Praca w Lublinie – gdzie szukać najlepszych ogłoszeń o pracę?

0
Praca w Lublinie

Lublin jest nazywany stolicą wschodniej Polski. To prężnie rozwijające się miasto przyciąga studentów, przedsiębiorców i pracowników, stwarza ciekawe perspektywy rozwoju. Życie toczy się tu spokojniej niż największych polskich aglomeracjach, co dla wielu osób jest ogromnym atutem, zwłaszcza w połączeniu z dobrze zorganizowaną infrastrukturą społeczną, bogatą ofertą kulturalną miasta i oczywiście otwartym rynkiem pracy.

Prowadzisz mały biznes? Wypróbuj Orange Flex dla firm!

0
Orange Flex dla firm

Przedsiębiorcy zawsze poszukują najbardziej korzystnych rozwiązań – niezależnie, czy chodzi o możliwość optymalizacji kosztów, większą elastyczność czy poszukiwanie nowych źródeł zysku. Z tego względu do gustu może im przypaść oferta Orange Flex dla Firm.

Orange Flex: oferta dla firm

To, co szczególnie wyróżnia Flex dla Firm to elastyczność usługi. Przedsiębiorca może zrezygnować z niej w dowolnym momencie – jedynie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. W ramach usługi ma też możliwość testowania różnych Planów komórkowych, dzięki czemu może wybrać taki, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. Dla wielu osób prowadzących własny biznes szczególnie istotne będzie również to, że Orange Flex na firmę nie wymaga wizyty w salonie i podpisywania umowy – wszystko, co konieczne, przedsiębiorca może zrobić z poziomu aplikacji.

Oferta dla firm w Orange Flex to też dodatkowe możliwości i usługi

Warto też podkreślić, że oferta Orange Flex dla Firm nie ogranicza się jedynie do Planów komórkowych, w ramach których przedsiębiorca ma zagwarantowane nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy w kraju i w roamingu w UE (dotyczy to każdego Planu) czy pakiet gigabajtów do wykorzystania. Flex dla Firm umożliwia też skorzystanie z dodatkowych usług. W ramach oferty możliwe jest na przykład dzielenie się gigabajtami z bliskimi. Oprócz tego przedsiębiorca może też zamówić dodatkową kartę SIM za 0 zł – nie tylko do telefonu, ale też do tabletu czy modemu. Obie karty będą funkcjonować w ramach planu firmowego.

To jednak nadal nie wszystko. Użytkownik Orange Flex, który chce kupić telefon dla firmy, może zrobić zakupy w Sklepie Flex, gdzie smartfony, smartwatche i inne urządzenia elektroniczne są sprzedawane w atrakcyjnych cenach. To okazja na zaoszczędzenie kolejnych środków.

Nie można też zapominać o świetnej opcji w postaci Music, Video i Game Passów – umożliwiającym odpowiednio słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy granie online bez obaw o zużycie całego limitu gigabajtów.

Więcej o ofercie Orange Flex dla Firm można przeczytać na stronie https://flex.orange.pl/oferta/flex-dla-firm.

Orange Flex na firmę: prosta rejestracja

Jak skorzystać z oferty Orange Flex dla Firm? To bardzo proste – wystarczy pobrać aplikację Orange Flex, potwierdzić swoją tożsamość, zamówić e-SIM (lub zwykłą kartę SIM), wybrać Plan komórkowy i… już. Za usługę można płacić albo BLIK-iem (doładowując środki na koncie) albo – podpinając kartę kredytową. W obu przypadkach po każdej transakcji przedsiębiorca otrzyma e-fakturę, dzięki której będzie mógł wydatek na usługę wrzucić w koszty firmowe.

Flex dla Firm to zatem świetna opcja dla osób prowadzących swój własny biznes – pozwala zaoszczędzić czas dzięki ograniczonym formalnościom, a dodatkowo – umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych opcji.

Artykuł sponsorowany.

Planujesz założenie firmy? Zobacz, gdzie szukać dofinansowań!

