Czy warto korzystać z kredytów konsolidacyjnych?

Osoby posiadające pożyczki czy kredyty w różnych bankach mogą z łatwością obniżyć wysokość swoich zobowiązań. Konsolidacja kilku zobowiązań nie spowoduje, że zmniejszy nam się dług, ale zbijając kilka kredytów w jeden możemy zyskać. W zależności od tego, kiedy zaciągaliśmy nasze zobowiązania możemy się spodziewać, że otrzymamy niższe oprocentowanie. Ten zabieg spowoduje, że obniży się nam miesięczna rata oraz odsetki nie będą tak szybko narastać. Jeśli zastanawiacie się czy warto korzystać z kredytów konsolidacyjnych to dzisiejszy artykuł powinien rozwiać wątpliwości.  Przygotowaliśmy dla Was garść informacji na temat kredytów konsolidacyjnych. Porównaliśmy najlepsze oferty, zebraliśmy opinie osób już korzystających z tego typu produktów.

Brak zdolności kredytowej a kredyt konsolidacyjny

Z reguły tanie kredyty konsolidacyjne są dostępne dla osób z dobrą zdolnością kredytową. Na szczęście nie jesteśmy skazani tylko na banki. Wiele firm pożyczkowych oferuje tanie pożyczki konsolidacyjne, które mogą okazać się dobrym rozwiązaniem przy wielu zobowiązaniach. Poza tym biorąc taki kredyt i spłacając raty regularnie nie narażamy się na dodatkowe odsetki karne za opóźnienia w spłacie.

Kredyty konsolidacyjne rzadko są reklamowane

Przy wyborze odpowiedniego kredytu czy pożyczki najlepiej skorzystać z porównywarki kredytów i pożyczek. Wówczas nie jesteśmy poddani wpływom reklam, tylko zapoznajemy się ze sprawdzonymi produktami, które zostały ocenione przez ekspertów finansowych. Zaskakujące może być to, że koszt takiej pożyczki może być czasami zbliżony do oferty bankowej.

Gdzie dostanę tani kredyt konsolidacyjny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej oraz wysokości konsolidowanych zobowiązań. Czasami jest tak, że Twoja zdolność kredytowa nie będzie pozwalała na uzyskanie najtańszej oferty. Nie unikniemy jednak weryfikacji zdolności kredytowej. Warto zatem wysyłać wniosek najpierw do banku, który nie ma obostrzeń co do konsolidowanych zobowiązań. Jeśli chcemy skonsolidować pożyczkę hipoteczną to nie każdy bank udzieli nam kredytu. Z kolei jeśli chcemy skonsolidować tylko chwilówki to ten sam bank może okazać się najlepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here