Książki telefoniczne kojarzą się większości abonentów z czasami telefonów stacjonarnych. Były one wydawane w opasłym tomie, który co jakiś czas musiał być uaktualniany. Do pewnego momentu nikt nie pytał nikogo, czy chce, aby jego numer telefonu oraz adres zamieszkania w takiej książce się znalazły. Dzisiaj spawa poszukiwania numerów telefonicznych wygląda nieco inaczej

Każdy ma własną książkę telefoniczną

Tak naprawdę każdy ma własną, prywatną książkę telefoniczną we własnym telefonie. Może ją uzupełniać tylko o numery do osób, instytucji i firm, które go interesują i z którymi chce mieć stały, bezproblemowy kontakt. Każda firma i instytucja podaje dodatkowo swoje dane teleadresowe na własnej stornie, w zakładce „Kontakt”. Osoby prywatne same wymieniają się telefonami. Co jednak, jeśli ktoś jest zainteresowany czyimś numerem, ale nie ma go jak o to zapytać? Wtedy niezłym rozwiązaniem jest książka telefoniczna online.

Książka telefoniczna online – jak z niej korzystać?

Każda tego typu strona, jak np. https://totallookup.com/ działa podobnie: należy po prostu wypełnić pola dotyczące imienia, nazwiska oraz ewentualnie adresu zamieszkania osoby, której numeru się szuka. Co więcej – każdy użytkownik może nie tylko przeszukiwać taką bazę, ale i sam dodać do niej własny numer. Oczywiście jest to opcja całkowicie dobrowolna.

Co z bezpieczeństwem danych?

Każda książka telefoniczna online przedstawia użytkownikom swoją politykę prywatności. Osoba, która myśli o dodaniu do danego serwisu tego typu swojego numeru, może, a nawet powinna zapoznać się zarówno z tą zakładką, jak i z regulaminem książki. Taka wiedza jest niezbędna, aby mieć pewność co do bezpieczeństwa swoich danych.

Co z legalnością takiej książki telefonicznej?

Takie źródła danych są legalne, gdyż książki telefoniczne online mogą korzystać i udostępniać na życzenie zainteresowanych jedynie dane udzielone im dobrowolnie przez osoby, których te dane dotyczą. Muszą one przestrzegać wszystkich przepisów związanych z bezpieczeństwem tego typu informacji.

Szybko i wygodnie

Z książek telefonicznych online korzysta się szybko, wygodnie i przede wszystkim w sposób intuicyjny. Nie trzeba posiadać ogromnej i ciężkiej książki, która i tak co jakiś przestawała być aktualna. W książce online wystarczy wpisać dane osoby, której numer ma zostać znaleziony. Bazy tych miejsc te są wciąż uaktualniane. A wyszukanie konkretnych danych zajmuje dosłownie moment. Teraz wystarczy wpisać odnaleziony numer do własnego telefonu i można go mieć pod ręką przez cały czas.

Podobnie jest z dostępem do całej książki telefonicznej online. Jest ona dostępna z każdego komputera podłączonego do sieci. W dodatku dzisiaj niemal każdy może korzystać z dostępu do sieci przez smartfon. To oznacza, że każdy użytkownik telefonu komórkowego ma zawsze pod ręką łato dostępną i intuicyjną w obsłudze książkę telefoniczną online. w dodatku jest to narzędzie często pobierające dane z wielu miejsc na raz i na tej podstawie generuje raport z myślą o osobie wyszukującej. Z książek takich można korzystać bez rejestracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here