Nietypowe pomysły na firmową integrację

W miejscu pracy liczy się nie tylko realizacja obowiązków służbowych. Równie ważne jest zbudowanie odpowiedniej atmosfery i relacji między pracownikami. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite formy integracji. Oczywiście wielką popularnością cieszą się nieustannie standardowe imprezy. Nie jest to już jednak jedyny sposób spędzania czasu. Coraz więcej osób decyduje się na aktywne wyjazdy, pozwalające lepiej się poznać i zbudować naprawdę zgrany zespół.

Jakie formy integracji warto wybrać? Dlaczego w ogóle wyjazdy integracyjne są tak ważne i jaką rolę odgrywają w budowaniu miejsca pracy? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Dlaczego warto postawić na integrację?

Wiele mówi się o integracji w pracy. Czy jednak jest ona rzeczywiście tak potrzebna? Zapewnienie warunków, w których pracownicy mogą lepiej się poznać, zrozumieć i zaprzyjaźnić, pozwala stworzyć lepsze relacje oraz wykrzesać entuzjazm z zespołu, który dzięki temu działa wydajniej. To także szansa na poznanie najmocniejszych stron każdej osoby, co ułatwia późniejsze delegowanie obowiązków, by finalnie uzyskać optymalny rezultat i efektywnie poradzić sobie z rozmaitymi zadaniami.

Dodatkowo pracownicy, którzy regularnie biorą udział w firmowych integracjach i miło spędzają podczas nich czas, z reguły mocniej przywiązują się do miejsca pracy, są bardziej lojalni oraz chętniej wykonują powierzane im obowiązki.

Okazuje się zatem, że zwykła integracja to nie tylko rozluźnienie atmosfery w biurze, ale też szereg korzyści, które przekładają się na lepsze kontakty międzyludzkie oraz efektywniejszą pracę.

Integracja w miejscu pracy, codzienne wyjścia i wyjazdy

Integracja tak naprawdę może przybierać wiele form i przebiegać na rozmaitych płaszczyznach. Bazą jest oczywiście podstawowa integracja codzienna w miejscu pracy (pogawędki, celebrowanie urodzin etc.). Oprócz tego w wielu przedsiębiorstwach organizuje się rozmaite wyjścia po godzinach pracy (np. na kręgle, do klubu tanecznego), co też pozwala poznać się lepiej.

Najbardziej rozbudowaną formą integracji są wspólne wyjazdy. W tej kwestii coraz więcej firm odchodzi od suto zakrapianych imprez. Zwracają się zamiast tego w stronę oryginalnych pomysłów na wspólne, aktywne spędzenie czasu.

Nietypowe pomysły na integrację

Jakie rozwiązania wykorzystać, gdy planuje się firmową integrację? Oczywiście, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na pasje i zainteresowania pracowników. Dla aktywnych można zorganizować sportowe eskapady. W okresie letnim bywają to wyjazdy na kajaki, rowery lub piesze wędrówki po górach. W zimie wiele osób wybiera się na narty. Nie tylko buduje się tężyznę fizyczną i poprawia ogólne samopoczucie, ale też zapewnia dobrą zabawę i tworzy nowe relacje w zespole.

Szczególnym przykładem aktywnych wyjazdów integracyjnych są survivalowe imprezy integracyjne. To szansa na poznanie swoich mocnych stron, zmierzenie się z nietypowymi sytuacjami oraz nabycie zdolności radzenia sobie w różnych chwilach, gdy do dyspozycji ma się tylko podstawowy sprzęt, który oferuje choćby sklep prepersa: Karaluch.com.pl.

Miłośnicy zagadek i główkowania mogą polubić wyjazdy tematyczne, połączone na przykład z rodzajem gier terenowych lub miejskich, w których należy wykonać konkretne zadania. To sposób na zacieśnienie relacji oraz rozwój konkretnych kompetencji miękkich, potrzebnych w codziennej pracy.

Koncepcji jest wiele. Łatwo znaleźć rozwiązanie, wpisujące się w upodobania zespołu. Dzięki temu da się zorganizować wyjazd, który na długo zostanie w pamięci oraz stanie się zaczątkiem nowej tradycji i wspólnego spędzania czasu.

Budowanie zespołu do zadań specjalnych – integracja w nowoczesnej firmie

Współczesna integracja powinna zaskakiwać i wnosić coś nowego do codziennej monotonii zawodowej. Musi również dawać szansę na dobrą zabawę oraz wypoczynek, niekoniecznie w klasycznej, bankietowej formie. Wówczas przynosi najlepsze rezultaty, poprawia morale w pracy, wzmacnia indywidualne talenty pracowników, co poprawia efektywność codziennego działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here