Transport dla e-commerce – jak zwiększyć jego wydajność?

0
Transport dla e-commerce – jak zwiększyć jego wydajność?

Z roku na rok na całym świecie rośnie udział branży e-commerce na rynku handlu detalicznego. Wzrost ten jest napędzany dzięki rozwojowi technologicznemu, który zwiększa przystępność oraz wygodę w korzystaniu z sieci w celach konsumpcji. Szczególnie duże znaczenie dla rozwoju e-commerce ma sprawny system logistyczny i transportowy.

Obuwie i ubranie – dla podkreślenia wyjątkowości twojej osoby

0
Obuwie i ubranie – dla podkreślenia wyjątkowości twojej osoby

Niemal każdy z nas lubi robić zakupy. Czynność ta staje się wyjątkowo przyjemna i atrakcyjna, gdy kupujemy produkty w cenie obniżonej względem standardowej. Sytuacja taka wywołuje szczególną radość w przypadku zakupów obuwia i ubrań. Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego kupowanie tego typu produktów stanowi tak ważny element dla współczesnego człowieka? Otóż wydaje się, że w myśl znanej wszystkim maksymy „jak cię widzą – tak cię piszą” ubranie i obuwie traktujemy jako swoistą formę autoreklamy – za ich pomocą podkreślamy wyjątkowość naszej osoby, nasze samopoczucie, nastrój oraz szereg innych indywidualnych predyspozycji.

Gdzie kupować, aby nie przepłacić?

Wśród dostępnych w naszym kraju sklepów z odzieżą warto wspomnieć szczególnie o dwóch. Chodzi przede wszystkim o zyskujący na popularności sklep Zalando oraz znany niemal wszystkim – Deichmann.

Zalando to szczególnie ciekawy rodzaj sklepu z odzieżą. Jest to marka niemiecka, która na początku 2010 roku otworzyła nowy typ działalności – tworząc klub zakupowy o nazwie Zalando Longue. Do klubu może przystąpić każdy konsument produktów marki Zalando, który w ten sposób uzyskuje dostęp do ekskluzywnych produktów najwyższej jakości, w znacząco obniżonych cenach. Niektóre rabaty dla członków klubu sięgają nawet 75%, co znacząco przekłada się na „wierność” konsumentów. Osoby należące do klubu Zalando Longue dokonują regularnie zakupów po obniżonych cenach, właśnie dzięki ich bliższemu związaniu z marką.

Deichmann to również marka niemiecka, która na dobre zadomowiła się w naszym kraju. Wiele osób pragnących kupić buty udaje się po prostu do tego właśnie sklepu; nie powinno to dziwić, bowiem w jego ofercie znajduje się niemal każdy dostępny rodzaj obuwia. Deichmann prowadzi działalność od 1913 roku, przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej (choć nie tylko) oraz Stanów Zjednoczonych. Oprócz różnych typów obuwia, w sklepach tych znajdziemy także torby, torebki, portfele, paski oraz inne akcesoria.

Kody rabatowe, czyli – jak kupować, by nie przepłacić?

Osoby regularnie odwiedzające sklepy odzieżowe poszukują skutecznych sposobów na obniżenie wydatków. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi DużeRabaty, firma specjalizująca się w śledzeniu promocji oraz zniżek w niemal wszystkich segmentach rynku. Obecnie, w ofercie DużeRabaty znajdują się kody rabatowe Zalando Longue, dzięki którym możesz obniżyć ilość wydawanych w tym sklepie pieniędzy. Uzyskiwane w ten sposób zniżki są unikatowe, pozwalają na dostęp do wyjątkowych i ekskluzywnych marek, których nie znajdziesz w innych miejscach.

Na DużeRabaty.pl znajdziesz także kody rabatowe dedykowane dla sklepu Deichmann (pod adresem: https://duzerabaty.pl/marka/kod-rabatowy-deichmann). Wszystkie aktualne obniżki cen, promocje, cięcia i wyprzedaże są aktualnie monitorowane przez pracowników DużeRabaty; dzięki temu masz gwarancję, że żadna, nawet najkrócej trwająca obniżka cen, nie umknie twojej uwadze. Jest to szczególnie atrakcyjna oferta dla osób, które pragną – z jakichkolwiek powodów – obniżyć poziom swoich domowych wydatków, a także dla tych, którzy nie rezygnując z  częstych zakupów, pragną po prostu wydawać mniej.

