W dzisiejszych czasach dystrybutory wody stały się nieodłącznym elementem wyposażenia praktycznie każdego biura czy urzędu. Jednak czy te baniaki z wodą są naprawdę tak dobrym i ekologicznym rozwiązaniem?

Gdzie najczęściej można spotkać dystrybutory wody?

Oprócz wielkich korporacji i dużych firm dystrybutory można spotkać również w ośrodkach zdrowia, bankach, urzędach czy sądach. Dodatkowo coraz częściej goszczą one również w ogromnych zakładach produkcyjnych, a także biurach obsługi klienta.

Są one wyjątkowo wygodne w użytku zarówno dla pracowników poszczególnych instytucji, jak również dla przybywających klientów lub kontrahentów. Ponadto należy podkreślić również, że wszyscy pracodawcy są zobowiązani prawnie do tego, aby dostarczyć swoim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje.

Woda z dystrybutorów jest znacznie tańsza niż woda butelkowana

Firmy, które oferują zarówno sprzedaż jak i wynajem dystrybutorów z wodą doskonale wiedzą, że ich produkty są nie tylko znacznie korzystniejsze i przystępniejsze cenowo od wody butelkowanej, ale są one również znacznie bardziej komfortowe w użytku. Dystrybutory to bardzo funkcjonalne i niezwykle uniwersalne urządzenia, ponieważ oferują nie tylko zimną wodę do picia w trakcie upałów, ale również podgrzewają wodę na bieżąco, a więc można taką wodą z dystrybutora zalać sobie kawę lub herbatę.

Nie można zapomnieć również o kwestii generowania odpadów. Dystrybutory mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ nie wytwarzają tak dużych ilości odpadów jak w przypadku wody butelkowanej. W ten sposób te innowacyjne maszyny są nie tylko znacznie tańsze w użytkowaniu, ale dbają również o nasze środowisko naturalne.

Główny podział dystrybutorów

Dystrybutory wody można podzielić na dwie zasadnicze grupy: dystrybutory butlowe oraz bezbutlowe. Oba urządzenia mogą się pochwalić całym wachlarzem zalet, a ich wybór zależy już jedynie od indywidualnych preferencji i upodobań właściciela firmy.

Dystrybutory butlowe mogą stanąć w dowolnie wybranym miejscu i doskonale służyć zarówno pracownikom, jak i klientom. Dzięki znacznej pojemności butli wiele osób można skorzystać z dystrybutora. Ponadto należy podkreślić, że taką butlę można napełniać nawet do 50 razy, co oznacza znaczne korzyści i brak dodatkowych kosztów. Jedyną wadą tego typu maszyn jest konieczność składowania kolejnych butli w odpowiednich miejscach, chłodnych i zacienionych miejscach.

Z kolei dystrybutory bezbutlowe to małe, zgrabne i bardzo nowoczesne urządzenia, które świetnie sprawdzają się również w prywatnych domach. Część z nich ma nawet funkcję dostarczania zimnej wody gazowanej.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Yazamco Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here