Wrocław - dlaczego warto tu mieszkać i pracować?

Wrocław jest czwartą co do wielkości metropolią w Polsce oraz najlepszym miejscem do pracy i życia według międzynarodowego rankingu „Quality of Living”. Wiele osób decyduje się na zamieszkanie w stolicy Dolnego Śląska, kierując się przede wszystkim pozytywnymi opiniami o mieście.

Rynek pracy we Wrocławiu

Osoby poszukujące pracy we Wrocławiu nie mogą narzekać na brak ofert. Zatrudnienie bez problemu znajdą tutaj przede wszystkim przedstawiciele takich profesji jak: grafik, programista, ratownik medyczny oraz pracownik gastronomii. Ze względu na to, że miasto nieustannie się rozwija, coraz więcej zagranicznych firm lokuje tu swój kapitał, co pozytywnie wpływa na rynek pracy, z tego względu można powiedzieć, że każdy kto chce pracować we Wrocławiu, z pewnością pracę dostanie.

Komunikacja miejska i idealna “baza wypadowa” na wycieczki

Komunikacja miejska we Wrocławiu to jeden z najlepszych sposobów na przemieszczanie się. Doskonałe połączenia do wszystkich zakątków miasta gwarantują punktualne i szybkie dotarcie do celu. Z Wrocławia w ciągu zaledwie półtorej godziny można dojechać do wielu malowniczych miejscowości w Sudetach, blisko również jest do Czech. Ponadto port lotniczy w Stolicy Dolnego Śląska oferuje wiele połączeń do atrakcyjnych lokalizacji.

Wymarzone miejsce do życia

Specjaliści są zgodni co do czynników decydujących o atrakcyjności danego miejsca – musi być ono zrównoważone. Balans ten powinien polegać na równowadze pomiędzy możliwościami rozwoju a relaksem. Wrocław idealnie wpisuje się w ten kontekst, ponieważ jest jednocześnie prężnie prosperującym centrum biznesowym, ośrodkiem kulturalnym oraz miastem, w którym nie brakuje terenów zielonych i infrastruktury do różnego rodzaju rozrywek.

Idealne miejsce dla miłośników sztuki – Europejska Stolica Kultury 2016

Mimo że Wrocław Stolicą Kultury już nie jest, w dalszym ciągu realizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia, które są konsekwencją tego wydarzenia. Oprócz tego niesłabnącą popularnością cieszą się cykliczne imprezy, które odbywają się tutaj od wielu lat i na stałe wpisały się w kulturalny repertuar miasta, do najciekawszych można zaliczyć, np. Festiwale filmowe: Nowe Horyzonty, festiwale muzyczne: World Music Days (jeden z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie), Avant Art Festival, Industrial Festival, Asymmetry oraz Jazz nad Odrą. Oprócz tego we Wrocławiu odbywają się również imprezy literackie, m.in.: Europejska Noc Literatury, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Port Literacki, Międzynarodowy Festiwal Kryminału oraz Festiwal Literatury dla Dzieci.

Warto wiedzieć, że we Wrocławiu znajduje się również największe w Polsce kino studyjne Nowe Horyzonty, w którym oprócz projekcji odbywają się warsztaty, debaty i przeglądy festiwalowe.

Miasto, które nigdy nie śpi

Rynek Starego tętni życiem bez względu na porę dnia i nocy. Większość restauracji, barów i kafejek znajduje się blisko siebie, dlatego nie trzeba przemierzać dużych odległości, aby znaleźć miejsce idealne do relaksu, zjedzenia pysznego obiadu lub rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here