Czy NFC zrewolucjonizuje nasze życie?

0
Czy NFC zrewolucjonizuje nasze życie?

Technologia NFC pojawiła się na rynku już jakiś czas temu, ale dla wielu użytkowników jej zastosowania pozostają tajemnicą. Dziś postaramy się trochę ją przybliżyć.

Masz nową firmę i potrzebujesz auta? Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na leasing

0
Masz nową firmę i potrzebujesz auta? Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na leasing

Właśnie rozpocząłeś pracę na własny rachunek i potrzebujesz własnego samochodu? Zamiast przeznaczać wszystkie środki na zakup używanego auta lub decydować się na kredyt bankowy, weź pod uwagę inną zewnętrzną formę finansowania. Sprawdź, dlaczego warto postawić na leasing dla nowych firm.

Strategia przy poszukiwaniu wymarzonej pracy

0
Strategia przy poszukiwaniu wymarzonej pracy

Najtrudniejszą częścią w procesie poszukiwania dobrej pracy jest zwrócenie na siebie uwagi rekrutera, czyli wyróżnienie się spośród wielu innych kandydatów na to samo stanowisko. Jeżeli mimo wielu ofert wysłanych do pracodawców nie uzyskałeś/uzyskałaś odpowiedzi, warto ponownie przeanalizować swoje działania, wychwycić ewentualne błędy, poprawić je, by zwieńczeniem poszukiwania pracy było podpisanie najkorzystniejszej umowy z pracodawcą.

Żeby tak się stało, należy w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytania: „co chciałbym/chciałabym robić?”, „czym chciałbym/chciałabym się zajmować?”, „jakie mam zainteresowania i kompetencje?”, „jakie są moje atuty?”. Dobrym pomysłem jest także stworzenie listy pracodawców, u których najchętniej podjęlibyśmy pracę. Dopiero znając swoje preferencje można rozpocząć skuteczne poszukiwania.

Jak zyskać w oczach rekrutera?

Warto wiedzieć, że konkurencja jest znacznie mniejsza, gdy wysyła się e-mail do firmy, która nie prowadzi publicznie naboru do pracy. Może to być klucz do znalezienia wymarzonej pracy, gdyż wielu pracodawców może zachować sobie dobre CV, nawet jeśli w danym momencie nie potrzebuje nowych pracowników. Później, zanim zamieści ofertę pracy, najpierw sięga do własnej bazy kandydatów. Bardzo ważne zatem jest zadbanie już na początku o to, by wysyłane dokumenty aplikacyjne, takie jak CV i list motywacyjny były przygotowane profesjonalnie i zgodne z obowiązującymi trendami. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś/zrobiłaś lub nie wiesz, jak to zrealizować, możesz skorzystać z gotowych wzorów CV, także po angielsku, gdy aplikuje się na stanowisko w tym języku. Pamiętaj, że od dokumentów aplikacyjnych, które wysyłasz do pracodawcy w dużej mierze zależy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i w efekcie podpisanie umowy o pracę. CV oraz list motywacyjny to Twoja wizytówka.

Bądź na bieżąco

Prawdą jest, że największą popularnością w zakresie poszukiwania pracy są narzędzia online. Są one coraz bardziej dostępne i wygodne. Nie warto jednak ograniczać się tylko do serwisów pracy takich jak ten. Bardzo dobrym sojusznikiem w zdobywaniu zatrudnienia mogą okazać się targi pracy. Ich zaletą jest bezpośredni kontakt z pracodawcą. Owocuje to w dwójnasób: po pierwsze kandydat ma możliwość zaprezentowania siebie, wywarcia dobrego wrażenia na osobie rekrutującej. Po drugie, może dowiedzieć się o pracodawcy znacznie więcej niż wynika to z treści oferty pracy. W trakcie targów istnieje zatem sposobność nawiązania kontaktu z wieloma potencjalnymi pracodawcami. Dodatkowym atutem takiej formy poszukiwania zatrudnienia jest także fakt, że firmy prezentujące się na targach działają raczej lokalnie, co dla osób, które nie chcą zmieniać miejsca zamieszkania jest bardzo ważne.

