Kancelaria kanoniczna – którą wybrać?

0
Kancelaria kanoniczna

Kancelaria kanoniczna to rodzaj kancelarii prawnej, która specjalizuje się w sprawach związanych z prawem kanonicznym. Takich kancelarii prawa kanonicznego w Polsce funkcjonuje raptem kilkadziesiąt.

Z racji specyfiki procesów prowadzonych przed sądami kościelnymi (głównie są one korespondencyjne), z usług tego typu kancelarii można korzystać bez konieczność zwracania uwagi na ich siedzibę lub lokalizację sądu kościelnego. Brak regionalizacji przekłada się na sytuację, w której stronę przed sądem położonym na północy kraju reprezentuje adwokat kościelny z południa Polski. Co więcej, w niektórych ośrodkach miejskich funkcjonuje kilka kancelarii prawa kanonicznego, a w niektórych z nich swojej siedziby lub oddziału nie ma żadna tego rodzaju kancelaria.

Jak zatem wybrać kancelarię kanoniczną, która świadczy usługi prawne na najwyższym poziomie?

Doświadczenie adwokata kościelnego

Jednym z najważniejszych elementów podczas podejmowania decyzji o wyborze kancelarii kanonicznej jest weryfikacja wiedzy i doświadczenia adwokata kościelnego. To jednocześnie najtrudniejszy ze wszystkich etapów.

Adwokat kościelny (również kanonista lub prawnik-kanonista) to osoba, która żeby tytułować się mianem adwokata kościelnego winna spełnia spełniać kilka przesłanek:

 • być osobą świecką lub duchowną, która ukończyła studia z zakresu prawa kanonicznego,
 • być osobą pełnoletnią,
 • być osobą o nienaruszonej sławie.

Dobry adwokat kościelny powinien cechować się również empatią i zrozumieniem tematu. Najlepsi kanoniści, przed poinformowaniem o kosztach prowadzenia danej sprawy, przeprowadzają tzw. konsultację przedprocesową. Warto w jej trakcie obserwować zachowanie rozmówcy. Jeżeli jest zainteresowany sprawą, zadaje pytania uszczegóławiające poruszone kwestie oraz prowadzi notatki, to znak, że poważnie traktuje swoich klientów i będzie zaangażowany w prowadzenie sprawy.

Doświadczony adwokat kościelny nie będzie mieć również najmniejszych kłopotów, aby bez podawania danych osobowych swoich klientów, omówić podobne sprawy i wskazać czas trwania procesów i ich rezultat.

Fizyczne istnienie kancelarii kanonicznej

Czas pandemii koronawirusa sprawił, że wielu adwokatów kościelnych zdecydowało się na przeniesienie swojej działalności do Internetu, jednocześnie rezygnując z fizycznej lokalizacji kancelarii kanonicznej. To też sprawiło, że konsultacje stały się znacznie bardziej bezosobowe.

Co prawda nie ma w tym nic złego, żeby korzystać z usprawnień jakie niesie XXI wiek, ale dobrze jest również mieć pewność, że kancelaria kanoniczna której chcemy powierzyć np. prowadzenie sprawy o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego (tzw. rozwód kościelny), faktycznie istnieje. W Internecie jest bowiem wielu oszustów, a możliwość osobistego odwiedzenia kancelarii i spotkania się z adwokatem kościelnym, z pewnością nas uspokoi.

Gdzie szukać kancelarii kanonicznej?

Kancelarii kanonicznej przede wszystkim można szukać w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę jedną z fraz, np.: „kancelaria kanoniczna”, „kancelaria prawa kanonicznego”, czy „adwokat kościelny” lub „kanonista”, aby wyświetlony został listing ze stronami kancelarii prawa kanonicznego.

Adwokata kościelnego można również poszukać wśród rekomendacji swoich znajomych. Jeżeli mamy wiedzę na temat tego, że ktoś z naszych bliskich uczestniczył w procesie toczącym się przed sądem kościelnym, możemy poprosić go o dane kontaktowe.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług kancelarii kanonicznej, która cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród klientów. Jedną z topowych kancelarii kanonicznych w Polsce jest kancelaria prowadzona przez adwokata kościelnego Magdalenę Wojdała.

Z kancelarią kanoniczną adwokat Magdaleny Wojdała można skontaktować się:

 • dzwoniąc pod numer: 515 293 236
 • pisząc wiadomość pod e-mail: kontakt@kancelariawojdala.pl
 • wypełniając formularz na stronie internetowej: www.kancelariawojdala.pl
 • spotykając się osobiście w godzinach pracy kancelarii kanonistycznej (po wcześniejszym ustaleniu terminu).

Piloty do telewizora – czy istnieją zamienniki?

0
Piloty do telewizora

Oryginalny egzemplarz pilota do telewizora jest przedmiotem, które ze wszelakich przyczyn może się zepsuć lub zgubić. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji, warto rozważyć zakup pilota uniwersalnego. Wtedy będziemy mogli jednocześnie kontrolować kilka urządzeń np.: telewizor, dekoder, odtwarzacz DVD.