0
dofinansowania

Dotacje unijne dla nowych firm to dla wszystkich młodych przedsiębiorców spora szansa. Można otrzymać wsparcie finansowe, które jest bezzwrotne. Jest ono pomocne na początku prowadzenia firmy. O jakie konkretnie dofinansowania ze środków unijnych można liczyć? Źródeł jest sporo. Możemy skorzystać z programów regionalnych oraz ogólnopolskich. Na dodatek, przedsiębiorstwa mają szansę się ubiegać o dotacje dla nowych firm, głównie z publicznych środków, które to pochodzą z budżetu konkretnego państwa UE, podstawowych celowych funduszy oraz jednostek samorządu terytorialnego. Czy łatwo jest otrzymać takie wsparcie? Sprawdźmy to.

Unia Europejska wspiera polską przedsiębiorczość

Dotacje unijne dla nowych firm to przede wszystkim dotacje z Urzędu pracy oraz dotacje na dofinansowanie stanowiska pracy dla niepełnosprawnej osoby ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Jaki jest plus pozyskania dotacji bezpośrednio z Urzędu Pracy? Na pewno bardzo częsty brak wymogu posiadania własnego wkładu. Jednak dla każdego województwa są inne budżety określone na dotacje. Co do samej kwoty dotacji, to korzysta się tutaj z jednej zasady. Jaka to zasada? Kwota maksymalna takiej dotacji jest sześciokrotnością wynagrodzenia uśrednionego z sektora przedsiębiorstw.

Programy, które powstały w ramach finansowych środków, które pochodzą z funduszów Unii Europejskiej, dają na pewno dużo większe możliwości dla nowych firm. Dotacje unijne dla nowych firm są przyznawane po spełnieniu danych wymogów. Poza tym przedsiębiorstwo, które to powstało w ramach tychże środków, może liczyć na jeszcze dodatkową pomoc. Co mamy na myśli? Na myśli mamy pakiet szkoleń oraz porad, które dotyczą bezpośrednio działalności gospodarczej. Młody przedsiębiorca może z takich pakietów szkoleniowych naprawdę sporo wynieść.

Dotacje unijne dla nowych firm można było także otrzymać w ramach programu realizowanego na lata 2014 – 2020. Specjalne programy dotacyjne są konstruowane dla rolników, którzy rozpoczynają własna pozarolniczą działalność gospodarczą na obszarach wielskich. Poza rolnikami z tego programu mogą skorzystać małżonkowie oraz domownicy rolnika.

Dotacje unijne dla nowych firm jak najbardziej są dostępne. Jednak po naszej stronie jest wybór odpowiedniego programu dotacyjnego, z którego chcemy skorzystać. Jeśli mamy w planach założenie firmy, która będzie się specjalizowała w technologiach innowacyjnych i bezpośrednio jej działanie będzie oparte na nowatorskich pomysłach, to możemy skorzystać z funduszy tradycyjnych na otwarcie własnej działalności gospodarczych. Wybór poszczególnych programów regionalnych jest tutaj naprawdę spory. Na przykład w przypadku POIR oraz FENG są realizowane specjalne programy akceleracyjne dla startupów. A1 Europe pomoże Ci uzyskać dotacje unijne dla nowej firmy.

Należy także pamiętać o tym, że dotacje unijne dla nowych firm można pozyskać także ze startowych platform, które są prowadzone przez ośrodki innowacji. Później będzie można pozyskać wsparcie bezpośrednio na rozwój swojej własnej działalności.

Dotacje unijne dla nowych firm pozyskać można także z Regionalnych Programów Operacyjnych, które działają w każdym województwie. Należy jednak mieć na uwadze to, że w każdym województwie są oferowane inne kwoty, jak i terminy. Musimy także zwrócić uwagę na różniące się zasady otrzymania dofinansowania. Dotację w takim przypadku możemy przeznaczyć czy to na założenie firmy, czy też na doradztwo i szkolenia, które są niezbędne do podjęcia, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Można także skorzystać z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Dotacje unijne dla nowych firm możemy także otrzymać w formie pożyczki. Wówczas bierzemy udział w programie, który jest realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest to nic innego jak pożyczka, aby móc rozpocząć prowadzenie własnej firmy. Program „Wsparcie w starcie” skierowany jest do absolwentów szkół oraz uczelni wyższych. Mogą z niego skorzystać także studenci ostatniego roku, którzy poszukują pracy.

Z tego wsparcia skorzystać także mogą niepubliczne przedszkola, szkoły, jak i producenci rolni. Kluby dziecięce, żłobki oraz podmioty, które świadczą usługi rehabilitacyjne, wnioskować mogą o wsparcie finansowe na utworzenie całkiem nowego miejsca pracy, które jest związane z opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi lub też z rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci.

