Prowadzenie kantoru internetowego to doskonały pomysł na biznes dla osób, które posiadają doświadczenie w prowadzeniu kantoru stacjonarnego. Współcześni klienci, przyzwyczajeni do rozwiązań mobilnych i szybkich transakcji, coraz chętniej korzystają z usług e-firm. Jeżeli chcesz utrzymać się na trudnym rynku finansowym musisz iść z duchem czasu.

Dlaczego warto założyć kantor internetowy?

Ogromną zaletą prowadzenia działalności w sieci jest możliwość redukcji kosztów (wynajem punktu stacjonarnego, zatrudnianie większej liczby pracowników etc.) oraz możliwość prowadzenia swojej firmy z dowolnego miejsca, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Co więcej, prowadząc kantor internetowy możemy ograniczyć kontakt z klientem do formy pośredniej. Właściciele kantorów stacjonarnych traktują wymianę walut w internecie jako dopełnienie działalności tradycyjnej i sposób na zdobycie nowych grup klientów – szczególnie młodych ludzi, przyzwyczajonych do mobilnej wygody.

Wymiana walut online – jak założyć kantor?

W przypadku prowadzenia kantoru stacjonarnego sprawa wydaje się prostsza. Wystarczy zgłosić dodatkową działalność gospodarczą w sektorze usług finansowych. Możemy wówczas bez ograniczeń transferować środki między kantorem stacjonarnym a e-kantorem.
Nowicjusze w branży finansowej także muszą zarejestrować działalność w sektorze usług finansowych. Podstawą sukcesu jest zapewnienie sobie dobrego źródła zakupu oraz sprzedaży walut. Aby zapewnić sobie stałe i regularne przychody, osoba prowadząca internetowy kantor wymiany walut musi mieć wiedzę z zakresu inwestowania na rynku walutowym Forex. Działalność opiera się na cyklicznym śledzeniu kursów giełdowych oraz wykonywaniu szybkich przelewów do różnych banków, kiedy aktualny kurs walut jest satysfakcjonujący. I tu zaczynają się schody. Zlecanie przelewów wymaga do firm czy osób prywatnych determinuje konieczność posiadania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Co ważne działalność kantorów internetowych nie podlega kontroli NBP, dlatego przedsiębiorcy prowadzący kantor internetowy oraz stacjonarny muszą prowadzić oddzielne ewidencje obydwu działalności.

Ile kosztuje prowadzenie e-kantorów?

Stałe koszta e-kantorów (nie licząc kosztów osobowych) obejmują nie tylko oprogramowanie, ale także prowadzenie rachunków. Niektóre opłaty mają charakter zmienny, inne – stały. Biorąc jednak pod uwagę, że kantor online działa na odrębnych zasadach i pieniądze pochodzą z tzw. „portfeli” klientów, rachunki bankowe nie muszą być zasilane bardzo wysokimi kwotami.

Aby kantor internetowy wyróżnił się spośród dziesiątek innych działających w sieci, warto zadbać podpisanie umów z jak największą liczbą banków, które będzie w przyszłości obsługiwał. Klienci bardzo często zwracają uwagę na szybkość wykonania transakcji i czas zaksięgowania przelewu.  Jeżeli chcemy zaistnieć w sieci, musimy stworzyć solidne zaplecze – nie tylko finansowe, ale także logistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here