Czy kredyt oddłużeniowy naprawdę pomaga wyjść z długów

Zaciągnięcie kredytu jest w wielu przypadkach jedyną dostępną opcją. Mowa tu zarówno o kredytach gotówkowych, jak i hipotecznych czy samochodowych. Własne oszczędności i dochody mogą nie wystarczyć na zakup wymarzonego domu, samochodu lub nawet pokrycie bieżących wydatków (opłacenie rachunków, zakup leków czy żywności).

Problem jednak w tym, że z każdym kolejnym kredytem domowy budżet staje się coraz bardziej napięty, do momentu, w którym może się okazać, że nie jesteśmy już w stanie na czas spłacać wszystkich rat.

Kredyty oddłużeniowe zostały stworzone właśnie z myślą o takich sytuacjach. Są to jednak wciąż relatywnie niszowe kredyty, dlatego też nie każdy wie, jak dokładnie one działają i czy rzeczywiście są tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać. Czy taki kredyt naprawdę jest w stanie pomóc w wyjściu z długów?

Jak działają kredyty oddłużeniowe?

W dużym skrócie, kredyt oddłużeniowy działa stosunkowo podobnie do kredytu konsolidacyjnego. Nie należy jednak tych dwóch typów kredytów mylić, ponieważ wbrew pozorom nie są to pojęcia wymienne i w tych zobowiązaniach występują pewne znaczące różnice.

W ramach kredytu oddłużeniowego wskazane nowemu bankowi długi są spłacane, a ich łączna suma zamieniana jest na jedno wygodne zobowiązanie. W ten sposób można połączyć kredyty różnego typu, na przykład kredyty gotówkowe, karty kredytowe czy kredyty odnawialne. Spłatę zobowiązania można rozłożyć nawet na bardzo długi okres, co pozwala na uzyskanie niskiej, dopasowanej do możliwości finansowych danego kredytobiorcy raty.

Z kolei wysoka maksymalna kwota oddłużania sprawia, że tego typu kredyt może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, których długi nie urosły jeszcze do bardzo dużego rozmiaru, jak i dla osób poważnie zadłużonych, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.

Tym, co odróżnia kredyty oddłużeniowe od innych rodzajów kredytów, jest relatywnie liberalne podejście kredytodawców do takich kwestii, jak zdolność kredytowa i historia kredytowa. Jest to bowiem produkt finansowy skierowany konkretnie dla osób zadłużonych, a więc muszą być brane pod uwagę ich specjalne, ciężkie okoliczności, które mogą uniemożliwić zaciągnięcie bardziej tradycyjnych typów kredytów.

Weź korzystny kredyt z pomocą eksperta

W wielu przypadkach kredyt oddłużeniowy rzeczywiście jest w stanie pomóc wyjść z długów i ustabilizować domowy budżet, dzięki zmniejszeniu wysokości miesięcznych rat i połączeniu długów w jedną całość. Ważne jest jednak, aby został on zaciągnięty na najlepszych możliwych warunkach.

Jeśli nie chcemy przepłacać, powinniśmy skontaktować się z ekspertem kredytowym, który ma doświadczenie w kwestii kredytów oddłużeniowych. Nie tylko znajdzie on dla nas najkorzystniejszą ofertę kredytu, ale także pomoże z załatwieniem wszelkich formalności i przeprowadzi negocjacje z pracownikami banku, dzięki czemu uda się uzyskać kredyt na jeszcze lepszych warunkach.

Samodzielne wnioskowanie o kredyty oddłużeniowe może w najlepszym razie zakończyć się otrzymaniem kredytu na gorszych warunkach niż byłyby w stanie uzyskać pośrednik, a w najgorszym przypadku otrzymaniem serii decyzji odmownych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here