Wykorzystanie serwisów dotyczących pracy

Jak wcześniej wspomniano, najpopularniejszym narzędziem wykorzystywanym przy poszukiwaniu pracy jest Internet. Pozwala na bieżąco śledzić pojawiające się oferty i szybko reagować na te, które są szczególnie interesujące. Dzięki witrynom w sieci kandydat uzyskuje szeroką wiedzę na temat rynku pracy. Mogą one być dedykowane na przykład tylko dla województwa śląskiego, czy tylko wybranemu miastu, na przykład artykuł o możliwościach pracy w Bytomiu. Serwisy dotyczące pracy nie tylko oferują ogłoszenia pracodawców i pracowników. Zawierają również porady i wskazówki na przykład w zakresie tworzenia CV czy listu motywacyjnego. Pomogą dostosować Twoje dokumenty do wymagań konkretnego ogłoszenia, dzięki czemu unikniesz błędów. Dzięki Internetowi będziesz mógł przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i znacznie zwiększyć swoje szanse na zdobycie idealnej pracy.

Podstawowe fakty na temat ekshumacji zwłok

0
Podstawowe fakty na temat ekshumacji zwłok

Ekshumacja czy kremacja to jedne z usług, które obecnie są oferowane przez zakłady pogrzebowe. Ekshumacja jest procesem podczas, którego następuje otwarcie grobu, a dalej wydobycie z trumny zwłok lub ludzkich szczątków. Ekshumacje często przeprowadzane są jako badania na stanem jakościowym ciał i wykonuje się je w celu takich badań jak przeprowadzanie sądowych oględzin lekarskich, co czasem konieczne jest by ustalić potencjalną przyczynę zgonu, a w innych przypadkach ekshumacje są stosowane dla przeniesienia szczątków w inne, zupełnie nowe miejsce pochówku.

Prawo polskie mówi jednak o tym, jak ważne są kremacja i ekshumacja oraz ich odpowiednie przeprowadzenie. Wedle obowiązujących przepisów prawa polskiego w tym z i rozporządzenia Ministra Zdrowia mówi iż ekshumację mogą być przeprowadzane tylko w godzinach rannych w dniach szesnasty października – piętnasty kwietnia wyjaśnia pracownik zakładu zakladpogrzebowyolimp.pl. Tak samo podczas ekshumacji konieczna jest obecność na miejscu Inspektora Sanitarnego, który przez ten czas ma za zadanie by sprawować pieczę podczas procesu ekshumacji i sprawdzać jej przebieg oraz prawidłowość.

Kremacja czy też spopielenie zwłok zmarłych to także jedna z szerzej stosowanych obecnie metod pochówku w naszym kraju. Historycznie rzecz biorąc to jedna z bardziej rozpoznawalnych form żegnania zmarłych od wielu lat co wiąże się przede wszystkim z tym iż jest to najstarsza z stosowanych form tego obrządku. Choć w Polsce ekshumacja i kremacja zwłok nie jest niczym nowym to sama kremacja nie jest aż tak rozpowszechniona jak w pozostałych krajach Europy gdyż od lat kremacja zwłok to powszechnie dostępna alternatywa dla standardowego pochowku i jest z powodzenie stosowana w wielu krajach m.in w krajach Beneluksu oraz państwach Europy Zachodniej. Ta sytuacja także i u nas powoli zaczyna się zmieniać, a do ludzkiej świadomości społecznej powoli przebija, że kremacja niekoniecznie musi wiązać się z czymś gorszym, co też nie jest związane z przyjęta przez nas od dawien dawna tradycją.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku gdy chcemy dokonać ekshumacji będzie to proces bardzo kosztowny i długotrwały co wiąże się z wypełnieniem wielu koniecznych formalności. Najważniejszym elementem podczas rozpoczęcia procesu ekshumacji jest przede wszystkim pozytywna decyzja Inspektora Sanitarnego dająca możliwość jej przeprowadzenia. Właściwy danemu miejscu pochowania zwłok Inspektor Sanitarny musi wydać taką decyzję by móc zająć się wydobyciem ludzkich szczątków lub urny z prochami. Bez tej decyzji ekshumacja pozostaje niemożliwa.

