fotelik samochodowy dla niemowlaka

Świeżo upieczeni rodzice z pewnością zgodzą się z nami, że dobór odpowiedniego fotelika samochodowego dla niemowlaka nie stanowi wcale zadania tak banalnego jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Pod uwagę wziąć należy bowiem całe multum aspektów – chodzi przecież nie tylko o możliwie jak najwyższy komfort podróżowania dziecka, ale także (a może nawet przede wszystkim) o jego bezpieczeństwo. Sprawdźmy więc na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów, czy to w sklepie internetowym czy też w jego alternatywie stacjonarnej.

Przede wszystkim przed kupnem warto nieco zgłębić temat fotelików, zaznajamiając się z artykułami publikowanymi w Internecie oraz opisami produktów dostępnych na portalach aukcyjnych. Da nam to choćby ogólny pogląd odnośnie ich specyfiki i będziemy dzięki temu wiedzieli na jakie aspekty zwrócić uwagę, jakie cechy uznać za kluczowe, którym z nich natomiast przypisać wagę drugorzędną. Istotnym jest na przykład, aby fotelik dla niemowlaka który pragniemy nabyć przystosowany był do wagi dziecka wahającej się w zakresie od 0 do 13 kilogramów. W większości przypadków produkty takie będą miały charakter niewielkich nosidełek z rączką, które to będzie można przy pomocy odpowiedniego złącza przymocować do tylnego siedzenia samochodu osobowego. Jeżeli wybierzemy wysokiej jakości wyrób z podanego powyżej zakresu, będziemy mieli gwarancję, że nawet przy regularnym użytkowaniu produkt będzie nam służył bez najmniejszych choćby problemów przez pierwszy rok życia dziecka.

Warto także sprawdzić, jak dany fotelik wypadł w testach zderzeniowych. Zanim wydamy pieniądze na określony model wyrobu dla niemowlaka, zorientujmy się jakie noty otrzymał on w najpopularniejszych testach takich jak ADAC czy OEAMTC, jak również czy posiada niezbędną na terenie Unii Europejskiej homologację o numerze ECE R44/04. Zapewni to naszemu dziecku maksimum bezpieczeństwa, nawet w przypadku poważnego wypadku, do którego mamy ogromną nadzieję że jednak podczas podróży małych i dużych nie dojdzie.

Warto także, aby fotelik samochodowy dla niemowlaka legitymował się regulowanym zagłówkiem i częścią tylną, dzięki czemu podczas dłuższych podróży możliwe będzie ułożenie naszej pociechy w taki sposób, aby nie spędzała ona całej trasy w pozycji siedzącej, a zamiast tego mogła się udać na spoczynek i uciąć sobie choćby krótką drzemkę. Równie istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, a który niejednokrotnie jest przez świeżo upieczonych rodziców traktowany po macoszemu jest wyposażenie wyrobu w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które w razie gwałtownego hamowania bądź też zderzenia z innym autem zapewnią, że dziecko pozostanie w siedzisku i nie wypadnie z niego, co mogłoby jednoznacznie wiązać się z poważnymi uszkodzeniami ciała.

Mamy nadzieję, że po zaznajomieniu się z wszystkimi powyższymi wytycznymi i poradami, wyszukanie w bogatej ofercie sklepów internetowych oraz stacjonarnych odpowiedniego, jak również w stu procentach dostosowanego do naszych potrzeb fotelika dla niemowlęcia nie będzie dla nas stanowiło jakiegokolwiek problemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here