Czym jest e-commerce? Porady, rodzaje, mechanizm działania

0
e-commerce

E-commerce, znany również jako handel elektroniczny lub EC, odnosi się do każdego rodzaju biznesu lub transakcji handlowej, która odbywa się online. E-commerce jest jednym z najważniejszych i najszybciej rozwijających się aspektów dzisiejszego krajobrazu detalicznego. Można go sklasyfikować w oparciu o rodzaj osób zaangażowanych w transakcję: biznes-konsument (B2C), biznes-biznes (B2B) oraz konsument-konsument (C2C). Czy możliwe jest dziś osiągnięcie sukcesu w e-commerce?

Użyj właściwych słów kluczowych do wyszukiwania e-commerce

W działaniach e-commerce niezwykle ważne są również właściwe narzędzia i profesjonalne oprogramowanie. Dzięki niemu twoje działania będą o wiele prostsze i bardziej skuteczne. Sprawdź system PIM oraz comarch sklep. 

Uporządkowane kategorie i dobre zdjęcia

W sprzedaży przez internet liczy się nie tylko rich content, choć bez wątpienia ma on ogromne znaczenie. Ważne są także zdjęcia, które w odpowiedni sposób będą przedstawiały przedmioty. Podstawowym zabiegiem, który musimy wykonać jest określenie poziomów głębokości drzew kategorii.

Widoczna wyszukiwarka produktów

Klienci oczekują prostego i ekspresowego przejścia przez proces zakupowy. Jeśli mają ściśle określone wymagania, musimy jak najlepiej dać użytkownikowi możliwość szybkiego wyszukania produktu. Dlatego warto już na samym początku powierzyć planowanie e-sklepu doświadczonemu specjaliście od marketingu internetowego i programiście.

Zalety prowadzenia sklepu internetowego:

  • E-commerce zapewnia sprzedawcom globalny zasięg. Usuwają one barierę miejsca (geografii). Teraz sprzedawcy i kupujący mogą spotkać się w wirtualnym świecie, bez przeszkód związanych z lokalizacją.
  • Handel elektroniczny znacznie obniża koszty transakcji. Eliminuje wiele kosztów stałych związanych z utrzymaniem sklepów w cegle i zaprawie. Pozwala to firmom cieszyć się znacznie wyższą marżą zysku.
  • Zapewnia szybką dostawę towarów przy bardzo małym wysiłku ze strony klienta. Reklamacje klientów są również szybko rozpatrywane. To także oszczędność czasu, energii i wysiłku zarówno dla konsumentów, jak i dla firmy.
  • Kolejną wielką zaletą jest wygoda, jaką oferuje. Klient może dokonywać zakupów 24×7. Strona internetowa funkcjonuje przez cały czas, nie ma godzin pracy jak w sklepie.
  • Handel elektroniczny pozwala również na bezpośredni kontakt klienta z firmą, bez żadnych pośredników. Pozwala to na szybką komunikację i transakcje. Daje to również cenny osobisty kontakt.

Wady handlu elektronicznego:

  • Koszty uruchomienia portalu e-commerce są bardzo wysokie. Konfiguracja sprzętu i oprogramowania, koszty szkolenia pracowników, stałe utrzymanie i konserwacja są dość drogie.
  • Chociaż może się wydawać, że jest to pewna rzecz, branża e-commerce ma wysokie ryzyko niepowodzenia. Wiele firm korzystających z fali dot-comów w 2000 roku poniosło sromotną klęskę. Wysokie ryzyko porażki utrzymuje się do dziś.
  • Czasami e-commerce może sprawiać wrażenie bezosobowego. Brakuje mu więc ciepła relacji międzyludzkich, które jest ważne dla wielu marek i produktów. Ten brak indywidualnego podejścia może być wadą dla wielu rodzajów usług i produktów, takich jak projektowanie wnętrz czy branża jubilerska.
  • Bezpieczeństwo jest kolejnym obszarem zainteresowania. Tylko ostatnio byliśmy świadkami wielu naruszeń bezpieczeństwa, gdzie informacje o klientach zostały skradzione. Kradzież kart kredytowych, kradzież tożsamości itp. pozostają duże obawy z klientami.
  • Następnie są również problemy z realizacją zamówienia. Nawet po złożeniu zamówienia mogą wystąpić problemy z wysyłką, dostawą, pomieszaniem itp. To pozostawia klientów niezadowolonych i niezadowolonych.

