Kompleksowe wyposażenie twojego laboratorium

Laboratorium chemiczne, biologiczne czy medyczne to miejsce, w którym profesjonalne wyposażenie odgrywa znaczącą rolę. Bez niego trudno jest uzyskać wiarygodne rezultaty, dlatego szczególny nacisk należy położyć na zakup odczynników renomowanych firm. Nie mniejszą rolę odgrywa szkło oraz różnorodne akcesoria, które wykorzystywane są podczas codziennej pracy. Czy wiesz, gdzie możesz znaleźć to wszystko dla siebie?

Szkło laboratoryjne

Najbardziej tradycyjne, a jednocześnie nieodzowne w codziennej pracy, jest bez wątpienia szkło laboratoryjne. To ono pozwala na przygotowywanie roztworów, próbek czy przeprowadzanie samej analizy. Z kolei w miejscach, które zajmują się preparatyką, potrzebne jest do syntezy związków.

Nie bez znaczenia jest jego miano. Profesjonalnie przygotowane szkło powinno zostać opisane swoimi najważniejszymi parametrami. Pozwolą one na rozpoznanie nie tylko jego objętości, ale także klasy wykonania, która z kolei może przełożyć się na zaufanie względem zaznaczonych tam objętości.

Zakup dobrego szkła jest więc kluczowy dla każdego laboratorium. Niezbędne jest przede wszystkim szkło miarowe, które pozwoli na dokładne przygotowanie roztworów i próbek, a także ułatwi codzienne czynności, takie jak odmierzanie niezbędnych ilości związków. Jego zalety to przede wszystkim odporność na działanie kwasów i zasad, a także związków organicznych, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane podczas wszelkich prac.

Drobne akcesoria i sprzęty

Większość współczesnych laboratoriów swoje wyniki uzyskuje za pomocą rozwiniętych technologicznie sprzętów i metod opierających się o analizę instrumentalną. Analizy przeprowadzone są więc z pomocą dostosowanych do nich urządzeń, a także przeznaczonych do nich dodatkowych elementów.

W każdym laboratorium niezbędne jest także precyzyjne odmierzanie nawet najmniejszych ilości reagentów i próbek. W tym celu konieczne jest posiadanie precyzyjnych pipet. Najlepszym wyborem będą pipety automatyczne, na których wystarczy nastawić odpowiednią objętość nalewanego roztworu i pobrać za pomocą specjalnej, dostosowanej końcówki. Istnieje przy tym możliwość skorzystania z takich końcówek, które wyposażone zostały w specjalny filtr. Dzięki takiemu wyposażeniu nie ma obawy o kontaminację próbki albo pomyłkę objętości.

Odczynniki chemiczne

Sercem każdego laboratorium, a jednocześnie niezbędnym elementem wyposażenia, są odczynniki chemiczne. To one sprawiają, że dana reakcja może przebiegać w oczekiwanym kierunku i w założony modelem teoretycznym sposób. Są niezbędne, aby prowadzić wszelkiego rodzaju badania kliniczne, czy to przy wykorzystaniu prostych metod, czy też zaawansowanych i kosztownych urządzeń, takich jak HPLC-MS/MS.

W związku z wysokimi wymaganiami odnośnie klasy czystości odczynników, niezbędne jest kupienie wyłącznie tych, które zostały wypuszczone na rynek przez renomowanych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, iż nie będą zawierały żadnych substancji interferujących z daną próbką czy urządzeniem, dzięki czemu uzyskane z ich pomocą wyniki będą w pełni zgodne z prawdą.

Gdzie kupić?

Wszystkie odczynniki, urządzenia, akcesoria i szkło laboratoryjne warto kupić u renomowanego sprzedawcy. Dzięki temu wymagania odnośnie ich jakości i producenta zostaną spełnione. Warto wybrać sklep Argenta, który jest dedykowany właścicielom i pracownikom laboratoriów, w szczególności mikrobiologicznych. Znajdziesz tam wszystko, co niezbędne do swojej pracowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here