Import z Chin firma

W dobie chińskich portali zakupowych takich, jak Aliexpress, Wish, czy Alibaba import towarów z Chin staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób wpada na pomysł aby kupować taniej w Chinach i sprzedawać drożej w Polsce, jednak nie wiedzą, jak robić to bezpiecznie.

Czy import z Chin jest bezpieczny?

Import towarów z Chin wiąże się z szeregiem czasochłonnych i kosztownych czynności. Jest to niewątpliwie proces trudny i skomplikowany, jednak jeśli podejść do niego profesjonalnie –całkowicie bezpieczny.

W przypadku takich transakcji pojawia się wiele pytań i wątpliwości poczynając od wyboru dostawców, a kończąc na kwestiach księgowo-podatkowych, takich jak cło, czy VAT. Aby import z Chin był bezpieczny, należy w pierwszej kolejności zadbać o rzetelnego dostawcę, pozyskać próbki produkowanych towarów oraz przeprowadzić audyty jakościowe i laboratoryjne.

Dopiero po skompletowaniu dokumentacji organizuje się odbiór towaru, jego załadunek oraz transport. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z importem bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm, które zajmują się pośrednictwem w międzynarodowych dostawach.

Zlecenie importu towarów z Chin firmie z Polski

Zlecenie importu towarów z Chin firmie z Polski sprawi, że cały proces przebiegnie znacznie sprawniej, a pośrednik zorganizuje nie tylko sam transport, ale również dopilnuje wszystkich spraw formalno-prawnych. Specjaliści, którzy doskonale znają rynek i mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem z pewnością znacznie lepiej poradzą sobie również w negocjacjach biznesowych obejmujących przygotowanie zapytań ofertowych, porównanie cen, czy zamówienie próbek.

Pośrednik przeanalizuje ponadto możliwe trasy pod kątem logistycznym dokonując wyboru najsensowniejszej opcji, zorganizuje kontrolę jakości oraz zweryfikuje wiarygodność handlową ewentualnych certyfikatów i licencji.

Wybór pośrednika do współpracy

Przy wyborze pośrednika do współpracy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie i wizerunek. Rzetelność kontrahenta potwierdzą dobre opinie osób, z którymi miał on przyjemność dotychczas pracować, a cennym źródłem informacji będą również uzyskane świadectwa i certyfikaty.

Jednym z podmiotów, który oferuje kompleksową pomoc w imporcie towarów z chin jest firma Domino. Domino jest rodzinną firmą, która działa na polskim rynku już od ponad 40 lat, dzięki czemu może pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz licznymi zrealizowanymi kontraktami.

Domino koordynuje transakcje na cały świat świadcząc ponadto usługi magazynowania, paczkowania oraz wysyłek kurierskich. Firma posiada własne centrum logistyczne oraz współpracuje z agencjami celnymi, jednostkami kontrolnymi i przewoźnikami na całym świecie.

Domino pośredniczy zarówno w transporcie morskim, lądowym, jak i lotniczym zapewniając pełną kontrolę procesów logistycznych na każdym etapie dostawy ładunków. Firma gwarantuje znajomość chińskich i polskich procedur, a także zapewnia elastyczność i koncentrację na ostatecznym wyniku. Domino korzysta z nowoczesnych systemów informatycznych, a dzięki umiejętnościom zarządzania czasem import z Chin przebiega sprawnie i bezpiecznie.

Wiele na temat gadżetów importowanych z Chin, takich jak prezenty dla mężczyzny na każdą okazję znajdziesz tutaj: https://hbsklep.pl/prezenty-dla-mezczyzny/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here