Firmowe magazyny często zmieniają swoją wielkość wraz z długością okresu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zwykle na początku są małe, jednak z czasem podwajają lub nawet potrajają swoją wielkość. Jakie wyposażenie magazynu wybrać, by móc korzystać z niego przez lata?

Funkcjonalne regały

W większości magazynów najważniejsze są regały. To na nich ustawia się kartony z produktami bądź inne przedmioty, dlatego każdy regał powinien być solidny i stabilny. Półki powinny mieć udźwig co najmniej 20-30 kg w zależności od rodzaju przechowywanych na nich towarów. Półki mogą być zarówno w całości drewniane, jak i wykonane z metalu. Niekiedy w magazynach, w których przechowuje się lekkie przedmioty, wystarczające mogą być pólki z tworzywa sztucznego, jednak są to rzadkie przypadki.

Wybierając regały magazynowe, na przykład z oferty http://regalit.pl/, można zdecydować się na modele, które są wyposażone w regulowane półki. Dzięki temu w każdej chwili można dostosować ich wysokość do wielkości towarów, co sprawia, że jeden regał może służyć do przechowywania różnych produktów. Funkcjonalne regały magazynowe posiadają również możliwość rozbudowy, dzięki czemu mogą „rosnąć” wraz z powieśkzaniem magazynu.

Miejsce na narzędzia

W niedużych przedsiębiorstwach produkcyjnych często w części magazynu wydziela się warsztat. W takim przypadku prócz regałów warto zdecydować się na szafy nrzędziowe i stoły warsztatowe. Dzięki szafom można uporządwkować wszystkie klucze, śrubokręty, śruby, młotki, pilniki lub inne narzędzia niezbędne do wykonywania napraw maszyn produkcyjnych. Stoły warsztatowe są natomiast niezastąpione, gdy mechanicy są zmuszeni dorobić jakąś część lub usunąć z niej rdzę i zanieczyszczenia. W części warsztatowej przydatne mgą być rówież regały ze skośnymi półkami, na których można ustawić plastikowe pojemniki na niewielkie elementy.

Gdy magazyn jest coraz większy

Gdy magazyn zwiększa swoją wielkość, często właściciel firmy podejmuje decyzję o przechowywaniu części towarów na wysokich regałąch. Wtedy niezbędne są wózki widłowe z podnośnikami, które umożliwiają ustawienie towarów na wysokości, a nstępnie ich zdjęcie na dół. Dodatkowo pracę magazynierów uatwią wóżki paletowe, dzięki którym bez trudu można przewieźć nawet bardzo ciężkie, w pełni załadowane palety. Pracownicy mogą korzystać zarówno z wózków paletowych podnoszonych ręcznie, jak i z modeli wyposażonych w eektryczny podnosik, niewymagający użycia siły fizycznej (mogą go używać nawet kobiety).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here