Ile kosztuje zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecko. Całą ceremonię poprzedzają bowiem pieczołowite przygotowania, które mają sprawić, że ten dzień będzie wyjątkowym, duchowym przeżyciem. Warto jednak wspomnieć, że organizacja przyjęcia komunijnego i zakup wszystkich niezbędnych rzeczy kosztuje i trzeba być na to przygotowanym. Ile zatem kosztuje Pierwsza Komunia Święta i na jakie wydatki powinni być przygotowani rodzice?

Ile kosztują stroje komunijne?

Niezbędnym elementem Pierwszej Komunii Świętej są oczywiście odpowiednie stroje. Chłopcy zazwyczaj przystępują do sakramentu w albach, a dziewczynki w odpowiednich do tego wydarzenia sukienkach. W niektórych parafiach zdarza się też tak, że wszystkie dzieci ubrane są jednakowo, a koszt alby jest dzięki temu mniejszy, ponieważ szyte są one hurtowo na kilkadziesiąt dzieci. Koszt stroju na Komunię waha się od 100 do nawet 400 zł w zależności od tego, czy będą to tradycyjne alby, czy też eleganckie garnitury i sukienki. Należy też pamiętać o dodatkach, dla dziewczynki niezbędne okażą się buty, rajstopy, wianek, rękawiczki, świeca i chusteczka. Dla chłopca przyda się podkoszulka, eleganckie buty, biała koszula, czarne spodnie, świeca i marynarka. Podsumowując, za dodatki rodzice mogą zapłacić nawet kilkaset złotych. Koszt całej stylizacji nie powinien jednak  w większości przypadków przekraczać 500 zł.

Ile kosztuje przyjęcie Komunijne?

Zorganizowanie przyjęcia komunijnego pochłania zdecydowanie największą część budżetu przeznaczonego na ten cel. Im więcej osób chcemy zaprosić na przyjęcie, tym z większymi kosztami musimy się liczyć. Większość sal pobiera opłatę za „talerzyk” czyli za każdego gościa, który będzie brał udział w przyjęciu komunijnym. Ceny zaczynają się od 50 zł za osobę, a kończą nawet na 100-200 zł. Z większymi stawkami na salach bankietowych spotkamy się szczególnie w dużych miastach oraz w dobrych lokalach gastronomicznych.

Na koszt wynajmu sali ma również wpływ to, czy wynajmujemy ją na wyłączność oraz to ile godzin będzie trwało przyjęcie.  Dobrym rozwiązaniem, które pomoże zmniejszyć koszty wynajmu sali, jest wynajęcie jej z inną rodziną, która również w tym czasie chce zorganizować przyjęcie komunijne. Zamiast brać kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów związanych z miejscem przyjęcia, można podzielić się opłatami na pół, co znacząco odciąży domowy budżet.

Ile kosztują prezenty komunijne?

Jeśli chodzi o prezenty komunijne, to nie ma jasno określonej kwoty. Większość rodziców wydaje na ten cel od 300 do 1000 zł. Najczęściej zdarzają się prezenty w formie rowerów, zegarków, medalików, gier i konsoli.

Ile średnio Polacy wydają na organizacje Pierwszej Komunii dziecka?

Za organizację małego przyjęcia Komunijnego w domu z cateringiem rodzice zapłacą średnio 1500 zł, wliczając w to wszystkie koszty. Rodzice, którzy przyjęcie komunijne chcą zorganizować na sali, muszą liczyć się z kosztami przekraczającymi 3000 zł. Jeśli są to dla Was zbyt duże kwoty to zawsze pozostaje kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/, który można przeznaczyć na zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia i zakup prezentów, dzięki czemu cały koszt rozłoży nam się w czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here