Jak widać na załączonym obrazku, programów jest całkiem sporo. Śmiało, można powiedzieć, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Warto się z nimi zapoznać oraz przeanalizować rozwiązanie, które okaże się dla nas najkorzystniejsze. Nie powinna to być pochopna decyzja.

Jak wysłać tanio paczkę za granicę?

0
Jak wysłać tanio paczkę za granicę

Z roku na rok na rynku przesyłek kurierskich zwiększa się liczba paczek, które wysyłane są za granicę. Przesyłki zagraniczne stają się coraz popularniejsze ze względu np. na wzrastającą migrację ludności do krajów zachodnich, do których wysyłane są paczki od rodziny czy też znajomych. Nic więc dziwnego, że każdego roku rośnie również ilość zapytań, jak wysłać taką paczkę możliwie jak najtaniej. Od czego zależy cena przesyłki zagranicznej, a także gdzie szukać najtańszych rozwiązań w tym zakresie?

Jak usprawnić działanie przemysłu spożywczego?

0
Jak usprawnić działanie przemysłu spożywczego

W obecnych czasach mamy do czynienia z coraz większym rozwojem każdego sektora gospodarczego i wszystkich płaszczyzn życiowych społeczeństwa. Dzięki odpowiedniemu usprawnieniu prac w poszczególnych branżach jesteśmy w stanie zyskać naprawdę wiele. Istnieją m.in. firmy produkujące specjalne maszyny dla przemysłu spożywczego, dzięki którym praca fizyczna wielu osób zostanie nieco bardziej zautomatyzowana, a co za tym idzie – mniej wymagająca. Korzystanie z takich nowoczesnych rozwiązań staje się nieodłącznym elementem działania wielu światowych firm, pozwalając na usprawnienie poszczególnych procesów. Mega Bełżyce to jedna z firm, tworzących maszyny dla przemysłu spożywczego, które okazują się niezwykle pomocne, a wielu wypadkach wręcz niezbędne do sprawniejszego działania przedsiębiorstw.

Specyfika branży spożywczej. Jakie firmy zaliczamy do tej kategorii?

Postęp technologiczny doprowadził do tego, że w wielu zakładach pracy stosuje się coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na wykonanie danej pracy, ale również zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa. Takie firmy jak Mega Bełżyce umożliwiają również kontrolowanie przebiegu poszczególnych działań, zwiększając tym samym szansę na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

Jakiego rodzaju przedsiębiorstwa możemy zaliczyć do sektora spożywczego?

Do przedstawicieli branży spożywczej zaliczymy m.in.:

  • cukiernie;
  • piekarnie;
  • browary;
  • mleczarnie;
  • rozlewnie;
  • zakłady przetwórstwa mięsnego, rybnego i warzywnego.

Odpowiednio wykonane maszyny dla przemysłu spożywczego takie jak te, proponowane przez firmę Mega Bełżyce to nowoczesne urządzenia, które posiadają wszelkie cechy, niezbędne do odpowiedniego kontaktu z żywnością. Są wykonane z doskonałej jakości materiałów odpornych na korozję, a wszelkie używane środki smarne nie są szkodliwe dla produktów spożywczych.

Na stronie Mega Bełżyce https://megabelzyce.pl/ znajdziemy świetnej jakości, niezawodne maszyny dla przemysłu spożywczego, które z pewnością nie zawiodą podczas wykonywania prac.

Jak powinny zostać zaprojektowane place zabaw?

0
Jak powinny zostać zaprojektowane place zabaw

Place zabaw muszą zostać urządzone według odpowiednich przepisów budowlanych. Jeżeli tak się faktycznie nie stanie, cały teren może nie zostać dopuszczony do użytku. Inspekcje kontrole sprawdzają nie tylko wytrzymałość zabawek, ale również normy, które zawsze powinny zostać spełnione. Znajomość takich przepisów pomoże dobrze zaplanować teren dla dzieci.

Kto się będzie bawił na placu zabaw?

Producent placów zabaw ma dla swoich klientów atrakcyjną ofertę, która poniekąd może razić swoimi kolorami. Tak, współczesne, ekologiczne place zabaw są w stanie wiele zaoferować swoim użytkownikom. Można się o tym przekonać na stronie http://www.avisplacezabaw.pl/, gdzie oczom prezentują się naprawdę wymyślne zabawki, dedykowane dla najmłodszych.

