Rynek usług kredytowych jest obecnie bardzo rozbudowany, a na oferty mogą liczyć nie tylko osoby z dobrą zdolnością kredytową, ale również zadłużeni kredytobiorcy, którzy na pierwszy rzut oka nie są wiarygodnym klientem dla wielu banków. W jaki sposób można uzyskać kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Masz na swoim koncie kilka zobowiązań, których nie jesteś w stanie spłacić z własnych środków finansowych? Twoja zdolność kredytowa jest bardzo niska, np. ze względu na brak stałego zatrudnienia, umowy o pracę lub zbyt niskie dochody? W większości takich przypadków banki odrzucają wnioski potencjalnych kredytobiorców. Z jakich rozwiązań można skorzystać, żeby uzyskać kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Popraw swoją zdolność kredytową

Zdolność kredytowa to możliwość terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Banki i firmy działające w sektorze pożyczkowym dokładnie weryfikują potencjalnych klientów, żeby wykluczyć niesolidnych dłużników, którzy nie będą w stanie pokryć kosztów pożyczki lub kredytu.

Na zdolność kredytową składają się takie czynniki jak: wysokość wynagrodzenia potencjalnego kredytobiorcy, rodzaj i okres zatrudnienia, wiek, ilość osób w gospodarstwie domowym, wysokość zobowiązań, posiadanych pożyczek, rat, a nawet limity na kartach kredytowych.

Jeżeli chcesz uzyskać kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej, w pierwszej kolejności popracuj nad poprawieniem swojej sytuacji finansowej. Warto przede wszystkim zamknąć limity na kartach kredytowych i zlikwidować debet na koncie czy spłacić chociaż w części dotychczasowe zobowiązania. Dobrym rozwiązaniem będzie również przystąpienie do kredytu osób z lepszą zdolnością kredytową, np. rodziców.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Dużą popularność wśród osób zadłużonych zyskują również kredyty udzielane przez osoby prywatne. Tzw. pożyczki społecznościowe to transakcje zawierane pomiędzy osobami fizycznymi. Portale, na których można znaleźć tego typu oferty, są jedynie pośrednikami pomiędzy stronami. Pożyczki tego typu są rozwiązaniem dla osób, które ze względu na posiadane zadłużenie lub brak zdolności kredytowej nie mogą otrzymać kredytu w banku – żeby otrzymać pieniądze nie jest wymagana weryfikacja w BIK czy KRD. W czym natomiast tkwi haczyk? Zazwyczaj osoby wnioskujące o przyznanie dodatkowych środków finansowych muszą liczyć się z koniecznością uiszczenia tzw. opłaty serwisowej, a same pożyczki mogą być bardzo wysoko oprocentowane.

A może kredyt pod zastaw nieruchomości?

Innym rozwiązaniem dla osób, których wnioski zostały odrzucone przez banki jest zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw nieruchomości. Tego typu kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej jest skierowany nie tylko do właścicieli mieszkań czy domów, ale również rolników dysponujących gruntami oraz zabudowaniami gospodarskimi. Zabezpieczenie jest wpisywane do księgi wieczystej nieruchomości, a osoba wnioskująca otrzymuje pieniądze na konto bankowe. Warto oczywiście pamiętać o ryzyku, które wiąże się z kredytami pod hipotekę i sumiennie spłacać zobowiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here