynamiczniej rozwijająca się usługa finansowa w Polsce. Dzięki faktoringowi przedsiębiorstwa nie muszą martwić się o niewypłacalnych kontrahentów, ani zwłokę w zapłacie za sprzedane towary lub usługi.

Faktoring realizowany przez Bibby Financial Services to doskonałe rozwiązanie dla firm bez względu na branże oraz wielkość przedsiębiorstwa. Pozwala na szybki dostęp do gotówki, płatności są realizowane już po 24 godzinach od momentu zaksięgowania sprzedanej kopii faktury. Usługi faktoringowe umożliwiają sfinansowanie każdej faktury za sprzedaż towarów lub usług.

Faktoring dla firm – jakie korzyści?

Dzięki faktoringowi, przedsiębiorstwa otrzymują gotówkę niemal od razu po dokonaniu sprzedaży towarów lub usług. Bez znaczenia jest termin płatności faktury – faktoranci, tacy jak Bibby Financial Services, realizują finansowanie faktur z 15-dniowym, jak i 90-dniowym okresem płatności. Pieniądze na koncie bez względu na odroczony czas płatności to większa stabilizacja finansowa przedsiębiorstwa.

Stosowanie faktoringu w bieżącej działalności znacznie sprzyja poprawie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Faktoring jest polecany na każdym etapie przedsiębiorstwa, zarówno wtedy, gdy firma się rozwija, jak i wtedy, gdy posiada stałe grono partnerów biznesowych i odgrywa znaczącą rolę na rynku. Faktoring jako produkt finansowy powinien być tożsamy z wizją dynamicznego rozwoju każdego przedsiębiorstwa.

Faktoring jest szczególnie zalecany firmom, które sprzedają towary lub usługi z odroczonym terminem płatności. Realne korzyści z usług faktoringowych odczują również przedsiębiorstwa, które współpracują ze stałym gronem kontrahentów. Faktoring zalecany jest także tym firmom, które chcą zdywersyfikować źródło finansowania.

Podstawowe korzyści faktoringu

Usługi faktoringowe pomagają w budowaniu wizerunku rzetelnego płatnika w oczach partnerów biznesowych, dzięki faktoringowi zwiększa się zdolność do bieżącego finansowania działalności, w tym również zobowiązań bieżących na rzecz ZUS, Urzędu Skarbowego, a także wynagrodzenia pracowników.

Dzięki faktoringowi zwiększa się konkurencyjność, a także szansa na korzystniejsze rabaty od dostawców. Przedsiębiorstwa stosujące faktoring mogą oferować swoim partnerom dłuższe terminy płatności, co stanowi wyraźną przewagę nad pozostałymi konkurentami. Faktoring to także oszczędność czasu, ponieważ zarządzanie należności wymaga dodatkowych nakładów pracy. Korzystając z usług sprawdzonych faktorów, takich jak Bibby Financial Services, nie trzeba martwić się o monitorowanie należności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here