Pilot oryginalny czy uniwersalny?

Pilot uniwersalny wyróżnia się na tle oryginalnych tym, że podczas jego stosowaniu kontroli podlega kilka urządzeń https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Piloty/109. Oprócz włączania kilku urządzeń ma także dodatkowe przyciski. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w każdym momencie przełączać się z systemu na system, co stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie. Posiadacz takiego pilota wystarczy jedynie jedno narzędzie sterujące.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pilota uniwersalnego

 • Ekran LCD- ułatwia konfigurację pilota. Dzięki niemu dostosowanie wszelakich funkcji do danych urządzeń staje się znacząco łatwiejsze. Warto nadmienić, iż wyposażone  są w niego najbardziej zaawansowane egzemplarze.
 • Zasilanie i zasięg- Najlepiej, aby pilot uniwersalny posiadał zasięg w granicach od 10 do 12 metrów. Jest to ogromnie ważne, kiedy obsługiwane urządzenia będą znajdować się w dużym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o zasilanie, to możemy wybrać wariant na baterie AA lub akumulator. Drugą możliwość znajdziemy w znacznie droższych produktach.
 • Ergonomia oraz wykonanie- Dobry pilot uniwersalny powinien zostać wykonany z tworzywa sztucznego, który posiada wysoką jakość. Warto zwróci uwagę na obudowę. Mianowicie obudowa być spasowaną. Jednakże powinniśmy pamiętać, iż takie piloty po kilku upadkach na ziemie mogą pęknąć. W przypadku, kiedy mieszkamy wraz z małymi dzieci, wybierzmy model z zaokrąglonymi krawędziami, dzięki temu unikniemy zbędnych zadrapań. Dodatkowo odpowiednie egzemplarze powinien wygodnie leżeć w dłoni oraz posiadać przycisk regulacji nawet na lekkie wciśnięcie. W przypadku pilotów, które mają niską cenę, wtedy musimy się przygotować na mało wrażliwe oraz twarde przyciski.

Katowice – czyszczenie dywanów, materacy i tapicerki meblowej

0
Katowice - czyszczenie dywanów, materacy i tapicerki meblowej

Poznaj skuteczny sposób na utrzymanie swojego domu w nienagannej czystości. Z dala od roztoczy, nieprzyjemnych zapachów i plam, które zwłaszcza na jasnych obiciach krzeseł czy białym dywanie w salonie straszą Ciebie i Twoich gości. Nie odkładaj tego na później, zniechęcona myślami o kilkugodzinnym szorowaniu dywanu. Pomyśl, że wystarczy tylko jeden telefon, by to profesjonaliści wyręczyli Cię w żmudnych i czasochłonnych obowiązkach.

Czyszczenie dywanów – dlaczego to takie ważne?

Niezależnie od tego, czy Twój dywan wykonany jest materiałów naturalnych czy syntetycznych, za każdym razem konieczne jest jego systematyczne i gruntowne czyszczenie. I nie, nie mamy tu na myśli tylko dobrej jakości odkurzacza. Ten tylko zrobi porządek na wierzchniej warstwie dywanu. Nie dotrze jednak do jego głębszych partii, w których zagnieżdżają się różnego rodzaju zarazki i drobnoustroje.

Nawet jeśli nikt nie depta po Twoim dywanie w butach, to i tak nie unikniesz pokładów piasku, czy brudu przynoszonego z zewnątrz. Pamiętaj też, że odkurzacz nie zawsze radzi sobie z sierścią psa czy kota. Do tego dochodzi kurz, który po latach kradnie intensywność kolorów czy śnieżną biel zamienia w przytłaczającą szarość.

Możesz spróbować samodzielnie wyczyścić dywan, ale jeśli interesuje Cię natychmiastowy i satysfakcjonujący efekt, to przykładowo dla Katowic pod hasłem „czyszczenie dywanów Katowice” znajdziesz firmy, które szybko i sprawnie zaprowadzą ład i porządek na Twoich podłogach.

Wiesz, kto mieszka w Twojej sypialni?

Myślisz, że tylko Ty? Nic podobnego! W Twoim materacu schronienie znajduje tysiące różnych roztoczy i bakterii. Sprzyja im środowisko, które panuje w każdej sypialni. Jeśli Twój materac nie jest regularnie czyszczony, to w jego głębszych warstwach gromadzi się kurz, pot, oraz ludzki naskórek, czyli idealna pożywka dla wszelkich drobnoustrojów. Nie musisz być alergikiem, by takie towarzystwo zakłócało Twój zdrowy i spokojny sen.

