Pozabankowa karta kredytowa. Sięgamy po nią coraz chętniej, bo jesteśmy zmęczeni bankowymi procedurami

0
1189

W życiu oczekujemy elastyczności, nie chcemy na nic czekać, a to, z czego korzystamy, ma być maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb. Nic więc dziwnego, że coraz częściej rezygnujemy z usług bankowych sięgając po rozwiązania oferowane przez instytucje pozabankowe, zdecydowanie sprawniej działające i ograniczające formalności do absolutnego minimum. Tak też jest w przypadku pozabankowych kart kredytowych. Jak przekonują dostawcy tego typu rozwiązań, zostały one stworzone z myślą o ludziach zmęczonych wymaganiami, procedurami, czy ograniczeniami bankowymi. Rozwiązanie idealnie zaspokajające indywidualne potrzeby finansowe Polaków? Wiele na to wskazuje. Co warto wiedzieć o pozabankowych kartach kredytowych?

Wniosek o kartę można złożyć telefonicznie lub online

Zdalna aplikacja o kartę kredytową to zdecydowanie wygodne rozwiązanie. Co istotne, po przejściu procedury telefonicznej lub online nie trzeba się wybierać osobiście do żadnej placówki, aby dopełnić formalności. Sprawę jeszcze bardziej ułatwia możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej w wersji na Android oraz iOS. Akceptacja wniosku następuje przez telefon, a kartę otrzymujemy pod wskazany adres, nie ponosząc za dostawę żadnych dodatkowych opłat.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż mimo że procedura aplikowania o kartę i jej otrzymania została tutaj maksymalnie uproszczona, to nie oznacza to, że osoba składająca wniosek nie zostanie poddana żadnej weryfikacji pod względem zdolności kredytowej. W najpopularniejszym tego typu rozwiązaniu, jakim jest Karta kredytowa Axi-Card, weryfikacji wnioskodawcy dokonuje się poprzez wypełnienie krótkiego formularza online, w którym należy podać swoje dane osobowe, informacje o zatrudnieniu i bieżącą sytuacje kredytową. Weryfikacja konta bankowego wnioskodawcy odbywa się za pomocą bezpiecznej usługi Instantor. Sam wniosek kredytowy jest weryfikowany z kolei przez analityków przy pomocy wewnętrznego systemu oceniania kredytowego. Co jednak istotne, wszystko to nie zajmuje dużo czasu. O akceptacji wniosku zostaniemy poinformowani w wiadomości email i SMS, a karta dotrze do nas w ciągu 24 godzin od zaakceptowania umowy.

Koszty związane z obsługą kredytu nie są wysokie i to właśnie przekonuje

Można by sądzić, że pozabankowe narzędzie finansowe będzie rozwiązaniem finalnie bardzo kosztownym. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Pozabankowa karta kredytowa jest zdecydowanie tańsza niż inne dostępne na rynku formy pożyczania pieniędzy, np. pożyczki pozabankowe.

Dla przykładu, aktualne oprocentowanie wymienionej wcześniej karty kredytowej AXI wynosi tylko 0,57 % miesięcznie, tj. 0,019 % dziennie, i dotyczy wykorzystanej kwoty. Poza tym w tym przypadku płacimy jedynie za okres, w którym wykorzystujemy przyznany nam limit kredytowy. Karta gwarantuje także brak opłat m.in. związanych z prowizją za wypłaty z bankomatu, czy za wydanie duplikatu karty. Z zobowiązania rozliczamy się tutaj natomiast pomiędzy 1. a 5. dniem miesiąca następującego po wykonanej transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here