Modne akcesoria do telefonu – TOP 5

0
Modne akcesoria do telefonu

Zakup telefonu to nie wszystko – musisz jeszcze zadbać o jego bezpieczeństwo i go spersonalizować. Nie jest to problem, gdy mamy do wyboru tak wiele akcesoriów i dodatków – jak modne etui na telefon, słuchawki, folie na ekran, case’y i wiele innych.

Producenci opakowań jednorazowych – na co zwrócić uwagę?

0
Producenci opakowań jednorazowych

Postępy w przetwarzaniu żywności i pakowaniu żywności odgrywają główną rolę w utrzymaniu dostaw żywności w Polsce. Mówiąc najprościej, papierowe opakowanie jednorazowe zachowuje zalety przetwarzania żywności nawet po zakończeniu procesu, umożliwiając bezpieczne przemieszczanie się na duże odległości od miejsca jej pochodzenia, zachowując zdrowe właściwości potrawy w momencie spożycia. Jednak technologia pakowania za pomocą aluminiowych opakowań jednorazowych musi równoważyć ochronę żywności z innymi kwestiami, w tym kosztami energii i materiałów, zwiększoną świadomością społeczną i środowiskową oraz surowymi przepisami dotyczącymi zanieczyszczeń i utylizacji stałych odpadów komunalnych.

Role pakowania żywności

Głównymi rolami pakowania żywności, za pomocą ekologicznych opakowań jednorazowych jest ochrona produktów spożywczych przed wpływami zewnętrznymi i uszkodzeniami, przechowywanie żywności oraz dostarczanie konsumentom informacji o składnikach i wartościach odżywczych. Identyfikowalność i wygoda to funkcje drugorzędne o coraz większym znaczeniu. Celem pakowania żywności w eko opakowania jest przechowywanie żywności w opłacalny sposób, który spełnia wymagania przemysłu i życzenia konsumentów, zapewnia bezpieczeństwo żywności i minimalizuje wpływ na środowisko.

Producent opakowań jednorazowych

Opakowania żywności mogą opóźniać pogorszenie się jakości produktu, zachować korzystne efekty przetwarzania, wydłużyć okres przydatności do spożycia oraz utrzymać lub zwiększyć jakość i bezpieczeństwo żywności. W ten sposób opakowanie zapewnia ochronę przed trzema głównymi klasami wpływów zewnętrznych: chemicznym, biologicznym i fizycznym.

Ochrona chemiczna minimalizuje zmiany składu wywołane wpływami środowiska, takimi jak ekspozycja na gazy (zwykle tlen), wilgoć (wzmocnienie lub utrata) lub światło (widzialne, podczerwone lub ultrafioletowe). Wiele różnych materiałów opakowaniowych może stanowić barierę chemiczną. Szkło i metale stanowią prawie absolutną barierę dla chemikaliów i innych czynników środowiskowych, ale niewiele opakowań jest wykonanych wyłącznie ze szkła lub metalu, ponieważ urządzenia zamykające są dodawane, aby ułatwić zarówno napełnianie, jak i opróżnianie. Urządzenia zamykające mogą zawierać materiały, które zapewniają minimalny poziom przepuszczalności. Na przykład plastikowe nakrętki mają pewną przepuszczalność dla gazów i oparów, podobnie jak materiały uszczelniające stosowane w zakrętkach w celu ułatwienia zamykania oraz w metalowych wieczkach puszek, aby umożliwić uszczelnienie po napełnieniu. Opakowania z tworzyw sztucznych oferują szeroki zakres właściwości barierowych. Papierowe opakowanie jednorazowe stanowi biologiczną barierę dla mikroorganizmów, owadów, gryzoni i innych zwierząt, zapobiegając w ten sposób chorobom i zepsuciu.