Jak często samodzielnie czyścisz materace? Być może nawet tylko raz w roku. Są ciężkie, trudno je odwrócić, a do tego sprzedawca w sklepie zapewnił, że przecież są hypoalergiczne. I tak może być, ale i tak nie zwalnia Cię to z konieczności regularnego usuwania wszelkich zanieczyszczeń – włosów, potu czy naskórka.

Pranie materacy to bez dwóch zdań żmudna i pracochłonna czynność. Do tego musisz uważać, by korzystając z niewłaściwych podpowiedzi, nie zamoczyć nadmiernie materaca. Trudno go bowiem potem wysuszyć, a zawilgotniały dopiero staje się idealnym siedliskiem do rozwoju grzybów czy bakterii. Dlatego o wiele lepszym rozwiązanym, jest wybór właściwej firmy, która stacjonarnie, na miejscu w domu wyczyści materace i zapewni Ci zdrowe i bezpieczne środowisko do relaksu i odpoczynku w Twojej sypialni.

Jak dbać o tapicerkę meblową?

Twoje tapicerowane meble mogą zachwycać swoim wyglądem nawet po wielu latach, pod warunkiem, że będziesz o nie odpowiednio dbać. Zarówno skórę, welur, jak i szenilę musisz często i systematycznie czyścić, by zapobiec powstawaniu plam, troszczyć się o piękny i żywy kolor, jak i nie doprowadzać do pęknięć, przetarć czy widocznych osadów np. z kurzu.

Przynajmniej dwa razy w roku warto zlecić czyszczenie takich mebli zawodowcom. Używanie profesjonalnego sprzętu pozwoli bezpiecznie, ale skutecznie dotrzeć do każdego zakamarka, zwłaszcza większego narożnika, dzięki czemu gruntownie usuniesz wszelkie zarazki i zanieczyszczenia z mebla. Ponadto takie czyszczenie wyeliminuje także nieprzyjemny zapach z narożnika oraz wszelkie, także starsze plamy. Zamiast więc wymieniać obicie na krzesłach w jadalni, możesz zatroszczyć się o ich idealny wygląd w prostszy i mniej pracochłonny sposób.

Gdzie znaleźć specjalistów? Możesz podpytać znajomych, z jakich usług korzystają, ale też pod frazą „pranie tapicerki meblowej Katowice” znajdziesz wielu rzetelnych i skutecznych specjalistów. Nie myśl, że tylko wersalka z tkaniny typu szenil albo żakard powinna być regularnie czyszczona. Profesjonalne pranie przydaje się również skórzanym meblom, inaczej materiał szybciej się starzeje, a kolory z czasem są mniej intensywne.

Możesz także zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, która specjalizuje się w czyszczeniu dywanów, materacy i tapicerki meblowej. Firma Klawe Pranie obsługuje klientów na terenie województwa śląskiego. Możesz skontaktować się z nią poprzez:

Czy obcokrajowiec może wziąć pożyczkę w Polsce?

0
Czy obcokrajowiec może wziąć pożyczkę w Polsce

Przez lata utarło się, że pożyczka dla obcokrajowca jest niemożliwa do uzyskania. A kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny w polskim banku, wymaga posiadania polskiego obywatelstwa. Tak rzeczywiście było, jednak od jakiegoś czasu polskie obywatelstwo nie jest wymagane by otrzymać kredyt gotówkowy czy pożyczkę, a pożyczka dla obcokrajowca możliwa do uzyskania. Udzielają takich pożyczek zarówno banki jak i firmy pożyczkowe. Urząd spraw cudzoziemców odnotowuje wiele takich sytuacji

Zdolność kredytowa jest ważna

Jeśli obcokrajowiec posiada zdolność kredytową i dobrą historię kredytową, może nawet wziąć pożyczkę online. Droga do uzyskania kredytu gotówkowego przez obcokrajowca nie jest trudna. Musi przebywać na terenie Polski, mieć kartę czasowego pobytu lub zamieszkiwać na stałe. Dokumenty możliwe są do uzyskania choćby w urzędzie gminy właściwym dla miejsca pobytu. Pożyczki, w tym pożyczki online udzielane są też osobom na podstawie statusu rezydenta długoterminowego. Aby dostać kredyt, obcokrajowiec musi mieć pobyt czasowy ale też legalne źródło dochodu. Instytucje finansowe wymagają też, by okres spłaty pożyczki nie był dłuższy niż zgodny z prawem czas pobytu.

Pożyczka dla obcokrajowca w polskim banku nie wymaga posiadania polskiego obywatelstwa

Pożyczka dla obcokrajowca bez polskiego obywatelstwa jest dostępna w wielu instytucjach finansowych. Legalne zatrudnienie na terenie kraju, zdolność kredytowa, posiadanie karty stałego pobytu i adres siedziby pracodawcy na terenie Polski, to jednak rzeczy obowiązkowe. W wielu bankach nie trzeba nawet znać języka polskiego.

