Okres ciąży i narodzin dziecka to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Te chwile zapamiętamy na długo. Jednak warto pamiętać, że to dopiero początek naszej rodzicielskiej przygody, która będzie trwać już zawsze. W jaki sposób przygotować się do dziecka z finansowego punktu widzenia? Jak zrobić to dobrze?

Poluj na promocje i uodpornij się na reklamę

Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz polować na okazje i kupować ubranka dla dziecka na wyprzedażach. Szczególnie atrakcyjne cenowo wypadają dwu- i trzypaki ubranek takich jak skarpetki, body czy śpioszki. Wówczas cena za pojedynczy produkt staje się mniejsza.

Warto pamiętać, że reklama telewizyjna nie zawsze ma na celu doradzić nam to, co faktycznie przyda się przy małym dziecku. Producentom i reklamodawcom chodzi przede wszystkim o rozbudzenie apetytu konsumenckiego i napędzenie sprzedaży. Nie wszystko, co widzimy na reklamach, będzie dobre dla naszej pociechy. Wsparciem dla nas mogą być nasi najbliżsi – rodzice, rodzeństwo oraz przyjaciele, którzy na pewno z ogromną przyjemnością sprezentują nam ubranka, wanienkę czy inne akcesoria przydatne dziecku. Lepiej powstrzymać się przed kolejnym zakupem aniżeli korzystać z chwilówki bez bik.

Załóż maluchowi konto oszczędnościowe

Wydawać by się mogło, że z przyjściem dziecka na świat wiąże się tyle wydatków, że ciężko w takim momencie myśleć o oszczędzaniu. A jednak warto. Dlaczego? W nowej sytuacji, która przeorganizuje zupełnie naszą rodzinę i codzienność, zdecydowanie łatwiej będzie wprowadzić do życia nowe nawyki. Narodziny dziecka to dobry moment, aby rozpocząć odkładanie pieniędzy na jego przyszłość – mieszkanie czy studia. Czas szybko zleci, a regularne przelewanie na konto oszczędnościowe nawet drobnych kwot po kilkudziesięciu latach może dać przyjemną kwotę, która będzie wsparciem dla naszej pociechy w dorosłości. Kiedy jednak nie zdołaliśmy odkładać pieniędzy, pomoże nam ranking chwilówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here