Sprawdź innowacyjne programy dla firm budowlanych. Poznaj ich wszystkie funkcjonalności!

0
programy dla firm budowlanych

Dobry przedsiębiorca powinien cechować się rzetelnością, systematycznością i dobrą organizacją pracy. Te cechy charakteru wraz z szeregiem innych kompetencji miękkich znacząco ułatwiają prowadzenie własnej działalności. Zwłaszcza, jeżeli mowa o działalności w branży budowlanej, która przeżywa ostatnio w Polsce prawdziwy boom. Mieszkania i domy budują się w ogromnym tempie, a to sprawia, że firmy budowlane ledwo co nadążają z przyjmowaniem nowych zleceń, a co dopiero z bieżącą obsługą klientów i terminowym oddaniem inwestycji. Proces budowy w Polsce jest dość skomplikowany, zwłaszcza jeżeli idzie o ilość spraw papierkowych, które trzeba załatwić. 

Aby nie pogubić się w ilości podpisywanych i przechowywanych dokumentów oraz zawsze być na bieżąco w kontaktach z klientami, warto zaufać nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym i skorzystać na przykład z programów dla firm budowlanych. Takie programy dla firm budowlanych to niezwykle zaawansowane technologicznie, a zarazem proste w obsłudze narzędzia, które umożliwiają sprawne zarządzanie firmą budowlaną. Przekonaj się o wszystkich funkcjonalnościach, które oferują programy dla firm budowlanych i poznaj korzyści takiego rozwiązania. Wszystko co musisz wiedzieć o innowacyjnych programach dla firm budowlanych znajdziesz w tym tekście – czytaj dalej! 

Programy dla firm budowlanych – kluczowe funkcjonalności 

W zaawansowanych technologicznie programach dla firm budowlanych zaimplementowano całą masę praktycznych funkcji, które wspomagają proces budowy na różnych jej etapach. Programy dla firm budowlanych umożliwiają lepszą kontrolę nad planowaniem budowy, wspomagają dokonywanie zakupów i kontraktowanie, umożliwiają sprawniejszą realizację projektów i rozliczenia zawsze na czas, a także oferują sprawnie działający serwis gwarancyjny. Dzięki przejrzystemu kokpitowi menedżerskiemu i regularnym raportom, żadna informacja z programów dla firm budowlanych nigdy Ci nie ucieknie. Takie rozwiązanie idealnie wspomaga ogólne zarządzanie firmą budowlaną, niezależnie od tego czy jest to małe, średnie czy duże przedsiębiorstwo. 

Programy dla firm budowlanych, powinny być w pełni zintegrowane z systemami finansowo-księgowymi (ERP) i systemami do zarządzania kontaktami z klientami (CRM). Ważnym aspektem jest także online’owy dostęp do wszystkich informacji, dzięki czemu możliwa jest efektywna praca zdalna z dowolnego miejsca na ziemi. Uruchomienie programów dla firm budowlanych nie trwa wcale tak długo jak mogłoby się wydawać, a pozytywne skutki wdrożenia oprogramowania są widoczne już po pierwszych dniach użytkowania.

Zainteresowałeś się innowacyjnym programem dla firm budowlanych, które wesprze Ciebie w prowadzeniu na co dzień swojej firmy budowlanej? Skorzystaj koniecznie z kompleksowego narzędzia oferowanego przez Develogic: https://develogic.pl/firmy-budowlane/. Programy dla firm budowlanych pozwolą Tobie sprawniej zarządzać całym procesem budowy od planowania po serwis gwarancyjny oraz utrzymywać dobre kontakty z klientami i podwykonawcami. Zarządzanie firmą budowlaną jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przystępne. Dzięki posiadającym szereg funkcjonalności programom dla firm budowlanych możesz zdalnie zarządzać swoją firmą budowlaną z dowolnego zakątka na ziemi i mieć zawsze szybki dostęp do niezbędnej dokumentacji. Dzięki połączeniu funkcjonalności systemu CRM (customer relationship management) i ERP (enterprise resource planning) zyskujesz pełną kontrolę nad wszystkimi działaniami w firmie w obrębie jednego, stabilnego systemu. Programy dla firm budowlanych od Develogic to największe usprawnienie, jakie możesz wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie. Skontaktuj się z przedstawicielami firmy Develogic i umów się na prezentację demo, aby w praktyce przetestować to innowacyjne narzędzie. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji!