Tak jak posiadanie polskiego obywatelstwa, znajomość języka polskiego nie jest wymagana

W banku czy innej instytucji można porozumieć się – choćby – w języku ukraińskim. Z uzyskaniem pożyczki czy kredytu nie ma większego problemu. Aby jednak pożyczka nie była zbyt kosztowna, warto spojrzeć na ranking pożyczek. W przypadku osób spoza Polski, niektóre pożyczki i kredyty – pomimo dobrej zdolności kredytowej – są dość drogie.

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, pożyczka online. Możliwości jest wiele

Kredyt lub pożyczkę obcokrajowiec może otrzymać w wielu polskich instytucjach finansowych. Przy pożyczkach online niezbędny jest jednak rachunek bankowy, więc trzeba go wcześniej założyć. Dobrze widziane jest prawo do lokalu mieszkalnego, a także konto bankowe w banku, w którym obcokrajowiec stara się o pożyczkę czy kredyt, jednak nie są to rzeczy wymagane.

Z dokumentami trzeba pójść do instytucji finansowej

Z dokumentami poświadczającymi zatrudnienie, kartą stałego pobytu lub kartą czasowego pobytu, obcokrajowiec może zgłosić się do banku. Oprócz karty pobytu, bank wymaga też dokumentu potwierdzającego tożsamość klienta. W tym przypadku to choćby paszport. Bank wymaga oczywiście oryginałów tych dokumentów. Skserowana karta czasowego pobytu czy innego dokumentu to za mało. By dostać pożyczkę, nie wystarczy jednak przebywać legalnie na terenie kraju czy mieć legalne zatrudnienie. Decyzja o przyznaniu pożyczki lub kredytu zawsze jest indywidualna, ale w razie odmowy możliwe jest rzecz jasna złożenie wniosku w innej instytucji finansowej. Pomaga też wnioskowany krótszy okres spłaty zobowiązania kredytowego – wtedy decyzja częściej jest pozytywna. Oczywiście przy pożyczkach przez Internet, procedura jest inna. Więcej na https://kredytowo.org/ W tym przypadku kartę stałego pobytu, kartę pobytu tymczasowego czy inne dokumenty trzeba zeskanować i wysłać.

Historia kredytowa. Warto ją stworzyć. Kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny można otrzymać łatwiej

Brak historii kredytowej może być problemem. Aby w przyszłości łatwiej otrzymać kredyt, obcokrajowiec może ją stworzyć, biorąc choćby sprzęt na raty i spłacając pożyczkę w terminie. Będzie bardziej wiarygodny dla banków i instytucji finansowych.

Jak wybierać segregatory?

0
segregatory

Segregator to niezbędny element wyposażenia każdego biura. Idealnie nadaje się do porządkowania różnego rodzaju dokumentów. Sprawdź, jak wybrać dobry segregator!

Biuro to miejsce pełne różnego rodzaju dokumentów, które muszą być odpowiednio przechowywane. Do tego celu doskonale nadają się wysokiej jakości segregatory. Podpowiadamy, na jakie kryteria zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Segregatory – czym są?

Segregatory to specjalne skoroszyty, służące do porządkowania i archiwizacji różnego rodzaju dokumentów. Umożliwiają utrzymanie porządku w każdym biurze i sprawowanie większej kontroli nad dokumentami. Właściwa organizacja dokumentów w segregatorze umożliwia szybkie znalezienie tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Segregatory są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu zapobiegają zniszczeniu zawartości.

Segregatory biurowe – rodzaje

Segregatory mogą się różnić m.in. ze względu na przeznaczenie. Jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów to segregator biurowy, który doskonale nadaje się do przechowywania dokumentów zarówno w biurze, jak i w domu. Innym typem jest segregator do akt osobowych, który jest obowiązkowy w każdym miejscu pracy. Na rynku dostępne są również segregatory archiwizacyjne, które zwykle utrzymane są w minimalistycznej kolorystyce. Segregatory mogą być wykonane z różnych materiałów. Można wyróżnić segregatory papierowe, kartonowe, wykonane z polifoamu i segregatory biurowe z polipropylenu. Segregatory są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu ułatwiają segregację i znalezienie potrzebnych dokumentów. W sklepach można znaleźć również modele dekoracyjne, ozdobione różnego rodzaju wzorami i motywami.

Wymiary segregatorów

Segregatory można podzielić również ze względu na wymiary poszczególnych modeli. Rozmiar wybranego segregatora należy dopasować do formatu dokumentów, które chcemy uporządkować. Najbardziej uniwersalne są modele o formacie A4, przystosowane do przechowywania dokumentów o klasycznej wielkości. Wymiary segregatorów A4 to 285 x 320 x 75mm. Innym rodzajem są segregatory A3, przeznaczone do przechowywania dokumentów o większych rozmiarach niż standardowa kartka papieru (np. dokumentacji projektowej, broszur, szablonów). Ich wymiary to 440 x 350 x 70mm. Z kolei segregatory o formacie A5 sprawdzają się do przechowywania dokumentów o wielkości klasycznego zeszytu. Mają one wymiary 225 x 235 x 75mm.

