Ile kosztują soczewki kontaktowe - na co zwracać uwagę, chcąc zaoszczędzić?

Rozpoczynając stosowanie korekcji wzroku za pomocą soczewek kontaktowych, trzeba się liczyć z kosztami, które za tym idą. Mimo że powszechnie słyszy się, iż to droga metoda korekcji, rozplanowanie wydatków krok po kroku może nam uświadomić co innego. Po pierwsze, istnieją bardzo duże rozbieżności w kosztach soczewek kontaktowych, które głównie zależą od ich rodzaju. Niestety osoby o bardziej skomplikowanych wadach wzroku muszą brać pod uwagę nieco większy wydatek. Również im krótszy okres użytkowania (tryb wymiany), tym droższe soczewki kontaktowe. Na szczęście dziś można w łatwy sposób uniknąć wygórowanych kosztów na stosowanie kontaktów, rozsądnie podchodząc do zakupu tych produktów.

Ile kosztują soczewki kontaktowe – https://www.soczewki365.pl/148-soczewki-kontaktowe

rodzaj soczewek dzienny koszt soczewek dzienny koszt pielęgnacji suma
sferyczne roczne 0,48 zł 0,30 zł 0,78 zł
sferyczne kwartalne 0,66 zł 0,30 zł 0,96 zł
sferyczne miesięczne 0,90 zł 0,30 zł 1,20 zł
sferyczne dwutygodniowe 1,50 zł 0,30 zł 1,80 zł
sferyczne jednodniowe 4,83 zł 4,83 zł
toryczne roczne 0,96 zł 0,30 zł 1,26 zł
toryczne miesięczne 1,55 zł 0,30 zł 1,85 zł
toryczne dwutygodniowe 1,90 zł 0,30 zł 2,20 zł
toryczne jednodniowe 6,25 zł 6,25 zł
multifokalne miesięczne 1,96 zł

0,30 zł 2,26 zł
multifokalne jednodniowe 6,86 zł 6,86 zł
całodobowe sferyczne 1,05 zł 0,30 zł 1,35 zł
całodobowe toryczne 1,76 zł 0,30 zł 2,06 zł
kolorowe miesięczne 2,27 zł 0,30 zł 2,57 zł
kolorowe jednodniowe 9,00 zł

9,00 zł

W powyższej tabeli nie uwzględniono cen wyprzedażowych oraz promocyjnych. Jak widać, średni dzienny koszt stosowania szkieł kontaktowych waha się od 0,78 zł do 9 zł. W najlepszej sytuacji znajdują się dalekowidze oraz krótkowidze, gdyż na użytkowanie soczewek wydadzą od 0,78 zł do 4,83 zł dziennie. „Najdroższą” wadą wzroku jest prezbiopia (starczowzroczność), gdyż na codzienne stosowanie szkieł mulltifokalnych pacjenci wydadzą od 2,26 zł do 6,86 zł. Bezdyskusyjnie najwięcej kosztują soczewki kolorowe jednodniowe, jednak te w rzeczywistości sporadycznie są stosowane codziennie. Przeznaczone są raczej do okazjonalnej zmiany wyglądu.

Dzienny koszt pielęgnacji jest taki sam dla wszystkich soczewek wielokrotnego użytku, gdyż zależy wyłącznie od pojemności i rodzaju płynu do soczewek. 0,30 zł to średni koszt stosowania płynu pielęgnacyjnego o pojemności 360 ml (np. płyn evO2lution soft 360 ml), który jest najbardziej ekonomiczny (wystarcza na około 3 miesiące). Do takiego preparatu zwykle dołączany jest pojemnik na soczewki – równie niezbędny co płyn. Ma właściwości antybakteryjne i w higieniczny sposób pozwala przechowywać szkła kontaktowe.

Jak zaoszczędzić na soczewkach kontaktowych?

  • poszukiwać promocji – kiedy pacjentowi został dobrany jeden konkretny rodzaj szkieł, ten może rozglądać się za promocjami na ten produkt. Warto w tym celu zapisać się do newslettera wybranego sklepu, śledzić jego profil w mediach społecznościowych. Wtedy zyska się pewność, że informacja o danej promocji na pewno nie umknie.
  • kupować wielopaki – termin przydatności soczewek kontaktowych to przynajmniej 12 miesięcy od momentu zakupu. Jeśli jest okazja nabyć taniej wiele sztuk użytkowanych szkieł, dlaczego tego nie zrobić? Ponadto zyskuje się pewność, że nie nadejdzie dzień, w którym przyjdzie nam nie zastać świeżych soczewek do założenia.
  • kupować zestawy – zamiast nabywać osobno płyn do soczewek i opakowanie szkieł, czasem bardziej opłaca się kupić gotowy zestaw (oczywiście zakładając, że zawiera on i soczewki, i płyn, którego używamy na co dzień);
  • kupować w sklepie internetowym – dobrane przez specjalistę soczewki kontaktowe można z powodzeniem, w atrakcyjnych cenach kupić w sklepie internetowym, np. https://www.soczewki365.pl/. Należy jednak zwrócić uwagę, czy wybrany e-sklep na pewno oferuje jedynie oryginalne soczewki kontaktowe (oryginalnie zapakowane, nie na sztuki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here