Sieć bezprzewodowa w biznesie

0
Sieć bezprzewodowa w biznesie

Sieć bezprzewodowa w biznesie oznacza wzór kanałów zbudowanych w przekazywaniu wiadomości związanych z biznesem. Osoby związane z biznesem, takie jak menedżerowie, pracownicy, wierzyciele, dłużnicy, dostawcy, udziałowcy, rząd itd. Wymieniają między sobą informacje, pomysły, fakty, wiadomości itp. W celu wykonywania codziennej pracy w firmie.

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

0
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego

Nauka nowego języka wymaga czasu i wysiłku. Ale po co męczyć się nad podręcznikiem, skoro możesz znaleźć ciekawe sposoby na włączenie słów i zwrotów po niemiecku do codziennego życia. Zastanawiasz się, jak efektywnie uczyć się języka? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Słuchaj ze zrozumieniem

Spróbuj znaleźć jak najwięcej audycji radiowych, audycji, podcastów, programów telewizyjnych, audiobooków, piosenek, aby osłuchać się z językiem. Zobaczysz, że z biegiem czasu, zaczniesz wychwytywać słowa z kontekstu. Uzbrój się w cierpliwość. Mogą minąć tygodnie lub miesiące, zanim w pełni zrozumieć to, czego słuchasz. Upewnij się, że słuchasz aktywnie. Unikaj rozpraszaczy, które uniemożliwiają naukę.

Zmień język w urządzeniach mobilnych

Pomyśl o urządzeniach, z których korzystasz na co dzień. Co powiesz na zmianę języka w telefonie, tablecie i laptopie? Jeśli lubisz eksperymentować, takie rozwiązanie z pewnością Ci się spodoba. Na początku może być Ci trudno, ale zachowaj cierpliwość. Z czasem powinno być łatwiej. Upewnij się, że wiesz, jak z powrotem zmienić język, na wszelki wypadek. Wstrzymaj się jednak z tym przynajmniej 2-3 tygodnie.

Fiszki

Jeśli chcesz szybko powtórzyć słówka i zwroty niemieckie, sięgnij po fiszki. Ułatwiają przyswajanie nowych informacji, jednocześnie urozmaicają naukę. Skierowane są przede wszystkim do wzrokowców, czyli osób posługujących się technikami wizualnymi do zapamiętania wiadomości. Jeżeli żyjesz w ciągłym biegu, samodzielna nauka języka niemieckiego będzie najlepszym rozwiązaniem. Możesz ją łatwo wpleść w napięty harmonogram. Fiszki nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego bez problemu włożysz je do torby lub plecaka. W ten sposób zawsze będziesz miał je pod ręką. Z fiszek możesz korzystać zarówno w domowym zaciszu, jak i miejscach publicznych.

Fiszki

Oznaczaj przedmioty codziennego użytku

Twoje otoczenie pomoże Ci w przyswojeniu nowego słownictwa, a karteczki samoprzylepne są Twoim sprzymierzeńcem. Nie tylko oznaczaj rzeczy, lecz także twórz zwroty za pomocą przydatnych słówek. Na przykład, jeśli uczysz się niemieckiego, nie pisz tylko “der Lichtschalter” (włącznik światła), ale także “Kannst du Licht machen?” (czy możesz włączyć światło?) i “Können Sie das Licht ausmachen?” (czy można wyłączyć światło?) Regularne czytanie tych zwrotów pomoże Ci je utrwalić.

Ucz się systematycznie!