Segregatory do przechowywania dokumentów – jakie akcesoria dokupić?

Segregator doskonale sprawdza się do porządkowania dokumentów. Jednak można jeszcze bardziej ułatwić sobie ich organizację. Do tego celu świetnie nadają się różnego rodzaju akcesoria do segregatorów. W sklepach dostępne są m.in. kolorowe zakładki, skoroszyty oraz teczki kopertowe. Akcesoria w różnych kolorach pomagają pogrupować dokumenty i w razie potrzeby szybko znaleźć wybraną kategorię.

Gdzie kupić wysokiej jakości segregatory wykonane z solidnych materiałów?

Segregatory na dokumenty można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Warto przejrzeć ofertę sklepów online, ponieważ można tam znaleźć szeroki wybór najwyższej jakości produktów w świetnych cenach. W ofercie dobrych sklepów znajdują się segregatory w różnych kolorach, rozmiarach i wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu możesz zadbać o segregację dokumentów zarówno w domu, jak i w biurze.

Segregatory są niezbędne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba uporządkowania większej ilości dokumentów. W sklepach dostępne są różne rodzaje segregatorów, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny model dla siebie. Jeżeli interesują Cię trwałe i wytrzymałe segregatory, producent, którego wybierzesz, powinien oferować produkty najwyższej jakości.

Baseball – podstawowy sprzęt

0
Baseball - podstawowy sprzęt

Baseball jest uznawany za sport narodowy Stanów Zjednoczonych. Jest to starcie dwóch drużyn, które walczą o zdobycie jak największej ilości punktów. Zawodnicy występujący w meczu to pałkacz, miotacz i łapacz. Rozgrywka nie ma określonej długości. Składa się z 9 rund. Mecz zawsze kończy się zwycięstwem jednej z drużyn, bowiem zasady nie przewidują remisu. W Polsce sport ten nie jest aż tak popularny, jednak z roku na rok zdobywa coraz więcej wielbicieli. Przygodę z baseballem należy rozpocząć od doboru odpowiedniego sprzętu. Pozostaje jedno pytanie. Jakie kij, rękawica i piłka będę najlepsze?

KIJ BASEBALLOWY – JAKI WYBRAĆ?
Nie trzeba być amatorem tej popularnej amerykańskiej gry aby wiedzieć, że podstawowy zestaw do baseballa składa się z odpowiednio dobranego kija. Właściwe wyposażenie pozwoli trenować odbicia, które w późniejszej fazie mogą przyczynić się do osiągnięcia home runa, czyli zdobycia wszystkich czterech baz. Wszystkie kije mają dość specyficzny kształt- lekko stożkowaty z zaokrąglonym środkiem. Jednak podczas  zakupu warto kierować się też innymi kryteriami. Zatem, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

– Materiał- najlepszy kij to ten wykonany z drewna. Takim właśnie posługują się czołowi gracze w profesjonalnych rozgrywkach. Jednak dla osób początkujących oraz podczas treningów lepszym rozwiązaniem będzie wybór kija metalowego, na przykład z aluminium. Jest równie wytrzymały, ale zdecydowanie lżejszy.

– Rozmiar- jednym z najczęstszych problemów stanowi dobór odpowiedniej długości sprzętu. W takim wypadku najlepiej zgłosić się do profesjonalisty bądź też skorzystać z tabel, zamieszczonych na stronach internetowych. Niewątpliwie jednak należy pamiętać, że aby kij został dopuszczony do gry musi mieć około 15 cm długości.

RĘKAWICA BASEBALLOWA – PODSTAWOWE INFORMACJE

Wybór odpowiedniej rękawicy jest niemniej ważny niż pozostałych potrzebnych sprzętów. Istnieją kryteria, którymi należy kierować się podczas zakupu. Pierwszym z nich jest fakt, którą ręką będzie łapana piłka czy lewą czy prawą. Oprócz tego powinno się zwrócić uwagę na rozmiar. Producenci oferują rękawice dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Każdy zestaw do baseballa musi być odpowiednio dobrany, dlatego też ostatnim kryterium jest materiał. Najlepsze rękawice wykonuje się z naturalnej skóry, które zapewnią komfort podczas gry.

PIŁKA BASEBALLOWA – KTÓRA BĘDZIE ODPOWIEDNIA?

Piłki do gry w baseball mają bardzo charakterystyczny wygląd. Wyróżnia je czerwony ścieg łączący powłokę piłki, która składa się z dwóch części białego materiału. Profesjonalny zestaw do baseballa składa się z piłki wykonanej z końskiej lub wołowej skóry. Natomiast do celów treningowych lub dla początkujących zaleca się zakup tej części ze skóry syntetycznej. Wypełniona jest korkiem lub gumą. Należy pamiętać, że piłki dopuszczone do profesjonalnej gry powinny mieścić się w odpowiednich wymiarach:

– obwód od 22,86 cm do 23,5 cm,

– średnica od 7,26 cm do 7,47 cm,

– waga od 0,14kg do 0,15 kg.