Zanim jednak zostaną poczynione jakiekolwiek zakupy, należy ustalić, czy w danym miejscu będą bawić się tylko dzieci w wieku 1-3, czy też starsze. A może ktoś chce stworzyć plac podzielony na dwie części, gdzie będą mogły bawić się pociechy ze wszystkich grup wiekowych? To też jest dobre rozwiązanie.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Warto również zaznaczyć, że place zabaw muszą zostać położone co najmniej 10 metrów od linii rozgraniczających ulicę, od okien budynków mieszkalnych oraz od miejsc gromadzenia odpadów. Niezależnie od tego, czy teren jest ogrodzony, czy też nie – wspomniana odległość zawsze musi zostać zachowana.

Do tego nie można zapomnieć, że na placu zabaw musi znajdować się bezpieczna nawierzchnia. Ważne są konstrukcje służące do zabawy, które muszą spełniać odpowiednie normy. To samo tyczy się nawierzchni, aby dzieci mogły na danym terenie bawić się bez obaw o swoje zdrowie.

Piaskownice powinny również znaleźć się blisko wejścia na plac. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu transport samego piasku będzie znacznie ułatwiony. Nie tylko, jeżeli chodzi o etap tworzenia się placu zabaw, ale również o późniejszą wymianę piasku. Nie można zapomnieć o tym, że wymiana piasku na placu zabaw powinna odbywać się regularnie.

Naprawa pralek Kościerzyna – Do jakiego serwisu oddać urządzenie?

0
Naprawa pralek Kościerzyna

Trudno wyobrazić nam sobie codzienność bez sprzętów, które ją ułatwiają. Zmywarka, kuchenka czy pralka to podstawy dzięki którym oszczędzamy nie tylko siebie ale także nasz czas. Co jednak gdy nasz sprzęt ulegnie usterce? Naprawa pralek Kościerzyna – jest dla nas ratunkiem. Nowe urządzenie generuje spore koszty. W pierwszej kolejności lepiej oddać pralkę do naprawy na terenie Kościerzyny.

Samodzielna naprawa, a serwis

Kiedy nasza pralka lub inny sprzęt ulegnie uszkodzeniu w pierwszej kolejności zaczynamy działać sami. Próbujemy zrozumieć co uległo uszkodzeniu i jak możemy temu zaradzić. Jeśli jednak zupełnie nie znamy się na tego rodzaju urządzeniach i ich usterkach, zdecydowanie lepiej odpuścić.

Samodzielna naprawa może nie przynieść rezultatów – stracimy jedynie czas na próbę naprawy czegoś czego nie rozumiemy. W gorszym przypadku nasze działania mogą spowodować znacznie gorsze usterki czy uszkodzenia. To z kolei będzie generować dodatkowe koszty. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest kontakt z serwisem. Specjaliści od naprawy pralek z Kościerzyny znają się na swojej pracy i zrobią wszystko aby przywrócić twój sprzęt do dawnego stanu.

Korzyści wynikające z naprawy sprzętu w serwisie

Zdarza się nam pomyśleć, że naprawa pralki czy innego urządzenia w serwisie jest niezwykle drogą sprawą. Koszty są jednak dostosowane do wkładu pracy specjalistów. Pod uwagę biorą oni między innymi części, które uległy uszkodzeniu i które należy wymienić. Opcja ta pomimo naszych obaw jest znacznie korzystniejsza niż nowej pralki do domu. Ceny nowych sprzętów są niezwykle wysokie. Ponadto szkoda usunąć coś do działało wcześniej dobrze.

Naprawa pralki w serwisie na terenie Kościerzyny to nowe życie twojego sprzętu. Po gruntownej naprawie czy usunięciu wadliwych części sprzęt może służyć Ci wiernie tak jak dawniej. Nie musisz kupować nowego sprzętu. Naprawa pralek Kościerzyna – jest rozwiązaniem, które służy ekologii i naszej przyrodzie. Często pozbywamy się czegoś co działa dobrze ale wymaga naprawy. Generuje to nadmiar odpadów niebezpiecznych. 

Gdzie znaleźć naprawę pralek na terenie Kościerzyny?

