rozmiar kartonów

Dobór odpowiedniego pod względem rozmiaru pudełka do wysyłki jest bardzo ważny z kilku powodów – chodzi o 4 kwestie: przeznaczenie, koszty, ochronę przesyłki oraz dbałość o środowisko. A znalezienie właściwego rozmiaru opakowania jeszcze nigdy nie było tak proste, jak przy użyciu wyszukiwarki kartonów.

Okazuje się, że w przypadku wielu przesyłek rozmiar i kształt pudełka są źle dopasowane. Takie niedopasowanie powoduje, że koszty wysyłki są wyższe, towar nie jest odpowiednio chroniony podczas transportu i produkuje się więcej odpadów, co ma negatywny wpływ na środowisko.

Dlaczego dobór odpowiedniego rozmiaru kartonu jest ważny?

Przy doborze odpowiedniego pudełka należy zastanowić się do czego jest ono potrzebne – czy do zwykłej wysyłki, czy wysyłki paletowej, a może do ekspozycji albo przechowywania. W przypadku zwykłej wysyłki pocztowej, kurierskiej czy paczkomatowej sprawdzą się tzw. fasonowe pudełka. Różne rozmiary zapewniają możliwość dopasowania do zawartości przesyłki. Do wysyłki większej ilości produktów przydadzą się natomiast pudełka klapowe, które są bardziej wytrzymałe niż fasonowe i nadają się do pakowania cięższych przedmiotów. Do wysyłki paletowej należy użyć specjalnych pudełek na paletę – ma to związek z zapewnieniem bezpieczeństwa ładunku i ograniczeniem przestrzeni magazynowej. Do ekspozycji produktów najlepsze będą pudełka produktowe/fasonowe. Natomiast do przechowywania przydatne są pudełka fasonowe.

Rozmiar kartonu ma wpływ na koszty przesyłki – czym większy gabaryt, tym wyższa opłata. Warto zatem ograniczyć jego wielkość poprzez dokładne dopasowanie do rodzaju i wielkości przesyłanych produktów. Jeśli zapakujemy małą przesyłkę w duże pudełko, zapłacimy więcej niż w przypadku mniejszego pudełka.

Wysyłane produkty powinny być bezpieczne podczas transportu, należy zatem wybierać takie opakowania, które uchronią je przed potencjalnymi uszkodzeniami i zniszczeniem. Tu także istotny jest rozmiar kartonu – w za dużym pudełku towar będzie „latał” – oczywiście można go zabezpieczyć wypełniaczem, ale za duże pudełko plus dużo wypełniacza to dodatkowe, zupełnie niepotrzebne śmieci. Warto więc wybrać pudełko dopasowane do rozmiaru i wagi przesyłki i oczywiście można ją zabezpieczyć odpowiednią ilością wypełniacza.

Bardzo istotna kwestia to również dbałość o środowisko naturalne. Za duże opakowania powodują zwiększenie ilości odpadów, a zatem stosowanie mniejszych, dopasowanych pudełek może ograniczyć ich generowanie – czym mniejsze pudełko, tym mniej śmieci. Mniejsze opakowania to lepsze wykorzystanie przestrzeni transportowej na paletach czy w ciężarówkach/vanach kurierskich, dzięki temu jeździ mniej pojazdów i emisja dwutlenku węgla jest mniejsza.

Boxselector

W RAJA każdy znajdzie właściwy rozmiar kartonu, dostosowany do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno małe pudełka, jak i bardzo duże i do tego dopasowane do różnego przeznaczenia. Można również zamówić nietypowe formaty opakowań. W tym celu należy skontaktować się ze specjalistą ds. opakowań (pudełka mogą mieć konkretny rozmiar, kolor oraz logo firmy). Jeśli chodzi o formaty dostępne od ręki, to jest ich w ofercie aż 550!

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru kartonu jeszcze nigdy nie było tak proste. Jak to zrobić? Należy skorzystać z Boxselectora – podać wymiary pudełka (długość, szerokość i wysokość), kliknąć i gotowe – system wyszuka odpowiednie opakowanie.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here