Baseball, jak każda inna dyscyplina, wymaga dobrania odpowiedniego sprzętu aby treningi przynosiły widoczne korzyści. Źle dobrany sprzęt może stać się przyczyną wielu problemów zarówno zdrowotnych jak i podczas rozgrywki. Pochopne decyzje mogą spowodować wzrost wydatków. Dlatego każdy zakup powinien być odpowiednio przemyślany. Dzięki temu baseball dostarczy wiele przyjemności i sukcesów.

Faktury online, szybki sposób na formalności

0
Faktury online

Urzędowe druki niejednokrotnie potrafią przerosnąć każdego. Faktura VAT, czy faktura proforma lub wypełnianie druków nie należą do najłatwiejszych do wypełnienia, dlatego, aby uniknąć błędów i ułatwić sobie ten proces warto skorzystać z możliwości wystawiania faktur online. Wystarczy znaleźć formularz odpowiadający naszym wymogom dotyczącym wystawianego rachunku i wypełnić go za pomocą dostępnego wzoru. Szybka i prosta metoda w obsłudze przyspieszy czas i znacząco uprości załatwianie formalności.

 • Możliwość wystawiania faktur online
 • Wystawiaj faktury online i fakturę VAT
 • Oszczędzaj czas, nie stojąc w urzędach

Możliwość wystawiania faktur online

Korzystając z ułatwień, jakie niesie za sobą wystawienie faktury VAT, bez konieczności biegania po urzędach i wypełniania druczków, to doskonała metoda oszczędności czasu. Poprzez wpisanie jedynie numeru NIP kontrahenta reszta danych w formularzu uzupełni się automatycznie, dzięki czemu nie będziemy musieli przekopiowywać całego adresu i danych personalnych samodzielnie.

Poprzez zastosowanie systemu do tworzenia rachunków online możliwe będzie automatyczne tworzenie raportów oraz zaprogramowanie narzędzia tak, aby e-faktury, które są powtarzalne dla jednego klienta, pojawiały się jako faktury cykliczne, bez konieczności comiesięcznego generowania dokumentu.

Szeroki wybór formularzy umożliwia wystawienie przez Internet faktury VAT, indywidualnej listy płac, faktur korygujących oraz rachunków do umów podpisanych z pracownikiem.

Wystawiaj faktury online i fakturę VAT

faktura

Wystawianie faktur może być o wiele prostsze, dlatego warto wybrać do tego odpowiedni program do wystawiania faktur. Z dostępnych opcji można pobrać narzędzie bezpośrednio na komputer i przetestować je całkowicie za darmo przez okres jednego miesiąca lub skorzystać z dostępnej opcji online i wybierać odpowiednie formularze z szeroko wyposażonej bazy.

Aplikacja poprzez dostępne narzędzia w tym kalkulator walutowy daje możliwość wystawić faktury walutowe bez konieczności przeliczania kwot w kolejnych zakładkach. Szeroko rozbudowane możliwości systemu pozwalają uprzednio zweryfikować konto bankowe i wystawić fakturę zaliczkową online.

Oszczędzaj czas, nie stojąc w urzędach

Wzory dokumentów online i formularze umożliwią załatwienie wszelkich urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Możliwość złożenia dokumentów jednym kliknięciem spowoduje obsługę petenta na najwyższym poziomie. Złożenie wniosku o paszport, złożenie deklaracji podatkowej czy innych dokumentów jest teraz prostsze niż kiedykolwiek.

Prace budowlane i remontowe w Norwegii. 3 rzeczy, które warto wiedzieć

0
Prace budowlane i remontowe w Norwegii

Polscy pracownicy są cenieni w Norwegii za pracowitość. W krainie fiordów doceniana jest także rzetelność i fachowość polskich firm budowlanych, remontowych, czy montażowych. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pracownicy i przedsiębiorcy dobrze orientują się w norweskich przepisach oraz nie wiedzą, jakie możliwości mają do dyspozycji, np. w zakresie obniżania kosztów działalności. Co zatem warto wiedzieć chcąc realizować prace remontowo – budowlane w Norwegii? Podpowiadamy 3 kluczowe zagadnienia.

Wypożyczony sprzęt to wyraźne oszczędności

W budowlance sprawny, bezpieczny w użytkowaniu sprzęt to podstawa. Jego zakup stanowi inwestycję, na jaką może pozwolić sobie w Norwegii niewielu Polaków. Poza tym różnorodność prac może wymagać różnych maszyn, a przecież nie sposób dysponować wszystkim. Do tego dochodzi specyfika terenu i klimatu – Norwegia nie należy do miejsc łatwych w realizacji prac budowlanych. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. panujące tutaj niskie temperatury. Stąd też wynajem sprzętu budowlanego to w Norwegii tak popularny temat, nie tylko wśród zagranicznych wykonawców, ale i lokalnych firm budowlanych, czy remontowych.