Serwisy od naprawy sprzętu np. pralek, znajdujące się na terenie Kościerzyny reklamują się między innymi za pośrednictwem stron www np. https://ecoserwisagd.pl/ . Dzięki temu rozwiązaniu szybko i wygodnie skontaktujesz się z odpowiednim serwisem, który naprawi twoją pralkę.

Czym kierować się podczas wyboru producenta wind?

0
Czym kierować się podczas wyboru producenta wind

Wraz z postępem technologicznym rozwija się wiele innych dziedzin, takich jak chociażby architektura. Nowoczesne, zmodernizowane miasta przede wszystkim charakteryzują się wysokimi biurowcami i innymi tego typu budynkami. Te zaś wymagają uwzględnienia dogodnego sposobu na dostanie się na najwyższe piętra. Logiczne jest więc, że zapotrzebowanie na windy stale rośnie.

Szerokie zastosowanie wind

Windy to rzecz obowiązkowa w wielu budynkach i wymagane są nawet w tych niższych konstrukcjach. Zastosowanie znajdą one praktycznie wszędzie, od urzędów, biur, bloków, szpitali po galerie handlowe, czy szkoły. Jednak, aby winda taka była funkcjonalna i przede wszystkim bezpieczna, powinna być ona jak najwyższej jakości. Producent wind koniecznie musi zadbać o wszelkie wymogi bezpieczeństwa i zagwarantować, że jego produkt będzie niezawodny. Gdzie szukać najwyższej klasy, nowoczesnych wind dostosowanych do Twoich potrzeb. Jednym z takich miejsc może okazać się strona http://www.lift.pl/. Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje, a w razie potrzeby uzyskasz wsparcie od specjalistów.

Lift Service, czyli windy i nie tylko

Lift Service, czyli renomowany producent wind posiada w swojej ofercie taki sprzęt, jak windy towarowe, windy osobowe, dźwigi elektryczne, hydrauliczne i towarowe. Oprócz tego firma wykonuje również usługi konserwacyjne i naprawy wind. Kontrola sprawności wind i dźwigów podlega wielu przepisom prawa, dlatego warto zadbać o to, aby każda używana winda była starannie konserwowana. Zniweluje to szanse na wystąpienie jakiejkolwiek usterki, która mogłaby zagrażać bezpieczeństwu. Niewykryte w porę uszkodzenia mogą Cię słono kosztować, dlatego regularny przegląd i prace konserwacyjne wykonywane przez profesjonalistów to inwestycja, która się po prostu zwraca.

Jak często wykonywać prace konserwacyjne wind?

Czynności takie należy wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Sama konserwacja polega na wyeliminowaniu ewentualnych usterek, uregulowaniu wszystkich elementów i nasmarowaniu całego mechanizmu. Natomiast raz w roku windy i dźwigi muszą być poddawane szczegółowemu przeglądowi przeprowadzanemu przez Urząd Dozoru Technicznego, który stwierdza, czy winda nadaje się do dalszego użytku.

Kiedy konieczne jest zrobienie tłumaczenia medycznego?

0
Kiedy konieczne jest zrobienie tłumaczenia medycznego

Daleka podróż, przeprowadzka za granicę w celach zarobkowych, migracja polityczna — na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ludzie są ciągle w ruchu. Przemieszczanie się nigdy wcześniej nie było tak łatwe i tak dostępne dla każdego. Niektórzy spędzają pół życia za granicą, pracując, po to, by później móc powrócić do rodzinnego kraju i żyć godnie. Inni po prostu kochają podróże. Jeszcze inni uciekają ze swojego kraju, w którym sytuacja polityczna jest niestabilna i uniemożliwia spokojne życie. 2/3 Polaków deklaruje, że choć raz było za granicą. Powodów do wyjazdu jest wiele i choć zazwyczaj nie piszemy czarnych scenariuszy, myśląc o naszym bezpieczeństwie i zdrowiu za granicą, to zdarzyć się może, że będziemy hospitalizowani,  a po powrocie potrzebne będzie wykonanie tłumaczenia dokumentów medycznych. W jakich przypadkach najczęściej są one potrzebne i czy tłumaczenie zawsze jest konieczne?

