Praca w Lublinie

Lublin jest nazywany stolicą wschodniej Polski. To prężnie rozwijające się miasto przyciąga studentów, przedsiębiorców i pracowników, stwarza ciekawe perspektywy rozwoju. Życie toczy się tu spokojniej niż największych polskich aglomeracjach, co dla wielu osób jest ogromnym atutem, zwłaszcza w połączeniu z dobrze zorganizowaną infrastrukturą społeczną, bogatą ofertą kulturalną miasta i oczywiście otwartym rynkiem pracy.

W Lublinie można znaleźć zatrudnienie od zaraz. Gdzie go szukać? W jakich miejscach ogłaszają się najlepsi pracodawcy z regionu i jakich pracowników rekrutują? Oto krótki przewodnik dla każdego, kto szuka zatrudnienia w Kozim Grodzie.

Jakich pracowników szukają pracodawcy w Lublinie?

Zwykle, kiedy chcemy zmienić pracodawcę, zależy nam na czasie. Aby sprawnie znaleźć wakat, warto poznać nieco bliżej rynek pracy Lublina. Od zaraz zatrudniają tu przede wszystkim pracodawcy reprezentujący branżę budowlaną, produkcyjną, usługi medyczne i opiekuńcze, IT, sprzedaż internetową czy TSL. Zgodnie z badaniem Barometr zawodów na 2022 r., w Lublinie prognozuje się ponad 50 zawodów deficytowych, a więc takich, w których chętnych do pracy jest mniej niż dostępnych ofert zatrudnienia. To bardzo dobra perspektywa.

Z drugiej strony eksperci przygotowujący wspomniane zestawienie wskazali 28 grup zawodów nadwyżkowych, których przedstawiciele powinni liczyć się ze wzmożoną konkurencją na rynku pracy w mieście. Na tej liście jest wielu specjalistów (m.in. socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, specjaliści administracji publicznej, specjaliści ds. finansowych ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, telekomunikacji, rolnictwa i leśnictwa czy technologii żywności i żywienia) oraz innych absolwentów studiów wyższych.

Szukając pracy w wybranej lokalizacji, warto też zainteresować się stopą bezrobocia. Sytuację na rynku pracy w Lublinie można określić jako stabilną, a wskaźnik bezrobocia plasuje się poniżej średniej dla kraju. Wg danych GUS na koniec listopada 2021 r. wynosił on 5,2% dla Lublina i 5,4% dla Polski. Stopa bezrobocia w województwie lubelskim była wyższa – równa 7,1%.

Aktualne oferty pracy w Lublinie – gdzie je znaleźć?

Praca dorywcza, na etat, dla studenta, a może praca z zakwaterowaniem? Lublin to miasto, w którym znajdziemy różnorodne oferty. Gdzie ich szukać? Przede wszystkim warto założyć konto w serwisie pracy. Tego typu strony internetowe łączą pracodawców prowadzących rekrutację z kandydatami poszukującymi nowego zajęcia.

Jednym z najpopularniejszych serwisów poświęconych tematyce zatrudnienia jest portal praca.pl. Konto kandydata założymy tam bezpłatnie i w kilku prostych krokach. Na stronie czekają na nas setki ogłoszeń od lubelskich pracodawców. Wszystkie oferty są aktualne i zweryfikowane przez ekspertów portalu, a więc bezpieczne. Znajdziemy w nich zawsze listę wymagań wobec kandydatów i informacje, co oferuje pracodawca, w jaki sposób prowadzi rekrutację do pracy. Możemy też filtrować ogłoszenia wg wielu kryteriów tak, aby nie tracąc czasu, przeglądać wyłącznie te oferty, które spełniają nasze oczekiwania. Co ważne i praktyczne, aplikując za pośrednictwem portalu praca.pl, oszczędzamy czas. Dokumenty aplikacyjne – CV i list motywacyjny – możemy przesyłać bezpośrednio ze strony.

Podsumowując, lubelski rynek pracy daje spore szanse na rozwój zawodowy w branży usługowej, budowlanej, w handlu i wielu innych obszarach. Warto już dziś sprawdzić swoje możliwości, przejrzeć oferty i znaleźć pracę marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here