Zalety nowoczesnych kart identyfikacyjnych

0
2412

Nowoczesne karty identyfikacyjne coraz częściej zastępują identyfikatory starszego typu. Dawniej kartą identyfikacyjną była karteczka umieszczona w przezroczystym etui. Obecnie powszechnie wykorzystywane są karty plastikowe z paskiem magnetycznym lub chipem, zawierającym zapisane określone dane. Mogą zawierać też kody kreskowe i hologramy, co stanowi ich dodatkowe zabezpieczenie. Szereg zastosowanych technologii pozwala ograniczyć do minimum możliwość podrobienia karty. Jakie są inne zalety nowoczesnych kart identyfikacyjnych?

Wszechstronność zastosowania

Podstawowym zadaniem karty identyfikacyjnej jest umożliwienie szybkiego określenia tożsamości osoby posługującej się nią. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, do karty na bieżąco można przypisywać różne informacje, takie jak upoważnienie wstępu do określonego pomieszczenia albo strefy w firmie, czy ewidencjonowanie czasu pracy.

Karty identyfikacyjne wykorzystywane mogą być także przez członków programów lojalnościowych. Dzięki nim można na przykład mieć łatwy dostęp do historii zakupów czy ilości zgromadzonych w programie punktów. Ponadto karty identyfikacyjne mogą umożliwiać wstęp do obiektów sportowych takich jak klub jeździecki, lodowisko czy siłownia.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

Karty identyfikacyjne są powszechnie stosowane w systemach kontroli dostępu, na przykład w bankach, firmach, placówkach służby zdrowia i wszędzie tam, gdzie są ograniczenia wstępu dla osób nieuprawnionych. Dzięki zastosowanym technologiom, wykorzystanie nowoczesnych kart identyfikacyjnych podnosi poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu, że są one wyposażone w pasek magnetyczny lub chip, można nie tylko błyskawicznie zidentyfikować osobę posługującą się kartą, ale także przyznać lub odebrać jej uprawnienia, na przykład dostęp do określonych stref w budynku.

Wygoda użytkowania

Nowoczesne karty identyfikacyjne są wygodne w codziennym użytkowaniu. Pozwalają na szybszą obsługę np. w wypożyczalni książek, umożliwiają sprawniejsze poruszanie się w obrębie dużych firm czy placówek państwowych. Pozwalają też skorzystać z przysługującego rabatu w sklepie, czy zlokalizować danego pracownika w firmie – a to wszystko bez konieczności każdorazowego wpisywania swoich danych osobowych, numeru klienta itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here