Dla przykładu, na https://lavprisliftutleie.no/pl/ znajdziemy m.in. minikoparki, podnośniki, czy rusztowania. W zasadzie cały podstawowy duży sprzęt, który byłby kosztowny i trudny lub po prostu niemożliwy w transporcie z Polski. Czas odbioru i dostawy sprzętu jest zawsze elastyczny, a dla klientów nieposiadających możliwości osobistego odbioru maszyny przygotowana jest oferta dostawy sprzętu wprost na plac budowy. Taka opcja to realna możliwość zaoszczędzenia. Płacimy jedynie za czas, w którym sprzęt realnie pracuje na budowie. Działając w norweskiej branży budowlanej lub remontowej z pewnością warto rozważyć opcję takie wynajmu.

Niektóre prace budowlane wymagają potwierdzenia kwalifikacji

Proste prace budowlane nie wymagają w Norwegii uzyskania specjalnych zezwoleń, czy potwierdzenia posiadania konkretnych kwalifikacji. Jednak istnieje szereg prac / zawodów, których legalne wykonywanie wymagać będzie posiadania potwierdzenia kwalifikacji, czy ukończenia w Norwegii specjalnych kursów. Do tej grupy zadań zaliczają się przede wszystkim prace związane z elektryką oraz prace na wysokościach.

Warto pamiętać również o zaopatrzeniu zatrudnionych pracowników budowlanych w identyfikatory Byggekort. Te wydawane są przez Idemia Norway AS i są ważne przez dwa lata.

W Norwegii warto mieć SG

SG to skrót od sentral godkjenning, czyli norweskiego certyfikatu będącego odpowiednikiem polskich uprawnień budowlanych. Co prawda jego uzyskanie wiąże się z koniecznością spełnienia przez firmę rygorystycznych warunków, ale jest to jednocześnie otwarta furtka do korzystniejszych kontraktów. Firmy posiadające SG są bowiem postrzegane przez Norwegów, jako godne zaufania, co wiąże się w większą chęcią podejmowania współpracy.

SG nadaje Norweski Dyrektorat Budownictwa. Weryfikacji podlegają tutaj m.in. wypłacalność firmy względem skarbu państwa, zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników, czy legalność prowadzonej działalności.

Rozliczanie PIT-ów przez Internet – jak to zrobić?

0
Rozliczanie PIT-ów przez Internet

Prowadząc działalność gospodarczą opodatkowaną liniowo, możesz rozliczać dokumenty przez internet, tak miesięcznie, jak i rocznie. Podatek dochodowy również może być rozliczany w ten sposób, zwłaszcza ten na zasadach ogólnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać się w bezpieczny sposób, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.

Ci, którzy uzyskali przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej rozliczają się za pomocą PIT 36. To podatek od osób fizycznych, który przedsiębiorcy są zobowiązani złożyć z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej prowadzonej na terenie RP. Deklarację PIT można złożyć za pośrednictwem profilu zaufanego lub instalując program, bądź też online, bez konieczności zapisywania go na komputerze.

Deklaracje roczne online

Dzięki możliwości internetowego załatwiania wielu formalności nie zapomnisz o zeznaniu podatkowym. Za pośrednictwem wymienionych wcześniej portali rozliczysz także PIT 36, a także załącznik PIT-ZG – muszą go złożyć podatnicy rozliczający się w naszym kraju, zarabiający za granicą. Istnieje także możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych.

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, rozliczają się nie tylko na podstawie osiągniętego dochodu. Oni także dokonują odliczeń za pośrednictwem tego typu programów, korzystając z odliczeń dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Wyjątkowym przypadkiem wydają się być także osoby, które rozliczają się wpisując informacje z tytułu poniesionej straty z kwalifikowanych praw własności intelektualnej – jednak nawet wykonując niestandardową działalność, nie należy się obawiać – dla każdego znajdzie się rubryka, również w wirtualnym urzędzie!

Dla kogo załącznik PIT-B?

Osoby, u których źródła przychodów pochodzą z działalności gospodarczej, są zobowiązane do złożenia kolejnego dokumentu, jakim jest załącznik PIT-B. To dodatek do deklaracji podatkowej, do którego dołączasz formularz pit. To bardzo wygodna opcja, ponieważ Twoja deklaracja trafia do właściwego urzędu skarbowego, bez konieczności drukowania dokumentów i dowożenia ich osobiście.

Deklaracje roczne online

Wiele działań mających charakter informacyjny podejmowanych jest na długo przed złożeniem odpowiednich deklaracji. Za pośrednictwem Internetu  można wykonać również wspólne rozliczenie. Zanim jednak wprowadzisz potrzebne dane, zasięgnij informacji z ustawy o podatku dochodowym. PIT należy rozliczyć do 30 kwietnia kolejnego roku, jednak dodaj deklarację jak najwcześniej, by mieć nieograniczony dostęp do odpowiednich formularzy. Zapoznaj się także z otrzymanym potwierdzeniem odbioru i przechowaj je do kolejnego roku.

