budowlaniec

Zawód ten bardzo często wybierany jest przez mężczyzn w naszym kraju, ale również za granicą. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie oznacza to jednak, że kobieta nie może zostać budowlańcem. Mówi się, że na budowlance nadaje się absolutnie każdy, kto posiada odrobinę siły w rękach. Czy jest to słuszne stwierdzenie? Oczywiście, że nie! Dzisiaj widzę jak krok po kroku zdradzimy ci szczegóły dotyczące pracy budowlańca. Jak wygląda praca? Jakie są wymagania do rozpoczęcia kariery w takiej branży? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-budowlanca/

Praca budowlańca – jak naprawdę wygląda?

Bardzo dużo zależy od tego, na jakim „rejonie” pracujemy. Budowlaniec, budowlańcami nierówny. Aby zbudować dom, potrzebujemy wynająć do pracy kilka, a nawet kilkanaście ekip. Pierwsza z nich zajmuje się przygotowaniem podłoża, druga robi wylewkę, trzecia zajmuje się murowaniem, czwarta dachem, piąta wstawieniem okien i drzwi, szósta tynkowaniem, siódma nałożeniem gładzi, ósma podłączenie elektryki, dziewiąta kanalizacją, dziesiąta ogrzewaniem, jedenasta pomalowaniem ścian wyłożeniem paneli i kafelek, dwunasta wstawienie mebli i tak dalej i tak dalej. Nasz charakter pracy zależy więc od tego w czym specjalizuje się nasza ekipa. 

Jakie są wymagania w pracy budowlańca?

Do takiej pracy powinniśmy przede wszystkim być osobą silną. Budowlankę tak jak wspomnieliśmy wcześniej nie wyklucza jednak kobiet. Niezależnie od tego czym będzie zajmowała się twoja ekipa pracujesz, nosisz worki z tynkiem czym z psem, przenosisz rzeczy, także wykonujesz podstawowe prace budowlane. Budowlańcy jeszcze tak niedawno kojarzeni byli że ze starszymi panami, którzy pili, mało pracowali, a do wykonywania pracy trzeba było ich zaganiać. Teraz nie wygląda to tak jak kiedyś. Na budowie pracuje więcej młodych ludzi, którzy wiedzą, że nie mogą sobie na takie coś pozwolić.

Zobacz też: http://www.itcgrupa.pl/kucharz-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here