Jak skutecznie rekrutować nowych pracowników

Proces rekrutacji nowych pracowników wymaga sporo zaangażowania. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość firm decyduje się na powierzenie go wyspecjalizowanemu podmiotowi, który zatroszczy się o wszystkie aspekty rekrutacji. Rekrutacja pracowników ze Smart Solutions to wieloetapowy proces, który ma na celu znalezienie najlepszych, w pełni spełniających wymagania kandydatów oraz zatrudnienie ich w zgodzie z bieżącymi potrzebami firmy.

Na czym właściwie polega rekrutacja pracowników?

Każda firma na pewnym etapie swojego rozwoju ma potrzebę zatrudnienia nowych osób. Tylko w taki sposób możliwe jest rozszerzenie swojej działalności, ulepszanie funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz dostarczanie klientom lepszych, bardziej satysfakcjonujących warunków współpracy. Znalezienie oraz zatrudnienie nowych pracowników nie jest jednak tak łatwym i szybkim zadaniem, jak się to wydaje, zwłaszcza jeśli zależy nam na nawiązaniu współpracy z wysoko wykwalifikowanymi kandydatami. Proces rekrutacji wymaga czasu, wiedzy oraz doświadczenia, aby wybrani pracownicy w pełni spełniali pokładane w nich nadzieje, a ich zatrudnienie przyniosło firmie wymierne, długoterminowe korzyści.

Specjalnie z myślą o firmach, którym zależy na poszerzeniu swojej kadry o pracowników w pełni spełniających ich wymagania, powstała agencja rekrutacyjna Smart Solutions będąca częścią brytyjskiej Smart Solutions Recruitment. Agencja działa w innowacyjny, zgodny z najnowszymi trendami rekrutacyjnymi sposób po to, aby dostarczać klientom wyłącznie najlepszych, sprawdzonych rozwiązań w zakresie wyboru nowych pracowników. Smart Solutions zajmuje się zarówno rekrutacją stałą, jak i tymczasową.

Rekrutacja pracowników we współpracy ze Smart Solutions

Rekrutacja pracowników ze Smart Solutions jest procesem wieloetapowym. Jego głównym celem jest znalezienie skutecznych, perfekcyjnie dopasowanych do stawianych im przez firmę wymagań kandydatów, którzy w pełni sprostają stawianym przed nimi wyzwaniom zawodowym. W pierwszej kolejności doświadczeni rekruterzy dokładnie analizują potrzeby klienta i na ich podstawie rozpoczynają proces rekrutacji. Pozostają w stałym kontakcie z klientem informując go o postępach i poczynionych krokach.

Rekrutacja pracowników

Wstępna selekcja kandydatów obejmuje rozmowy telefoniczne z wybranymi kandydatami oraz opracowanie na ich podstawie tzw. shortlist kandydatów, czyli informacji, którzy z nich zostali dopuszczeni do kolejnego etapu rekrutacji. Następnie odbywają się spotkania z kandydatami, podczas których weryfikowane są ich profesjonalne umiejętności. Możliwe jest również przeprowadzenie testów kompetencyjnych. W czasie rozmów wykorzystywane są sprawdzone narzędzia, które pozwalają rekruterowi jak najlepsze poznane kandydatów i trafne ocenienie ich kompetencji zawodowych.

Po zakończeniu tego etapu rekrutacji Smart Solutions wysyła rekomendacje do klienta informując go, który kandydat lub kandydaci stanowią najlepszy wybór na dane stanowisko. Po ich akceptacji przez klienta wybranym kandydatom przedstawiana jest oferta zatrudnienia oraz przekazywane są najważniejsze informacje na temat nowego stanowiska oraz organizacji i kultury pracy firmy w celu ich lepszego przygotowania do zatrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here