Windows dla poleasingowych komputerów

Tanie, mocne, wytrzymałe i niezawodne. Taki jest sprzęt poleasinogwy, po który sięga coraz więcej osób. Jednakże warto również zadbać o to, aby system był również legalny, a ten nie zawsze jest.
Komputery poleasingowe oraz laptopy poleasingowe zadomowiły się na naszym rynku bardzo dobrze. Grono osób sięgających po takie maszyny jest coraz większe, a to sprawia, że na rynku pojawiają się również nieuczciwi sprzedawcy, którzy nie zawsze dają legalne oprogramowanie do swoich urządzeń, a co za tym idzie możemy paść ofiarą oszustwa. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że prawnie sprzedawca nie odpowiada za problemy prawne jakie mogą nas dotknąć. My odpowiadamy za to, gdyż to my musimy znać prawo i jego przestrzegać. Jak ktoś kiedyś powiedział nieznajomość prawa nie oznacza, że jesteśmy zwolnieni z konsekwencji i tak jest tym razem.
Warto więc wiedzieć jak rozpoznać czy licencje na Windowsa mamy oryginalną czy też nie. Jak to zrobić oraz czy laptop dla ucznia lub po prostu sprzęt do naszej firmy jest legalny. Zaczynamy.
Pierwszą metodą nie do końca, ale jednak już sprawdzając czy sprzęt posiada legalnego windowsa jest fakt, że musi on mieć Windowsa 10. Od blisko 2 lat inne Windowsy w systemie Refubished, który jest dedykowany dla poleasingowych sprzętów nie jest sprzedawany. Tym samym starsze Windowsy jak Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows Vista czy też Windows 8.1 nie są dostępne w tym systemie. Nie jest to jednak pełna wiedza, gdyż sprzedawca mógł wykonać nielegalne przejdzie z Windowsa starszego na Windowsa 10. Dlatego tak jest? Dlatego, że Microsoft przez pierwszy rok od wydania dziesiątki pozwalał przejść za darmo. Obecnie jest to jednak już niedozwolone, ale nielegalni sprzedawcy używają starszych wersji systemu, aby nadal to robić. Niestety data aktywacji pozostaje w rejestrze, co w przypadku kontroli szybko można sprawdzić.
Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę, że na obudowie musi być naklejka Windows 10 Refubished to jest naklejka z nowym kluczem tylko dla Windowsa 10. Na niej jest klucz i to sprawia, że mamy w 100% legalny system .
Oczywiście sprzedawcy nie posiadający takich licencji słaniają się przepisami prawa Unii Europejskiej. Oczywiście UE pozwala na odsprzedaż licencji jednakże nie umożliwia zmiany języka. Jeśli więc licencja Windowsa była na Niemcy to język musi być Niemiecki. Niestety lub stety sprzęt poleasingowy pochodzi głównie z zagranicy jest to aż 99% przypadków. Można to sprawdzić wpisując przykładowo serwis tag komputera na stronie producenta czy też patrząc na klawiaturę laptopa. Taka jest prawda dlatego w tym przypadku powinniśmy dostać wspominaną licencje Refubished lub zakupić MUI. MUI jest niestety drogie gdyż potrafi kosztować 400-500 zł więc tyle co nowa licencja. Zdecydowanie bardziej polecam Wam znalezienie firmy z licencjami Refubished, gdyż koszty są znacznie mniejsze.
Skoro już mowa o kwotach to Windows 10 home dla poleasingowych komputerów to koszt około 60 zł brutto zaś w przypadku wersji Pro to już 120 zł brutto. Czy są to duże kwoty? Wydaję mi się, że nie tym bardziej jeśli chodzi o wersje Home, którą również można wykorzystywać w firmie, a na dodatek ma ona wszystkie potrzebne funkcje. Różnie tutaj to takie, że wersja PRO posiada zdalny pulpit i podpięcie do domeny. Ta druga funkcja jest bardzo ważna jeśli mamy serwer lub chcemy go zrobić w innych przypadkach możemy bez problemu zakupić wersję home i cieszyć się sprzętem najwyższej klasy z legalnym polskim system.
Czy wyjaśniłem wszystko? Mam nadzieję, że tak system Refubished jest dla komputerów poleasingowych bardzo ważny, gdyż gwarantuje legalność systemu. Ceny na dzień dzisiejszy są bardzo przystępne i dzięki temu w niskiej cenie można uchronić się przed problemami i sankcjami, które mogą nasz czekać. Jeśli macie pytania piszcie w komentarza, a na pewno na nie odpowiemy. Licencji Windowsa jest naprawdę dużo i można się w tym zgubić dlatego powstają takie materiały jak ten, aby uniknąć potem nieprzyjemności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here