Nie potrzebujesz lustrzanki, by wygrać konkursy – IPPA 2019

0
Nie potrzebujesz lustrzanki, by wygrać konkursy - IPPA 2019

Aparaty analogowe, ale i te cyfrowe powoli wychodzą z użycia, pozostając jedynie narzędziem wykorzystywanym przez profesjonalistów i pasjonatów. Nie znaczy to, że zupełnie przestajemy robić zdjęcia. Fotografia mobilna staje się coraz popularniejsza nawet wśród osób, które do tej pory nie interesowały się tym tematem.

Jak kupić pierwszy wózek widłowy?

0
Jak kupić pierwszy wózek widłowy?

Przenoszenie ciężkich produktów wymaga zastosowania wózka widłowego. Niezależnie od tego czy prowadzisz skład budowlany, gospodarstwo rolne czy właśnie inwestujesz w swój pierwszy magazyn. Jeśli firma, którą zarządzasz rozwija się, to przepływ towarów wcześniej czy później stanie się działaniem operacyjnym, które należy dokładnie przeanalizować oraz zaplanować.

Zaciąganie zobowiązań – o czym warto pamiętać

0
Zaciąganie zobowiązań - o czym warto pamiętać

Część osób ambitnych bardzo chce zarabiać duże pieniądze. Są nam bardzo potrzebne. To zupełnie naturalne, że zależy nam na tym, aby było nas stać na wszystko, co jest nam potrzebne. Wiedzą o tym ludzie, którzy mają dzieci, jak i ci, którzy chcą kupić sobie wszystko, o czym marzą. Dla jednych będzie to wygodny dom w atrakcyjnej lokalizacji, a dla innych drogi samochód lub motocykl.

Niektórzy czuli niedostatki w dzieciństwie, dlatego teraz próbują sobie zrekompensować swoje poczucie straty. Warto pamiętać o tym, co jest w życiu najważniejsze i nigdy nie podporządkować całego swojego życia pracy zawodowej, dzięki której mamy co prawda pieniądze, ale są one narzędziem do osiągania celów, a nie celem samym w sobie. Niektóre osoby chciałyby posiadać wiele, ponieważ uważają, że odzwierciedla to ich wysoki status, dlatego dają się wciągnąć w pułapkę zaciągania zobowiązań. Należy pamiętać, żeby nie brać innych pożyczek niż długoterminowe kredyty na dom czy na samochód, jeśli nie istnieje taka potrzeba. Czasem oczywiście pożyczka może nam się wydawać jedynym rozsądnym wyjściem.

Pożyczki pozabankowe na raty mogą wydawać się rozwiązaniem w trudnej sytuacji oraz alternatywą, kiedy nie mamy skąd pozyskać gotówki. Warto jednak dobrze przeanalizować, czy są nam niezbędne i czy nie ma innego wyjścia, dzięki któremu moglibyśmy uniknąć zaciągania zobowiązań, a trzeba je przecież regulować każdego miesiąca, a raty często są wysokie. Wiedzą o tym osoby, które wzięły chwilówki i pożyczki pozabankowe. Ich spłacanie należy traktować priorytetowo i nie opóźniać się ze spłatą raty. W przeciwnym razie możemy mieć kłopoty, a wysokie odsetki generują jeszcze większe kłopoty.

Niektóre osoby mają kłopoty z gospodarowaniem własnym budżetem. Warto się nauczyć umiejętnej organizacji wydatkami. Nasze wpływy mają istotne znaczenie, ale czasami nawet z niewielkiej pensji można nauczyć się żyć tak, aby nie mieć kłopotów finansowych. Pierwszą, nadrzędną zasadą jest fakt, aby nie wydawać więcej niż się zarabia i każdego miesiąca lub tygodnia odkładać jakąś część swoich zarobków. Możemy je następnie zainwestować lub wydać tak, jak wydaje się nam rozsądne.

