System B2B – to warto o nim wiedzieć przed wybraniem oferty

Obecnie właściciele sklepów internetowych i platform sprzedażowych mogą liczyć na szereg nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań, które mogą znacząco ułatwić prowadzenie biznesu. Jednym z takich narzędzi są systemy B2B, czyli specjalne platformy stworzone właśnie z myślą o branży e-commerce. Dowiedz się, jak działają takie systemy, dlaczego warto z nich korzystać i na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty.

Jak działają systemy B2B?

System B2B jest po prostu oprogramowaniem zaprojektowanym z myślą o potrzebach właścicieli sklepów internetowych. W odróżnieniu od wersji dla klientów indywidualnych mają zatem szereg rozwiązań mających na celu ułatwienie obsługi zamówień od innych firm czy też współpracy z klientami biznesowymi. Takie narzędzie może okazać się szczególnie przydatne w przypadku sprzedaży hurtowej bądź bardzo rozbudowanej działalności.

Do platform B2B przeważnie nie mają dostępu klienci indywidualni. Ponadto niektóre funkcje mogą być widoczne jedynie dla obsługi sklepu. Dotyczy to np. kreatora promocji, ważnych statystyk czy też wystawiania faktur. W ramach oprogramowania dostępna może być również aplikacja B2B w wersji na komputer bądź telefon. Obecnie systemy B2B są uważane za właściwie niezbędny produkt dla sklepów internetowych.

Dlaczego platforma B2B się opłaca?

Inwestycja w innowacyjną platformę B2B może bardzo szybko się zwrócić. Przede wszystkim takie rozwiązanie usprawnia obsługę zamówień od klientów biznesowych, co może pozwolić na zwiększenie sprzedaży. Systemy B2B Omnicommerce są też wyposażone w szereg funkcji ułatwiających m.in. wystawianie faktur. Automatyzacja rozliczeń może zatem przełożyć się nawet  na niższe koszty księgowości.

Ponadto platformy B2B pozwalają zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas pracowników sklepu i klientów biznesowych. Ma to związek nie tylko z przydatnymi funkcjami, ale także z łatwością, intuicyjnością i wygodą obsługi takich systemów. Wysokiej jakości oprogramowanie, które działa bez zakłóceń, może być także wizytówką firmy. Profesjonalny wizerunek może sprawić, że klienci biznesowi chętniej polecą firmę innym osobom z branży.

Co cechuje dobry system B2B?

Tylko wysokiej jakości oprogramowanie pozwoli w pełni korzystać z zalet platformy B2B. Warto pamiętać, że napotkanie przez klientów biznesowych problemów podczas obsługi systemu, może skutecznie zniechęcić ich do dalszej współpracy. Znalezienie firmy oferującej godne zaufania platformy nie powinno być jednak problemem. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Przede wszystkim cena nie powinna być czynnikiem, który ma największy wpływ na wybór. Oczywiście nie trzeba od razu wybierać najdroższych usług, jednak podejrzenie niski koszt platformy B2B często wiąże się z równie niską jakością oprogramowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto też sprawdzić opinie klientów i wybrać firmę mogącą pochwalić się wieloma pozytywnymi recenzjami bądź współpracą ze znanymi markami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here