Masz dużo na głowie. Niezależnie od tego, czy masz 30, czy 15 minut na naukę języka obcego, postaraj się je wykorzystać. To wciąż lepsze niż wkuwanie słówek przez kilka godzin w weekend, a później nic nierobienie przez cały tydzień. Systematyczność to kluczowa kwestia podczas nauki języków obcych. Postaraj się znaleźć na nią czas w codziennej rutynie.

Mów, kiedy piszesz i czytasz

Pisanie jest naprawdę ważną częścią nauki języka obcego, dlatego nigdy go nie lekceważ. Wykonaj różne ćwiczenia, które stanowią wyzwanie. Odpowiadaj na rozmaite pytania po niemiecku. Wybierz odpowiednie słówko pasujące do całego zdania. Pisz artykuły i wiadomości e-mail po niemiecku. Zamiast rozwiązywać zadania gramatyczne mechanicznie, możesz przenieść swoją skuteczność na zupełnie nowy poziom. Czytaj na głos! Nie bój się popełniać błędów i próbuj naśladować akcent.

Kredyt hipoteczny – tak tanio jeszcze nie było

0
Kredyt hipoteczny

Miniony rok był pełen niespodzianek dla całej gospodarki, w tym dla rynku nieruchomości. Oczywiste jest, że zaskoczeniem była pandemia. Jednak kolejna niespodzianka to jej wpływ na mieszkaniówkę – ceny wyhamowały tylko na chwilę, a później ruszyły ponownie w górę. Drożyzna zbiegła się jednak z kilkoma innymi czynnikami, które utrzymują koniunkturę. Jeden z nich to rekordowo tani kredyt hipoteczny.

Od czego zależy procent, na który bank pożycza nam pieniądze? Do tzw. stóp procentowych, które są ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej. RPP to organ działający przy Narodowym Banku Polskim, czyli jest odpowiedzialny za politykę pieniężną kraju. Jedną z podstawowych funkcji stóp procentowych jest walka z inflacją. A co ich wysokość oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?

Najważniejsze są dwie rzeczy: wraz z obniżaniem poziomu stóp procentowych spada oprocentowanie lokat oraz oprocentowanie kredytów. Czyli dostajemy od banku coraz mniej za środki zgromadzone na koncie (obecnie to oprocentowanie już jest na symbolicznym poziomie), ale też płacimy bankowi coraz mniej za pożyczone pieniądze.

Niskie stopy procentowe na świecie nie są ewenementem. Są kraje, gdzie taką politykę pieniężną uprawia się od lat. Skrajnym przypadkiem jest chociażby Dania, bo stopy są tam ujemne, co oznacza, że oprocentowanie kredytów również! W Polsce póki co stopy są jeszcze powyżej zera, jednak i tak na rekordowo niskim poziomie.

Wcześniej obniżki stóp zazwyczaj spotykały się z reakcją banków w postaci podniesienia marży, przez co końcowy koszt kredytu nie spadał aż tak bardzo. Teraz banki powstrzymują się z takimi posunięciami, więc hipoteka jest tania, jak jeszcze nigdy.

Rozważając zakup mieszkania na kredyt, warto uruchomić kalkulator kredytu hipotecznego (takie narzędzia są dostępne nieodpłatnie w sieci) i sprawdzić ile i na jaki czas jesteśmy w stanie pożyczyć przy naszych dochodach oraz wydatkach. Przesadny optymizm może być zgubny – zbyt wysoka rata jest nie tylko zagrożeniem dla płynności finansowej, ale też może po prostu drastycznie obniżyć jakość życia. W miesięcznym budżecie zawsze powinno coś nam zostawać, chociażby na budowanie poduszki finansowej, przydatnej w nieprzewidzianych sytuacjach.

