Kradzieże zimą – jak się przed nimi chronić?

Zima to niebezpieczna pora roku. Problemem są zarówno zdradliwe warunki drogowe, jak i liczba napadów i kradzieży. Ofiarą tych drugich bardzo często padają samochody na parkingach oraz maszyny budowlane. W jaki sposób zabezpieczyć się przed konsekwencjami?

Kradzieże to zimą prawdziwa zmora. Jak pokazują policyjne statystyki, jest ich wtedy zdecydowanie więcej. Dlaczego? Złodzieje aktywują się, gdy nasza czujność jest mniejsza. Bardzo dobrą okazją na „łup” jest np. pora świąteczna (liczne wyjazdy), ale poza tym służby muszą interweniować też w innych, zimowych miesiącach.

Ochrona swojego majątku ruchomego powinna być, więc priorytetem, zarówno dla przedsiębiorców jak i użytkowników prywatnych. Powinieneś znać również „preferencje” złodziei. Lista może cię zaskoczyć!

Co najczęściej kradną zimą?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zimowe kradzieże zdarzają się bardzo często. Zima sprzyja dalekim wyjazdom, roztargnieniu, postojom i ciemności, która zapada dużo szybciej. Złodzieje są bardzo aktywni i świetnie zdają sobie sprawę z możliwości, jakie otwiera przed nimi ta pora roku. A co najczęściej pada ich łupem?

W tym celu sprawdziliśmy policyjne statystyki. Głównie obawiać powinni się właściciele samochodów osobowych oraz maszyn budowlanych. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to głównym celem złoczyńców jest auto na niestrzeżonym parkingu, na świeżym powietrzu. Coraz częściej zdarzają się też kradzieże aut garażowanych i nieużywanych przez zimę, o bardzo dużej wartości rynkowej – np. tzw. klasyków (stare samochody, których cena z roku na rok jest coraz większa).

Ford Mustang

[Klasyki (takie jak np. Ford Mustang) często padają łupem złodziei podczas zimowego garażowania (fot. Pixabay.com]

Kradzieże maszyn budowlanych to natomiast pokłosie ich wartości rynkowej, która jest najwyższa od dekady! Zimą dostęp do tych specjalistycznych sprzętów jest dużo łatwiejszy. Najczęściej stoją one na parkingach lub placach budowlanych, bez zapewnienia skutecznej ochrony. Podczas zimy prace budowlane stoją, a nawet w teorii chronione parkingi nie dają pełnego zabezpieczenia.

Kradzieże maszyn budowlanych

[Kradzieże maszyn budowlanych nasilają się zimą, bo często są pozostawione bez ochrony na placach budowy (fot. Pixabay.com)]

Jeżeli chcesz spać spokojnie, bez obaw o swój sprzęt czy samochód, postaw na lokalizator GPS od sprawdzonego dostawcy! W jakie urządzenie warto zainwestować?

Z lokalizatorem kradzieże są bardzo trudne!

Lokalizator GPS wskaże ci miejsce postoju twojej maszyny, a przy okazji zaalarmuje cię w razie próby kradzieży. Sprzęt jest coraz częściej używany zarówno przez przedsiębiorców, jak i prywatnych użytkowników, chcących zabezpieczyć swój ruchomy majątek.

Lokalizator GPS

[Lokalizator wskaże ci dokładne położenie twojego majątku ruchomego, co skutecznie zabezpieczy przed skutkami kradzieży (fot. Spy-center.pl)]

Pamiętaj, żeby postawić na sprawdzony sprzęt od doświadczonego dostawcy, a nie chińskie podróbki. Inwestując w taki lokalizator nie masz pewności, że w najmniej odpowiednim momencie przestanie on działać. Jakie urządzenia są więc dla ciebie korzystne?

Na początku sprawdźmy mini lokalizator GPS z magnesem CONCOX LM001. To sprzęt, który możesz zainstalować tak w samochodach i maszynach budowlanych, jak i kontenerach, paczkach czy mniejszych elektronarzędziach ze względu na jego mały rozmiar. Bateria tego niedrogiego urządzenia pozwala nawet na 14 dni pracy. Jego ogromną zaletą jest zarówno niska cena, jak i bardzo prosta obsługa. Działa na podstawie technologii SMS. Wystarczy wysłać mu wiadomość, a on prześle swoją pozycję i mapę. Banalny jest też jego montaż, który opiera się na dwóch bardzo silnych, neodymowych magnesach.

Jeżeli potrzebujesz bardziej zaawansowanego urządzenia, to dobrym wyborem będzie QUECLINK GL-300W. To hermetyczny sprzęt z silnym mocowaniem magnetycznym. Ma bardzo pojemny akumulator, który pozwala na nawet 120 dni pracy! Pozwala na ciągłe raportowanie oparte o karty operatorów GSM i śledzenie w czasie rzeczywistym, co da ci pełne bezpieczeństwo. Posiada też czujnik wstrząsów, wysoką precyzję lokalizacji (nawet 2 metry) oraz tryb uśpienia, który aktywuje się podczas postoju pojazdu, (dzięki czemu bateria trzyma dłużej) i wznawia pracę urządzenia w niebezpiecznych momentach. System automatycznej lokalizacji pozwoli ci natomiast otrzymywać raport o położeniu nawet co 15 sekund!

CONCOX LM001

[CONCOX LM001 to świetny sprzęt, którego parametry pozwalają na wiele zastosowań (fot. Spy-center.pl)]

Dla najbardziej wymagających powstał lokalizator hermetyczny GLOBAL TECHNOLOGY FIX-12. Sprzęt pozwala na pracę w bardzo trudnych warunkach, dzięki bardzo hermetycznej obudowie. Jego wyjątkowo silny magnes neodymowy umożliwia montaż w trudno dostępnych miejscach i szybkie ukrycie. Posiada czujnik przemieszczania się i jest nie do wykrycia podczas kradzieży nawet przez złodzieja, który posiada specjalny wykrywacz („profesjonaliści” często korzystają z takich urządzeń, żeby pozbyć się lokalizatorów). Jego bateria pozwala nawet na 180 dni pracy dzięki ekonomicznemu systemowi zużywania energii.

GLOBAL TECHNOLOGY FIX-12

[Mając GLOBAL TECHNOLOGY FIX-12 możesz być pewny, że kradzieże twojej maszyny nie zakończą się sukcesem (fot. spy-center.pl)]

Co po kradzieży?

Jeżeli już zakupiłeś lokalizator, a twoja maszyna pada łupem złodziei, to możesz bez problemu ją odnaleźć. Urządzenie będzie wysyłać ci swoją aktualną lokalizację, co pozwoli na szybką interwencję służb. Jeżeli zaopatrzysz się w lokalizator GPS, który uruchamia się tylko w przypadku ruchu, to twoja reakcja może być błyskawiczna, a złodzieje nie odjadą nawet na 100 metrów.

Pamiętaj, że bez powyższych urządzeń policja może mieć bardzo trudne zadanie. Odzyskanie ukradzionego samochodu jest bardzo trudne (auta są błyskawicznie rozbierane na części w dziuplach złodziejskich), a maszyny budowlane są rzadko kontrolowane na drogach i ich odnalezienie może być niemożliwe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here