Bezstresowe rozliczanie na ogólnych zasadach

Nie musisz dysponować pomocą fachowca, chcąc się rozliczyć na ogólnych zasadach. Roczna deklaracja podatku dochodowego  od przychodów ewidencjonowanych nigdy nie była tak bezstresowa i intuicyjna jak dziś. Przez internet mogą dokonać również osoby uzyskujący dochody opodatkowane ryczałtem, z tytułu umowy o pracę lub mających przychody opodatkowane na nieco innych zasadach skali podatkowej.

Nie obawiaj się także rozliczać PIT-u przy dość pokaźnej wysokości dochodu. Wszystko jest w pełni bezpieczne, a Twoje dane nie są przekazywane nikomu, poza właściwym urzędem skarbowym.

Tego typu udogodnienia zostały wprowadzone kilka lat temu, jednak w dobie pandemii podatnicy korzystają z nich znacznie chętniej – nic dziwnego, coraz chętniej zostajemy w domu, czy to z tytułu wykonywanej pracy, czy raczej z powodów niemożności załatwienia wielu spraw stacjonarnie – oszczędzamy czas, który dotychczas spędzaliśmy w kolejkach w urzędach. Zapraszamy zatem na portal https://www.e-pity.pl/pit-36/.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest i kiedy z niego skorzystać?

0
Kredyt konsolidacyjny - co to jest i kiedy z niego skorzystać

Prawie połowa dorosłych Polaków jest w mniejszym lub większym stopniu zadłużona. Kredyt na mieszkanie, czy samochód staje się nieodłączną częścią życia. Niektórzy dodatkowo sięgają po mniejsze pożyczki, żeby spłacić te większe i to nie jednorazowo. W efekcie bardzo często kończy się to posiadaniem wielu różnych zobowiązań finansowych. Z czasem stają się one trudne do ogarnięcia i jeszcze trudniejsze do spłacenia. Co zrobić w takim przypadku? Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/, polega na połączeniu wielu zobowiązań finansowych w jedno. Zamiast kilku rat miesięcznie uzyskujemy jedną, co zdecydowanie odciąża budżet domowy. I głowę. Kredyt konsolidacyjny jest dobrym sposobem na obniżenie comiesięcznych wydatków związanych z regulowaniem długów. Złączenie kilku kredytów w jeden, pozwala na dostosowanie wysokości raty pod dłużnika. Konsolidacji mogą podlegać prawie wszystkie rodzaje kredytów: ratalne, gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, a nawet karty kredytowe. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Choć miesięczna rata kredytu może być mniejsza od sumy rat posiadanych dotychczas zobowiązań finansowych, to w efekcie końcowym całkowity koszt kredytu może okazać się wyższy. Dlaczego? Wynika to z okresu kredytowania, co jest niezbędne, jeśli chcemy obniżyć comiesięczne wydatki. Dlatego rozważając opcję kredytu konsolidacyjnego warto sięgnąć po pomoc eksperta, który doradzi jaka opcja w danym przypadku będzie najlepsza. Takie porady oferuje sprawdzony doradca kredytowy Spłata Pożyczek. Coraz częściej też możemy się spotkać z tym, że kredyt konsolidacyjny uwzględnia nie tylko produkty bankowe, ale także pożyczki udzielane przez prywatne firmy, czyli parabanki.

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny staje się  coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Kiedy warto zainteresować się tą opcją? Pierwszą i chyba najsilniejszą przesłanką do wzięcia kredytu konsolidacyjnego, jest sytuacja, w której spłacanie wielu kredytów i pożyczek na raz staje się za trudne. Kilka małych zobowiązań finansowych na papierze nie wygląda najgorzej. Jednak po podsumowaniu bardzo często okazuje się, że raty znacznie przerastają budżet domowy. W efekcie dłużnik ma duże problemy żeby połączyć koniec z końcem, czasem nawet decyduje się na kolejną pożyczkę, żeby spłacić te starsze. W takim przypadku kredyt konsolidacyjny sprawi, że wysokość miesięcznej raty będzie zdecydowanie niższa. Co ważniejsze, żeby wziąć kredyt konsolidacyjny nawet nie trzeba wychodzić z domu. Efektywną optymalizacją może okazać się pożyczka konsolidacyjna online.

Wiele zobowiązań finansowych skumulowanych w jednym czasie, to nie tylko obciążenie pieniężne, ale też problem organizacyjny. Jeśli czujesz, że w twoje raty wkradł się chaos, to kredyt konsolidacyjny, który uporządkuje je w jedną całość, może okazać się zbawiennym rozwiązaniem.

ZOBACZ TEŻ