Jak powinny zostać zaprojektowane place zabaw

Place zabaw muszą zostać urządzone według odpowiednich przepisów budowlanych. Jeżeli tak się faktycznie nie stanie, cały teren może nie zostać dopuszczony do użytku. Inspekcje kontrole sprawdzają nie tylko wytrzymałość zabawek, ale również normy, które zawsze powinny zostać spełnione. Znajomość takich przepisów pomoże dobrze zaplanować teren dla dzieci.

Kto się będzie bawił na placu zabaw?

Producent placów zabaw ma dla swoich klientów atrakcyjną ofertę, która poniekąd może razić swoimi kolorami. Tak, współczesne, ekologiczne place zabaw są w stanie wiele zaoferować swoim użytkownikom. Można się o tym przekonać na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/, gdzie oczom prezentują się naprawdę wymyślne zabawki, dedykowane dla najmłodszych.

Zanim jednak zostaną poczynione jakiekolwiek zakupy, należy ustalić, czy w danym miejscu będą bawić się tylko dzieci w wieku 1-3, czy też starsze. A może ktoś chce stworzyć plac podzielony na dwie części, gdzie będą mogły bawić się pociechy ze wszystkich grup wiekowych? To też jest dobre rozwiązanie.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Warto również zaznaczyć, że place zabaw muszą zostać położone co najmniej 10 metrów od linii rozgraniczających ulicę, od okien budynków mieszkalnych oraz od miejsc gromadzenia odpadów. Niezależnie od tego, czy teren jest ogrodzony, czy też nie – wspomniana odległość zawsze musi zostać zachowana.

Do tego nie można zapomnieć, że na placu zabaw musi znajdować się bezpieczna nawierzchnia. Ważne są konstrukcje służące do zabawy, które muszą spełniać odpowiednie normy. To samo tyczy się nawierzchni, aby dzieci mogły na danym terenie bawić się bez obaw o swoje zdrowie.

Piaskownice powinny również znaleźć się blisko wejścia na plac. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu transport samego piasku będzie znacznie ułatwiony. Nie tylko, jeżeli chodzi o etap tworzenia się placu zabaw, ale również o późniejszą wymianę piasku. Nie można zapomnieć o tym, że wymiana piasku na placu zabaw powinna odbywać się regularnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here