pellet

Budowa domu zawsze pociąga za sobą wybór najlepszego sposobu jego ogrzewania. Do wyboru plamy przynajmniej kilka rozwiązań, w tym między innymi kotły gazowe, kotły na ekogroszek oraz na pellet. Poznajmy bliżej te ostatnie, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego warto zainwestować właśnie w jeden z nich.

Czym jest pellet?

Pellet to materiał opałowy należący do biomasy. Powstaje z trocin drzewnych, które są prasowane do postaci niewielkich cylindrów. Ze względu na swoje pochodzenie, pellet jest naturalnym produktem, który nie powoduje zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. Jednocześnie odznacza się wysoką kalorycznością i wydajnością, umożliwiając uzyskanie wysokich ilości ciepła, przy jednocześnie niskim zużyciu samego opału.

Kocioł na pellet

Opalanie domu pelletem wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, który jest dostosowany do tego typu paliwa. Powinien odznaczać się wydajnym, niezawodnym palnikiem, który pozwoli uzyskać wysokie wartości ciepła, jednocześnie nie pozostawiając zbyt wielu odpadów.

Przykładem kotła, który posiada idealnie dostosowany do pelletu palnik, jest VITECO EG PELLET Mini Compact, dostępny w sklepie Protor. Umieszczono s nim jeden z uznanych palników, typu Revo lub Hybrid. Dzięki temu doskonale współpracuje z każdą instalacją niskotemperaturową i umożliwia wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Kotły na pellet powinny także charakteryzować się kompaktową, zwartą budową. Dzięki temu są idealnie dostosowane do małych powierzchni, z którymi często możemy spotkać się w domach jednorodzinnych. Ich dodatkową zaletą jest posiadanie wszystkich elementów konstrukcyjnych połączonych w taki sposób, aby możliwa była łatwa, intuicyjna i zautomatyzowana obsługa takiego systemu grzewczego.

Idealne rozwiązanie do ekologicznego domu

Jeśli jesteś osobą, której zależy na przyszłości i czystości środowiska, wybór kotła na pellet powinien być dla ciebie oczywisty. Ze względu na wykorzystanie biomasy oraz wysoką wydajność, prezentowany kocioł marki Viteco należy do kategorii urządzeń, objętych samorządowym programem dofinansowania do rozwoju systemów ogrzewania przyjaznych środowisku.

Warto przy tym pamiętać, że kotły tego typu idealnie sprawdzają się nie tylko w domach ekologicznych, ale również we wszystkich budynkach pasywnych, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Jest idealnym rozwiązaniem również do biur, które wymagają samodzielnego ogrzewania, gdyż gwarantuje łatwość obsługi i niewielkie koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here