Tłumaczenia medyczne a leczenie za granicą

Wyobraź sobie, że spędziłeś parę lat za granicą. Byłeś hospitalizowany w związku z pewną chorobą przewlekłą. Z tego powodu znalazłeś się w szpitalu kilka razy. W przeciągu tego czasu wykonano Ci wiele badań. Otrzymałeś leki o konkretnej, odpowiedniej dla Ciebie dawce. Po paru latach wracasz do swojego kraju, lecz choroba trwa nadal. Twoje dokumenty medyczne powinny zostać przetłumaczone na język urzędowy kraju, do którego wracasz. O ile nie znasz biegle obu języków i nie jesteś medykiem, a tym samym nie masz wiedzy na temat medycznego żargonu i skrótów stosowanych w dokumentach medycznych, nie będziesz w stanie podołać temu zadaniu. Sprawdź ile kosztują tłumaczenia medyczne w profesjonalnym biurze tłumaczeń https://alingua.pl/tlumaczenia-medyczne/

Precyzja tłumaczenia medycznego jest niezmiernie ważna. Każda pomyłka może nieść ze sobą przykre i niebezpieczne konsekwencje takie jak postawienie błędnej diagnozy, zakwestionowanie wyników badań czy podanie pacjentowi nieodpowiedniej dawki leku. Analogiczna sytuacja pojawia się również wtedy, gdy mając już na barkach pewną historię leczenia w swojej ojczyźnie, postanawiasz wyprowadzić się za granicę. Ważne jest, by uzyskać przekład dokumentacji medycznej (na język kraju, w którym zamierzasz zamieszkać) wszystkich członków rodziny, w tym dzieci. 

Prywatne dokumenty, które najczęściej poddaje się tłumaczeniu to m.in. historie choroby, opinie lekarskie, karty informacyjne ze szpitala, karty wypisowe ze szpitala, książeczki zdrowia, karty szczepień, recepty, wyniki badań czy skierowania na badania. W związku z pandemią Covid-19 wzrosła potrzeba dokonywania tłumaczeń zaświadczeń o szczepieniu, przebytej infekcji, tłumaczenie testów czy cyfrowych zaświadczeń covidowych UE. 

Tłumaczenie dokumentów medycznych, może przydać się również w sytuacji wypadku podczas krótkotrwałej podróży, wakacji. W przypadku uprawiania sportów ekstremalnych, podczas wycieczki górskiej, zabawy w morzu czy chociażby wypadku samochodowego. Prawidłowy przekład dokumentów medycznych może być kluczowy nie tylko w kwestii zdrowia pacjenta, ale też w przypadku ubiegania się o odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela, w związku z chorobą (np. tropikalną) lub nieszczęśliwym wypadkiem za granicą. 

Czy tłumaczenia medyczne zawsze są konieczne?

Weźmy pod lupę kwestie ubezpieczenia zdrowotnego podróżnego, wykupionego u ubezpieczyciela w Polsce. Niektóre oferty zapewniają tłumacza w przypadku konieczności przekładu dokumentacji medycznej związanej z nieszczęśliwym wypadkiem, chorobą czy śmiercią osoby ubezpieczonej. Zazwyczaj jest to tłumacz j.angielskiego. Inne oferty, nie zawierają takich usług i tłumaczenie trzeba wykonać na własną rękę — najlepiej z pomocą profesjonalnego biura tłumaczeń. Wszystko zależy od wykupionego pakietu ubezpieczeniowego. Warto przed wyjazdem uzyskać wszelkie szczegóły oferty, tak by nie narażać się, w przypadku niespodziewanej sytuacji, na dodatkowe koszta i stres. Jeśli oferta ubezpieczyciela nie zawiera usługi tłumaczenia dokumentów medycznych, warto spisać dane dobrego biura tłumaczeń i mieć je zawsze pod ręką wraz z innymi ważnymi dokumentami. 

