Pod koniec każdego roku publikowane są rozmaite rankingi. Ten, który przedstawiamy, dotyczy majątku najbogatszych Polaków. Cieszy fakt, że polskie społeczeństwo się bogaci. Liczba miliarderów to już nie 25 a 32. Okazuje się również, że wartość majątku wzrosła łącznie o nawet 25%. Poznajcie tych, którzy mają w portfelach najwięcej.

Dominika i Sebastian Kulczyk

Ich majątek wyliczany jest na łączną kwotę 14 273 miliardów złotych. W ostatnim roku wartość ta wzrosła o ponad 10%. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie dynamika wzrostu gospodarki spadła.

Rodzeństwo odziedziczyło majątek po ojcu, Janie Kulczyku. Ich środki lokowane są w różnego rodzaju inwestycje. Pieniądze trafiają na rynek chemiczny, energetyczny, nieruchomości. Warto zaznaczyć, że rodzeństwo prężnie działało w imperium ojca jeszcze przed jego śmiercią. Dominika stawia nie tylko na konta oszczędnościowe, ale lokuje pieniądze na giełdzie i w surowce. Prowadzi też fundację, dzięki której pomaga dzieciom z „trzeciego świata”.

Michał Sołowow

Jego majątek wyliczany jest na 11 814 miliardów złotych. Michał Sołowow odnotował również wzrost swoich aktywów i to na poziomie aż 28%. To jego ogromny sukces. Okazuje się, że ten jeden z najbogatszych ludzi w Polsce jest jednocześnie jednym z największych inwestorów giełdowych. Jest akcjonariuszem w spółkach, takich jak Echo Investment czy Barlinek.

Ciekawostką jest fakt, że inwestycje Sołowowa realizowane są nie tylko na rynku polskim, a środki lokowane nie tylko na konta oszczędnościowe. Działa on na rynku terminowym, walutowym, surowców czy ceramiki również w Rosji, Czechach, na Węgrzech, Litwie czy w Rumunii.

Zygmunt Solorz – Żak

Majątek Zygmunta Solorza-Żaka to ponad 10 miliardów złotych. Co ważne, wciąż wzrasta, a bogacz odnotował w ostatnim roku wzrost swoich aktywów o jakieś 4%. Jego inwestycje to nie konta oszczędnościowe, ale przede wszystkim komercyjna telewizja Polsat, którą założył w 1992 roku.

Solorz – Żak inwestuje również w Cyfrowy Polsat, posiada też udziały w jednym z banków i towarzystwie ubezpieczeniowym. Zainwestował też w elektrownię węgla PAK oraz telefonię komórkową. To jeden z najbardziej wpływowych biznesmenów w naszym kraju.

Dariusz Miłek

Dariusz Miłek posiada 4 824 miliardy złotych. W ostatnim czasie odnotował wzrost swojego majątku i to o ponad 36%. To prezes CCC, spółki, która jest największą w Polsce, jeśli chodzi o handel detaliczny. Inwestował też w surowce, drukarki 3D oraz nieruchomości – kupił na przykład pałac na Mazowszu od Jana Kulczyka.

Dariusz Miłek jest uznawany za jednego z lepszych przedsiębiorców w naszym kraju. Dzięki temu zresztą otrzymał wiele nagród branżowych.

Anna Woźniak Starak i Jerzy Starak

Ich konta oszczędnościowe i wszelkie inwestycje opiewają na kwotę prawie 4 miliardów złotych. Małżeństwo może cieszyć się wzrostem aktywów i to na poziomie aż 32%. Najważniejszą inwestycją jest Polpharma, którą kupili w 2000 roku. Jerzy Starak jest też udziałowcem Herbapolu oraz zakładów produkujących między innymi Olej Kujawski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here