Ciekawym źródłem informacji dla osób, które chcą się dowiedzieć jak najwięcej o pożyczkach jest strona https://www.czerwona-skarbonka.pl/tanie-pozyczki-pozabankowe/. Dobrze jest poradzić się osób, które mają w tej kwestii jakieś doświadczenie. Dzięki temu będziemy mieli więcej informacji i wiedzy i dużo łatwiej będzie nam wybrać to, co będzie dla nas najoptymalniejszym rozwiązaniem.

Gdzie szukać ogłoszeń z mieszkaniami na sprzedaż?

0
Gdzie szukać ogłoszeń z mieszkaniami na sprzedaż?

Poszukiwanie mieszkania nie jest wcale tak proste, jakby się mogło wydawać. W końcu chodzi tutaj o całkiem sporą inwestycję, a w dodatku miejsce, w którym będziemy mieszkać przez najbliższe lata. W takim razie, gdzie szukać ogłoszeń o mieszkaniach na sprzedaż, żeby potem nie być zawiedzionym?

Pierwszym miejscem, które powinniśmy sprawdzić jeśli szukamy mieszkania Lublin na sprzedaż, powinny być strony z ogłoszeniami lokalnymi. W takich miejscach ludzie mogą wrzucać swoje ogłoszenia mówiące o tym, że chcą coś kupić lub sprzedać. Możemy tam też włączyć filtrowanie, a więc pokazywać nam się będą tylko wyniki w cenie, która nas interesuje lub w odpowiedniej lokalizacji.

Na co warto zwrócić uwagę, kiedy przeglądamy ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż w internecie?

Przede wszystkim, warto bardzo dokładnie czytać samą treść ogłoszenia. Tam właściciel mieszkania na sprzedaż napisze wszystkie niezbędne informacje, a jeśli przeczytamy je uważnie nie będziemy musieli potem zadawać zbyt wielu pytań. Kolejną równie istotną rzeczą są zdjęcia. Powinny one być wyraźne i im więcej ich zobaczymy, tym lepiej. Oczywiście później tak czy siak musimy iść obejrzeć dane miejsce, ale zdjęcia pozwolą nam zobaczyć czy w ogóle jesteśmy nim zainteresowani. Ważne jest też to, żeby ogłoszeniodawca pozostawił do siebie jakiś kontakt. Może to być numer telefonu albo email, nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze jest to, żebyśmy mieli jakąś możliwość skontaktowania się z nim, żeby móc obejrzeć mieszkanie.

Gdzie szukać ogłoszeń o mieszkaniach na sprzedaż, jeśli nie na portalach z ogłoszeniami lokalnymi?

Jeśli interesuje nas nowy lokal, warto zerknąć na strony deweloperów, na których również możemy znaleźć różnego rodzaju ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż w internecie. Te również musimy czytać bardzo dokładnie, jednak tutaj zazwyczaj nie musimy martwić się o zdjęcia. Za to musimy zwrócić uwagę na to, czy dany lokal jest wykończony czy może będziemy musieli dokonać remontu sami. Będzie to miało duże znaczenie, bo taki remont może nas sporo kosztować. Dlatego najlepiej będzie szukać mieszkań, które są już wykończone. Tak samo jak w przypadku ogłoszeń od osób prywatnych, tutaj również powinniśmy umówić się na obejrzenie danego lokalu. Tak naprawdę dopiero wtedy będziemy mogli zobaczyć jak ono naprawdę wygląda i czy ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż w internecie nie kłamały. W internecie jest bardzo łatwo zostać oszukanym, dlatego przed jakimkolwiek zakupem należy obejrzeć lokal osobiście.

Niezależnie od tego gdzie zdecydujemy się szukać mieszkania na sprzedaż, musimy być bardzo ostrożni i uważni. Musimy bardzo dokładnie czytać ogłoszenia i przyglądać się zdjęciom, żeby dostrzec ewentualne defekty. Tak czy siak, ogłoszeniodawca może próbować je zakryć w jakiś sposób, więc będziemy musieli osobiście przyjść obejrzeć dany lokal. W ten sposób uda nam się uniknąć późniejszych kosztów związanych z remontami nowo zakupionego mieszkania, które mogą okazać się być naprawdę bardzo kosztowne.

ZOBACZ TEŻ