Przyczepa podłodziowa

Jeśli zainteresował Cię powyższy nagłówek, to zakładam, że jesteś posiadaczem mniejszej bądź większej jednostki pływającej. Przyczepa podłodziowa to absolutny must-have w takiej sytuacji. Którą wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Które marki oferują najstabilniejsze i najtrwalsze przyczepy podłodziowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Ważne parametry

Istnieje kilka ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu zakupu przyczepy podłodziowej. Wszystkie dotyczą oczywiście docelowego załadunku. Po pierwsze: wymiary transportowanej łodzi. Czy ma mniej niż 5 metrów długości? A może więcej? Po drugie: waga. 1,5 tony? 3 tony? Rynek oferuje całe mnóstwo różnego rodzaju jednostek pływających i tyle samo dedykowanych im przyczep podłodziowych. Trzeba wybrać taką, która wytrzyma dedykowane jej obciążenie i da gwarancję bezpiecznego transportu z jednego miejsca do drugiego.

Liczba osi

Przyczepa podłodziowa może posiadać różną liczbę osi, na której spoczywa cały ciężar załadunku. Im więcej osi, tym większa wytrzymałość – tak można w skrócie to podsumować. W dokumentacji znajdziemy natomiast takie wytyczne:

 

  • przyczepa podłodziowa jednoosiowa – umożliwia transport jednostki pływającej o maksymalnej długości 6,5 metrów i maksymalnej wadze 1500 kg. Ciężar jest rozłożony między oś oraz hak samochodu;
  • przyczepa podłodziowa dwuosiowa – daje gwarancję bezpiecznego przewozu łodzi o maksymalnej wadze 3000 kg i maksymalnej długości 9 metrów. W tym przypadku większość ciężaru łodzi spoczywa na osiach przyczepy podłodziowej (nie na haku samochodu);
  • przyczepa podłodziowa trzyosiowa – oferuje transport bardzo dużych jednostek pływających: aż do 9,5 metra długości i do 3500 kg wagi.

 

Udogodnienia

Każda przyczepa podłodziowa powinna być maksymalnie dopasowana do przewożonej łodzi. Dokonaj zakupu w takim miejscu, które oferuje wszelkie niezbędne akcesoria, czyli np.:

 

  • rolki;
  • płozy;
  • belkę oświetleniową (czasami przydaje się taka z funkcją szybkiego, bezproblemowego demontażu);
  • przewłoki do mocowania pasów zabezpieczających;
  • koła o odpowiednim rozmiarze;
  • dziobnice;
  • wciągarkę;
  • hamulec najazdowy;
  • uresorowane zawieszenie.

 

Wszystkie wymienione wyżej elementy mają ogromne znaczenie nie tylko przy załadunku i rozładunku, ale również w trakcie transportu. Pamiętaj, że przyczepa podłodziowa wraz ze swoim ponadprzeciętnym załadunkiem nie może stwarzać zagrożenia ani dla Ciebie, ani dla innych uczestników ruchu drogowego.

Polecane marki

Może zabrzmi to dość brutalnie, ale…skoro stać Cię na posiadanie własnej jednostki pływającej, to powinieneś mieć również możliwość nabycia dobrej, niekoniecznie najtańszej przyczepy podłodziowej. Ale bez obaw! Dobre przyczepy podłodziowe ogólnoświatowych, renomowanych marek to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy to dużo? Nie wydaje mi się! Tym bardziej, że tego zakupu przyjdzie Ci dokonać tylko raz i będzie Ci on służył przez wiele długich lat. Zainwestuj w przyczepę podłodziową z logiem Brenderup, Temared albo Lorries – wszystkie te firmy specjalizują się w produkcji różnego rodzaju przyczep (podłodziowe to tylko jeden z oferowanych rodzajów) i można spotkać je na trasach wszystkich krajów europejskich (i nie tylko). Gdzie ich szukać? Zajrzyj na stronę www.przyczepa-podlodziowa.pl i zapoznaj się ze specyfikacją dostępnych tam modeli. W razie pytań czy wątpliwości, nie wahaj się nawiązać kontaktu z obsługą tego miejsca. Fachowe doradztwo, doświadczenie oraz wiedza to coś, co oferuje zatrudniona tam kadra. Zapewniam: będziesz zadowolony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here