Wspólny bal sylwestrowy dla dzieci i dorosłych? To możliwe – sprawdź jak!

0
292

Przeważnie bale sylwestrowe organizowane są z myślą o albo o dzieciach, albo o dorosłych i mogłoby się wydawać, że potrzeb tych dwóch grup miłośników zabawy nie da się pogodzić. Ale w niektórych dobrych hotelach udaje się dokonać niemożliwego, a bale sylwestrowe dla dzieci i dorosłych cieszą się coraz większą popularnością.

Wspólny bal, współdzielona przestrzeń

To oczywiste, że jeżeli Sylwester na Mazurach ma przynieść radość i dorosłym, i dzieciom, to bal musi być zorganizowany w ramach wspólnej przestrzeni. Ze względów praktycznych jednak nie jest ona nigdy w 100% wspólna – wydziela się strefę zabaw dla dzieci z animacjami, kącikiem gier czy czytelnią, i strefę dla dorosłych, a w niej na przykład open bar, miejsce do tańca i tak dalej.

Elementami, które mogą stanowić łącznik między obiema strefami, a które sprawiają, że choć dzieci i dorośli bawią się zasadniczo oddzielnie, to jednak mogą wspólnie spędzać czas, będą choćby stoliki, przy których można odpocząć w gronie rodziny.

Problematyczne atrakcje dla dzieci

Największym wyzwaniem, jakie zwykle wiąże się z organizacją rodzinnego balu sylwestrowego, jest zapewnienie atrakcji dla najmłodszych. Niby recepta jest znana: animacje, gry, zabawy, odrębne menu dla dzieci – ale żeby to zrealizować, trzeba wydzielić odpowiednią przestrzeń. Z organizacyjnego punktu widzenia jest to sporym wyzwaniem, bo nie wszystkie hotele mają układ, który pozwoli na taką organizację przestrzeni, a jednocześnie da pewność, że odgłosy dziecięcych zabaw nie będą przeszkadzały dorosłym po sąsiedzku.

Coraz więcej jest jednak obiektów, które zostały zaaranżowane z myślą o wspólnych zabawach sylwestrowych i jeśli uda Ci się znaleźć ofertę jednego z nich, to możesz mieć pewność, że na rodzinnym balu sylwestrowym każdy będzie bawił się doskonale.

Oferta sylwestrowa to nie tylko sam bal

Szukając hotelowych ofert na Sylwestra dla całej rodziny, warto spojrzeć na nie szerzej. Bal na pewno będzie centralnym punktem zabawy, ale zwykle są to pakiety obejmujące co najmniej 3 dni. I choć warto zarezerwować sobie czas na odespanie dobrej zabawy, to na pewno dobrze by też było pojechać w miejsce, gdzie poza balem też nie będzie nudno. Hotelowa strefa SPA, strefa animacji dla dzieci, atrakcje na świeżym powietrzu, sauny i baseny mogą sprawić, że doskonała zabawa potrwa zdecydowanie dłużej, niż tylko kilka godzin.

Takich pakietów jest w tym roku sporo, więc jako dodatkowe kryterium warto wybrać choćby lokalizację – dobrze by było pojechać w miejsca, które odwiedza się rzadko, bo to wyjątkowa okazja i zmiana otoczenia jeszcze dołoży cegiełkę do niezapomnianych przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here