Motywuj i rozliczaj z system RCP

Dążenie do pełnej automatyzacji procesów produkcyjnych to znak współczesnej gospodarki. Nie oznacza to jednak, że człowiek przestaje mieć znaczenie. W wielu polskich przedsiębiorstwach to ludzie stanowią najcenniejsze zasoby, bez których realizacja procesów produkcyjnych nie byłaby możliwa. Z tego też powodu dajemy Ci system RCP działający online.

Praca z zespołem ludzi wymaga zastosowania odpowiedniego podejścia. Motywacja, kontrola i rozliczenie czasu pracy to najważniejsze kwestie związane z zasobami ludzkimi, jakie wpływają na rentowność Twojej firmy. Wdrażając nowoczesne metody zarządzania przedsiębiorstwem powinieneś działać i myśleć kompleksowo. Nie wystarczy wobec tego zastosować innowacyjnych metod w planowaniu produkcji, czy też wdrożenie zaostrzonych procedur magazynowych. Jeżeli nie zadbasz o ludzi, to wszystkie podejmowane działania nie będą maksymalnie efektywne.

Deleguj polecenia

Jeżeli będziesz pamiętać o tym, że zarządzanie produkcją obejmuje również ludzi, to Twoje działania staną się skuteczniejsze. Zadbaj o to, aby Twoi pracownicy mieli jasno przypisane role i ustalone cele. Chociaż mogłoby się wydawać, że załoga doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników działająca pod nadzorem sprawdzonego brygadzisty może sprawnie realizować procesy produkcyjne, to w rzeczywistości taki model pracy nie jest doskonały. Korzystając z modułu RCP (online) działającego w systemie OptiMES, możesz każdemu pracownikowi przypisać odpowiednią rolę, a także zadania do wykonania. Pracownik zyskuje dzięki temu jasny cel i dostęp do niezbędnych materiałów i dokumentów. Tym samym eliminujesz problem ustalenia wśród pracowników odpowiedzialności za realizację poszczególnych etapów realizacji zamówień.

Monitoruj i rozliczaj

RCP system stanowiący jeden z modułów OptiMES daje Ci możliwość zachowania pełnej kontroli nad przebiegiem pracy Twoich pracowników. W szybki sposób sprawdzisz zdalnie m.in. obecność pracowników w pracy, wykonywane przez nich zadania, a nawet stanowisko na którym pracują i zużycie materiałów. Istotnym elementem już również możliwość ustalenia normatyw, które ułatwiają ocenę produktywności poszczególnych pracowników, a także całych brygad. Co więcej, system daje Ci możliwość wygenerowania danych w czasie rzeczywistym, a także pozyskania raportów historycznych. W ten sposób sprawdzisz m.in., który pracownik uzyskuje najlepsze wyniki na określonym stanowisku pracy.

Wykorzystując OptiMES zyskujesz kompleksowe narzędzie ułatwiające kontrolę czasu pracy pracowników, dlatego panel meldunkowy dostępny w ramach RCP online może z powodzeniem być wykorzystywany jako system wejść/wyjść. Jeżeli jednak posiadasz już taki system w swojej firmie, to bez trudny zintegrujesz go z OptiMES. Dodatkowo automatycznie generujesz raporty dotyczące czasu pracy i osiągniętych norm. W ten sposób pozyskujesz rzetelne informacje, które wykorzystasz przy obliczeniach wynagrodzenia oraz premii.

Sprawdź sam jak to działa. Masz 14 bezpłatnych dni z OptiMES.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here