Odzyskanie pieniędzy z polisolokaty – jak to zrobić, żeby nie stracić?

0
1355

Polisolokaty były kiedyś bardzo popularne, jednak teraz ciążą wielu osobom, które nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. W jaki sposób możemy pozbyć się tego niechcianego balastu i jednocześnie nie stracić pieniędzy?

  1. Opłaty likwidacyjne polisolokat – jak ich uniknąć?
  2. Vienna Life/Skandia- jak złożyć rezygnację?
  3. O czym pamiętać przy likwidowaniu polisolokaty?

Opłaty likwidacyjne polisolokat – jak ich uniknąć?

Swego czasu polisolokaty były bardzo popularnym produktem finansowym, ponieważ miały za zadanie łączyć w sobie elementy ubezpieczenia oraz inwestycji w fundusze inwestycyjne. Z czasem jednak okazało się, że ich utrzymanie nie jest dla klienta szczególnie korzystne, a wiele towarzystw ubezpieczeń obwarowywało rezygnację karami i kosztami, które groziły utratą większej części włożonego kapitału. Aby sobie z tym poradzić i odzyskać pieniądze bez ryzyka, warto jest zdecydować się na profesjonalną pomoc, która ułatwi i przeprowadzi nas przez proces wycofywania się z polisolokaty możliwie jak najniższym kosztem. Najważniejszym celem takiego działania po skutecznej likiwdaci polisolkaty jest odzyskanie opłaty likwidacyjnej.

Vienna Life/Skandia – jak złożyć rezygnację?

Skandia rezygnacja i Vienna Life to de facto ta sama firma – nazwa uległa zmianie pod koniec 2016 roku. Do końca 2015 roku towarzystwo oferowało wiele różnych rodzajów polisolokat, jak na przykład Złoty Wiek, Spektrum czy Horyzont. Ponieważ jednak umowy wyraźnie wskazywały na to, że w razie problemów wszelkie konsekwencje ponosił wyłącznie klient, prezes UOKiK obiął umowy UFK specjalnym postępowaniem wyjaśniającym. W jego wyniku wykryto nieprawidłowości związane z faktem pobierania wysokich opłat w wyniku rezygnacji z polisy. Praktyka ta została uznana z godzącą w interes zbiorowy klientów. Aby przejść przez proces Vienna Life rezygnacja bez większych problemów warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy w naszym imieniu zadbają o odpowiednie rozstrzygnięcie sprawy i uchronią od wyskoich kosztów rezygnacji z polisolokaty.

O czym pamiętać przy likwidowaniu polisolokaty?

Przede wszystkim starajmy się nie denerwować ani nadmiernie nie panikować – jako konsumenci posiadamy swoje specjlane prawa, których towarzystwa ubezpieczeniowe są zobowiązane przestrzegać. Jeżeli nie umiemy sami sobie poradzić, nie bójmy się prosić o pomoc: nawet gdy będzie ona odpłatna, i tak w zapłacimy dużo mniej, niż wyniosłaby nas kara za wcześniejszą likwidację, w przypadku nieumiejętnie poprowadzonej sprawy. Warto również mieć na względzie fakt, że wszystkie decyzje i dokumenty, jakie UOKiK wydał w tej sprawie, są dostępne online na stronie uokik.gov.pl i w każdej chwili możemy do nich sięgnąć, żeby się nimi posiłkować w sporze z ubezpieczycielem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here