Jakie trzeba spełniać wymagania, aby dostać pożyczkę z funduszy UE

Pożyczka z funduszy UE, w których uzyskaniu pomaga między innymi https://crbip.pl/, to uproszczony sposób na określenie zobowiązania finansowego dla firm, dofinansowywanego przez pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej w ramach polityki udzielania wsparcia gorzej rozwiniętym regionom. Fundusze te są ograniczone, w związku z czym nie można udzielać tego typu pożyczek absolutnie każdemu przedsiębiorstwu, które o nie wnioskuje.

Konieczne jest spełnienie określonych wymagań. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, ponieważ pożyczki z UE cieszą się popularnością nie bez powodu. Charakteryzują się one niskim oprocentowaniem i innymi atrakcyjnymi parametrami, w związku z czym ich pozyskanie może okazać się przydatne dla rozwoju firmy czy poprawienia jej sytuacji finansowej.

Najważniejsze wymagania dla pożyczkobiorców z funduszy UE

Na początku warto podkreślić, że na pojęcie „pożyczka z UE” składa się wiele różnych produktów finansowych, oferowanych w ramach oddzielnych konkursów i inicjatyw. Dokładne wymagania wobec pożyczkobiorców, a także parametry dostępnych pożyczek (na przykład inwestycyjnych czy obrotowych) mogą się więc różnić w zależności od tego, z jakiej propozycji będziemy chcieli skorzystać. Wśród najczęściej spotykanych wymagań można wymienić rozmiar firmy, a także jej lokalizację.

Przykładowo, niektóre pożyczki są dedykowane tylko firmom z sektora MŚP, co oznacza, że będą one dostępne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale dla dużych (czyli np. międzynarodowych korporacji) już nie. Z kolei jeśli chodzi o lokalizację, to na ogół chodzi tutaj o województwa. Istnieją oczywiście pożyczki i inne dofinansowania skierowane do firm z całej Polski, natomiast niektóre konkursy tworzone są z myślą o na przykład firmach z województw ze wschodniej części kraju.

Kolejne istotne wymaganie, wspólne dla wszystkich pożyczek z UE, to dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów, poprawnie wypełnionych i pochodzących z odpowiedniego okresu. Może się to wydawać oczywiste, natomiast formalności związanych z zaciąganiem pożyczki z funduszy Unii Europejskiej jest naprawdę dużo i łatwo jest popełnić jakiś błąd. Błąd ten może skutkować odrzuceniem wniosku i wydłużeniem całego procesu pozyskiwania korzystnego zobowiązania.

Skorzystanie z pomocy eksperta pozwala ominąć trudności

Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych w danej chwili ofert z Unii Europejskiej, bywa trudne odszukanie takiej, która będzie idealna dla określonej firmy. Jest to czasochłonny proces i zdarza się, że pominie się w trakcie poszukiwań jakąś naprawdę atrakcyjną propozycję. Da się jednak ominąć ten problem, zwracając się po pomoc do eksperta.

Ustali on, czego klient potrzebuje i oczekuje, a następnie na tej podstawie wskazuje, z jakich rozwiązań powinien skorzystać. Pomoże także z radzeniu sobie ze wspomnianymi powyżej formalnościami, które dzięki niemu nie będą już takie onieśmielające i stresujące. Jest wiele ciekawych informacji i metod związanych z pożyczkami z UE (przykładowo, przy pożyczce inwestycyjnej będą to możliwości dokonania optymalizacji podatkowej), z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy, a które mogą okazać się bardzo pomocne. Poznamy je właśnie dzięki wsparciu doświadczonego, wykwalifikowanego eksperta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here