Jak wybrać drukarnię?

Współczesne drukarnie zajmują się nie tylko drukowaniem książek, ulotek czy plakatów, ale także tworzeniem różnego rodzaju produktów reklamowych, specjalistycznych, a także koszulek. Czytaj dalej i dowiedz się, jakimi cechami powinna wyróżniać się dobra drukarnia i podpisz umowę ze sprawdzonym dostawcą potrzebnych produktów.

Współczesne drukarnie to specjalistyczne zakłady produkcyjne, opierające swoją działalność na wykorzystaniu skomplikowanych i zaawansowanych technologii. Przed laty drukarnie głównie zajmowały się produkowaniem gazet, czasopism czy książek. Z biegiem lat nastąpiła transformacja tego rodzaju zakładów, które poszerzyły swoją działalność o tworzenie całkiem nowych rozwiązań, takich jak na przykład drukowanie etykiet. Jednym z najlepszych zakładów produkujących etykiety jest drukarnia Unilogo, która dostarcza rozwiązania i produkty swoim klientom od wielu lat.

Jak wybrać drukarnie dla etykiet?

Jeśli chcesz wprowadzić dowolny produkt na rynek, poza jego wytworzeniem, opracowaniem konkretnego opakowania, nakładami na dystrybucję i marketing, musisz jeszcze zająć się  tematem etykiet, czyli różnego rodzaju broszur, które mają charakter informacyjny oraz marketingowy. Trudno wyobrazić sobie dowolny produkt konsumpcyjny, który pozbawiony jest jakiejkolwiek etykiety. Na szczęście nie musisz organizować specjalnego działu w Twojej firmie, który się tym zajmie.

Tworzenie etykiet możesz zlecić zewnętrznej firmie, czyli najpewniej drukarni etykiet. Współczesne drukarnie mogą stworzyć wiele ich rodzajów. W zależności od Twoich potrzeb, powinieneś móc wybrać dowolny rodzaj etykiet, który chcesz zamieścić na opakowaniu swojego produktu. Dobrą drukarnię etykiet możesz rozpoznać właśnie po możliwości wyboru.
Dobra drukarnia etykiet powinna mieć w swojej ofercie możliwość wykonania dowolnej etykiety. Musi być to np. możliwość stworzenia etykiety na mokro, wydrukowania etykiety samoprzylepnej czy stworzenie etykiety IML (z ang. in-mould label). Coraz więcej producentów tworzy opakowania ze sztucznych materiałów, co sprzyja konieczności zastosowania etykiet z materiałów współpracujących z tego rodzaju tworzywami. W takich przypadkach z pewnością pomogą etykiety SSL, a także etykiety SSE (odpowiednio z ang. Shrink Sleeve Labels, i Shrink Sleeve-Etiketten).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here