Kajak 3 osobowy - Idealny do pływania z dzieckiem

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że spływy kajakowe to świetna przygoda. Tym lepsza, jeśli można dzielić ją z rodziną. Do tego celu idealnie nada się kajak 3 osobowy.

Taki kajak stanowi idealny wybór dla par z małym dzieckiem. Zapakujemy do niego niezbędny ekwipunek, wygodnie usiądziemy i nie będziemy musieli obawiać się o wywrotkę. Odpowiednie siedziska dla dwójki dorosłych i dziecka pozwolą bez szwanku znieść nawet całodzienny spływ.

Początkowo wszyscy korzystają z kajaków z wypożyczalni. Jednak każdy chce w końcu pływać na swoim. Tym bardziej dotyczy to rodzin. Większą pewność zawsze ma się do własnoręcznie wybranego kajaka, o którego sami dbamy i znamy jego specyfikę. Bez obaw możemy pływać z rodziną w takiej łodzi.

Jaki kajak 3 osobowy wybrać?

Na polskim rynku mamy stosunkowo niewiele rodzinnych modeli kajaków. Znacznie więcej jest 4 osobowych kanu, które jednak są o wiele większe i cięższe od kajaków. Dlatego też, dla mniejszych rodzin lepszym wyborem jest wciąż kajak 3 osobowy.

Jeśli wybieramy się na typowe spływy mniej, lub bardziej spokojną rzeką, lub jeziorem, najlepiej wybrać kajak polietylenowy. Za dobry przykład odpowiedniej łodzi może posłużyć kajak Aquarius RIO, o prostej, ale praktycznej konstrukcji, lub Corona marki FeelFree o otwartym pokładzie. Oba modele charakteryzują się sporą pojemnością i bezpieczeństwem. Nie będziemy musieli martwić się w nich o bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny.

W przypadku leniwych wycieczek po jeziorze, czy innym spokojnym akwenie, możemy zdecydować się na 3 osobowy kajak pneumatyczny. Zdecydowanie łatwiejszy w transporcie i przechowaniu, pozwoli w prosty sposób zrelaksować się na wodzie. Nie odbiega przy tym znacząco od kajaków polietylenowych jeśli chodzi o wytrzymałość, czy cenę, chociaż oferuje nieco odmienne doświadczenia podczas użytkowania.

Pływając na kajaku, czy w ogóle wszelkiego rodzaju łodziach, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Kamizelka ratunkowa dla dziecka i kapok asekuracyjny dla dorosłych stanowi solidne zabezpieczenie, na wypadek wszelkich wywrotek i innych niespodzianek.

Zarówno kajak, jak i wszelki ekwipunek wodny najlepiej kupić przez internet. W ten sposób mamy dostęp do znacznie szerszej oferty, niż może nam zaoferować większość sklepów stacjonarnych. W sklepie GoKajak.com znajdziemy nie tylko kajaki i kanadyjki wszelkiego rodzaju, ale także kamizelki ratunkowe i szeroko rozumiany sprzęt żeglarski. Pozwoli to zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne na naszą wyprawę, w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here