Wykonanie tłumaczenia historii leczenia i innych dokumentów związanych ze zdrowiem, w przypadku długotrwałej (kilkumiesięcznej lub kilkuletniej) przeprowadzki za granicę jest oczywiście kwestią własnego wyboru i sprawą bardzo indywidualną. W sytuacji przeprowadzki za granicę z małym dzieckiem niektóre placówki wychowania przedszkolnego czy szkolnego mogą wymagać np. tłumaczenia książeczki zdrowia i karty szczepień dziecka. W przypadku rozpoczęcia pracy za granicą niektóre miejsca również mogą prosić o tłumaczenie karty szczepień, szczególnie jeśli w danym kraju pewne szczepienia są obowiązkowe (mogą być kontrolowane też przy przejściu granicznym). Jeśli jedyną chorobą, jaką przeszedłeś w życiu była grypa i ospa, zapewne nie będziesz potrzebował tłumaczenia dokumentacji tych chorób.  Jednak jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, przeszedłeś operację lub miałeś inne, poważniejsze problemy zdrowotne w przeszłości, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w tłumaczenie wszelkich dokumentów medycznych. 

Najczęstsze błędy towarzyszące wyborowi leasingu

0
leasing błędy

Leasing to bardzo popularna wśród Polaków forma finansowania inwestycji. Rozwiązanie to zawdzięcza swoją powszechność prostocie i przystępności. Nie da się jednak ukryć, że leasing to poważne zobowiązanie. W końcu nabywając pojazd w ten sposób, należy zgodzić się na spłatę niemałego zobowiązania finansowego. W procesie tym łatwo jest popełnić błąd, który wcześniej czy później dotyka portfela leasingobiorcy. Jak uniknąć nieprzyjemności? Czego się wystrzegać? Niniejszy artykuł udziela odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy!

Pośpiech

Jeśli zależy Ci na szybkim otrzymaniu kluczyków do wybranego pojazdu, upewnij się, że jest to możliwe. Wiele firm udzielających leasingów, obiecuje dopięcie wszystkich formalności w 2 lub 3 dni. Oczywiście jest to realny scenariusz, niemniej po drodze może wystąpić wiele czynników opóźniających. Należy zaliczyć do nich sytuacje takie jak urlop osoby zaangażowanej w proces, oczekiwanie na dokumenty, oczekiwanie na zaakceptowanie warunków przez jeden z podmiotów uczestniczących w negocjacjach, konieczność dostarczenia brakujących dokumentów lub zwykła pomyłka. Co więcej, wybrany przez Ciebie pojazd nie musi być dostępny od ręki. Taki scenariusz może wydłużyć czas przetwarzania formalności nawet o kilkanaście dni.

Błędny dobór sposobu finansowania

Istnieje kilka typów leasingów, a każdy z nich charakteryzują inne zobowiązania. Przyjrzyjmy się im z bliska:

  • Leasing operacyjny. Warto zdecydować się na niego, gdy VAT na przedmiocie wynosi 23%,
  • Leasing finansowy. Jest opłacalny, jeśli firma określa się jako płatnik VAT, a stawka VAT na przedmiocie wynosi 8% lub 23%,
  • Pożyczka leasingowa. Polecana, gdy firma nie płaci VAT, a stawka VAT na przedmiocie wynosi 8% lub nie dotyczy.

Oczywiście nie każde auto może zostać sfinansowane za pomocą każdej z powyższych metod. Zanim zobowiążesz się na konkretne rozwiązanie, przedyskutuj swój pomysł z leasingodawcą oraz sprzedawcą pojazdu, o ile podmioty te nie działają wspólnie.

Zbyt szybki wykup przedmiotu leasingu

Według obowiązującego prawa wykup pojazdu może nastąpić po upływie 40% normatywnego czasu amortyzacji przedmiotu leasingu. W przypadku auta okres ten wynosi minimum dwa lata. W przypadku przedwczesnego rozwiązania umowy istnieje ryzyko zauważenia tego faktu przez Urząd Skarbowy. W takiej sytuacji najprawdopodobniej byłbyś zmuszony do zapłaty nieuregulowanego podatku, a firma leasingowa do sprzedania pojazd w cenie rynkowej lub cenie równej kwocie pozostałej do spłaty.

Jeśli chcesz uniknąć komplikacji w procesie finansowania inwestycji za pomocą leasingu, zapoznaj się dokładnie z ofertami obowiązującymi na rynku. Odwiedź strony internetowe dealerów, dzięki czemu dowiesz się, jak wyglądają aktualne stawki oraz wymagania stawiane każdej ze stron porozumienia. Witryny takie jak https://miniabonament.pl/ z pewnością zapewnią Ci szerszą perspektywę na strukturę rynku, a tym samym wartościowy punkt odniesienia. Życzymy powodzenia w zakupach!

ZOBACZ TEŻ