Masz nową firmę i potrzebujesz auta? Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na leasing

Właśnie rozpocząłeś pracę na własny rachunek i potrzebujesz własnego samochodu? Zamiast przeznaczać wszystkie środki na zakup używanego auta lub decydować się na kredyt bankowy, weź pod uwagę inną zewnętrzną formę finansowania. Sprawdź, dlaczego warto postawić na leasing dla nowych firm.

W lipcu 2019 roku zarejestrowano ponad 30 tys. przedsiębiorstw – tak wynika ze statystyk Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Prowadzenie własnej firmy przynosi wiele korzyści, ale też pochłania mnóstwo kapitału. Pieniędzy nie zawsze wystarczy na zakup pojazdu, a większość banków niechętnie podchodzi do przedsiębiorstw bez żadnej historii na rynku. Z pomocą przychodzi więc leasing dla nowych firm – finansowanie na korzystnych warunkach.

Korzyści płynące z leasingu

Leasing dla nowych firm to szansa na pozyskanie używanego lub fabrycznie nowego pojazdu bardzo niskim jednorazowym kosztem i przy minimalnym obciążeniu budżetu. Między innymi dlatego ta forma finansowania cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Zalet jest jednak znacznie więcej.

  • Łatwiejsza dostępność

W leasingu właścicielem pojazdu pozostaje firma leasingowa, zaś przedsiębiorca jest wyłącznie użytkownikiem. Dlatego taka forma finansowania jest znacznie łatwiej dostępna dla nowych przedsiębiorców. Wystarczy uregulować opłatę wstępną, by móc korzystać z pojazdu.

  • Przystępna wysokość raty

Czy wiesz, że rata w leasingu dla nowych firm może być nawet 60% niższa w porównaniu do standardowej oferty? Wystarczy zdecydować się na Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Leasing. Z czego wynika taka różnica? Leasingobiorca spłaca wyłącznie tę część wartości samochodu, która odpowiada rzeczywistej utracie jego wartości przez okres finansowania.

  • Korzyści podatkowe

Każdy leasing, nie tylko dostępny dla nowych firm, pozwala na przeprowadzenie optymalizacji podatkowej. Oznacza to możliwość obniżenia wysokości podatku dochodowego – wszystkie wydatki związane z eksploatacją leasingowanego pojazdu można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. 

  • Uproszczone formalności

Nawet, jeśli prowadzisz nową firmę, możesz skorzystać z uproszczonych formalności. Oznacza to brak konieczności dostarczania szczegółowych dokumentów finansowych. Często wystarczy tylko wniosek z dołączonym wpisem do ewidencji itp.

Jak ubiegać się o leasing samochodowy?

Leasing samochodowy najczęściej przyznawany jest w oparciu o uproszczone zasady. Procedury ograniczają się do zaledwie kilku kroków. Oto, co trzeba zrobić.

  • Wybierasz konkretny pojazd.
  • Udajesz się do dealera i wypełniasz wniosek.
  • Składasz dokumenty i czekasz na decyzję leasingową.

Jeśli decyzja jest pozytywna, trzeba dopełnić formalności – podpisać umowę i uregulować opłatę wstępną. Po dokonaniu rejestracji pojazdu (to leży po stronie leasingobiorcy), stajesz się użytkownikiem samochodu. Możesz z niego korzystać, opłacając w terminie raty leasingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here