Sprzedaż za granicę

Przedsiębiorcy działający w naszym kraju często szukają nowych rynków zbytu. Niemniej jednak okazuje się, że nasz rynek krajowy zdążył już nasycić się wieloma produktami. Tymczasem z łatwością możemy pozyskać klienta zagranicznego. Warto więc rozważyć sprzedaż za granicę, która – wbrew powszechnej opinii – wcale nie jest skomplikowanym procesem. Co daje sprzedaż za granicę? Dlaczego warto prowadzić sprzedawać za granicę, do innych krajów Unii?

Łatwość zawierania transakcji

Dzięki temu, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, możemy swobodnie handlować z innymi krajami członkowskimi. Uproszczone zostały procedury nie tylko celne, ale przede wszystkim podatkowe. Sprzedaż za granicę może naprawdę się opłacać. Możemy w prosty sposób zawierać umowy z podmiotami z innych krajów Unii Europejskiej, a dzięki sprzedaży wysyłkowej nie musimy posiadać własnej floty samochodowej ani zatrudniać przewoźników. Wystarczy nawiązać współpracę z firmą kurierską, która zajmuje się wysyłką towarów za granicę.

Nowe rynki zbytu

Dlaczego nowych rynków zbytu warto szukać właśnie za granicą? Z odpowiedzią przychodzi tutaj psychologia biznesu, która jasno opisuje zachowania konsumenckie. Otóż wielu z nas szuka czegoś zupełnie nowego. Mogą nam to zaoferować właśnie firmy zagraniczne. Nie jest tajemnicą, że w Polsce cieszą się one dużą popularnością. To samo dotyczy naszych sąsiadów, którzy chętnie kupują produkty obcych marek. Sprzedaż zagraniczna pozwala nam pozyskać nowego klienta i to bez względu na to, czy sprzedajemy ubrania, kosmetyki czy słodycze. Często rynki zagraniczne nie są jeszcze nasycone produktami danego typu tak bardzo, jak rynek polski. Możemy więc nie tylko zarobić więcej, ale często nawet dyktować ceny. Obecnie przedsiębiorcy nawiązują chętnie współpracę także z firmami zagranicznymi, które poszukują polskich produktów. Uchodzą one bowiem za dobre jakościowo, dzięki czemu cieszą się w Europie dużą popularnością.

Zarobić i zaoszczędzić

Sprzedaż za granicę, do innych krajów Unii Europejskiej, pozwala nam nie tylko zarabiać więcej, ale również nieco zaoszczędzić. W jaki sposób? Otóż chodzi tutaj o podatek VAT, którego stawka – w przypadku sprzedaży zagranicznej na rzecz innych firm – wynosi 0%. Oczywiście musimy spełnić pewne wymagania ustawowe, aby z takiej preferencyjnej stawki móc skorzystać. Niemniej jednak i tak warto podjąć się sprzedawania produktów za granicą, szczególnie jeśli handlujemy już z podmiotami polskimi. Sprzedaży tej nie trzeba się bać – dobry księgowy z pewnością podpowie nam, jak wystawiać faktury i przeprowadzać transakcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here