Dobry kalkulator zdolności kredytowej pozwala wprowadzić szereg parametrów, takich jak chociażby wysokość dochodu, liczba osób żyjących w gospodarstwie, wysokość oprocentowania kredytu, okres kredytowania czy wysokość miesięcznych wydatków i istniejące zobowiązania (np. już zaciągnięte kredyty). Wyniki otrzymane z kalkulatora należy poddać jeszcze zdroworozsądkowej ocenie oraz przeliczyć sobie, jak zmieni się wysokość raty przy ewentualnej podwyżce stóp procentowych. Fakt, iż obecnie są one niskie i RPP nie zapowiada podwyżki, przez co średnie oprocentowanie kredytu mieszkaniowego spadło już do poziomu trochę wyższego od 2%. Jednak zaciągając kredyt na kilkadziesiąt lat, należy brać pod uwagę, iż to może się zmienić. Można sprawdzić historyczne poziomy stóp i przeprowadzić w kalkulatorze symulację dla ewentualnych podwyżek – pozwoli to nam ocenić, czy rata kredytu nie będzie problemem także po ewentualnych zmianach.

Jak uniknąć przeterminowania chwilówek?

0
Jak uniknąć przeterminowania chwilówek

Chwilówki same w sobie nie są groźne czy złe. To w pełni legalny typ pożyczek, który charakteryzuje się krótkim terminem spłaty (od kilkunastu do kilkudziesięciu dni) i relatywnie niską maksymalną kwotą pożyczki, a także niewielką ilością formalności. Sprawa wygląda jednak inaczej, jeśli mowa o chwilówkach przeterminowanych – one mogą znacząco zagrozić naszej sytuacji finansowej.

Dlatego też powinniśmy starać się uniknąć scenariusza, w którym opóźnia się spłata chwilówek, zwłaszcza, jeśli jest ich dużo. Im szybciej zareagujemy na nasze problemy finansowe i znajdziemy ich rozwiązanie, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się wyjść z kłopotów bez szwanku. W takim razie, jak uniknąć przeterminowania chwilówek?

Konsekwencje przeterminowania chwilówek

Wydawało by się, że skoro chwilówki opiewają z reguły na niewielką kwotę (od kilkuset złotych do kilku tysięcy), to spóźnienie się z ich płatnością nie jest dużym problemem. Rzeczywistość bywa jednak inna.

Wśród konsekwencji przeterminowania chwilówek można wymienić naliczanie odsetek za opóźnienie i innych kar umownych, wpisy na listy dłużników, wysyłanie płatnych monitów (SMS-ów, e-maili, listów, zdarzają się również odwiedziny przedstawiciela wierzyciela w miejscu zamieszkania dłużnika, co również jest płatne), a w ostateczności sprawa w sądzie i egzekucja komornicza.

Nawet tak zwane „pierwsze chwilówki za 0”, które, jeśli spłacimy je na czas, mają RRSO 0%, mogą stać się bardzo kosztowne, jeśli spóźnimy się z ich spłatą. Problem jest szczególnie duży, jeśli mamy naraz zaciągnięte kilka czy nawet kilkanaście chwilówek – w takim wypadku w przeciągu następnych kilku miesięcy będziemy musieli uregulować długi na łączną kwotę nie kilku tysięcy złotych, a kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy. Dla wielu osób może to być bardzo poważnym wyzwaniem.

Konsolidacja sposobem na spłatę chwilówek w terminie

Kredyt na spłatę chwilówek, na temat którego więcej można przeczytać tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/, jest coraz częściej spotykanym produktem finansowym. Za jego pomocą można nie tylko połączyć wszystkie chwilówki w jedno zobowiązanie, ale też spłacać je ratalnie, a nie w formie jednej płatności w krótkim terminie, tak, jak jest to standardowo. Dzięki temu nie musimy w ciągu kilkudziesięciu dni zgromadzić ogromnej sumy, a możemy bez stresu i nadmiernego obciążania domowego budżetu spłacić zobowiązanie w znacznie dłuższym terminie.

Trzeba jednak wskazać, że tego typu kredyt nie jest dostępny dla każdego. Nie jest łatwo go uzyskać, szczególnie, jeśli mamy niską zdolność kredytową, co jest często spotykane wśród osób poważnie zadłużonych chwilówkami. Swoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej, a więc pozbycie się chwilówek i rozpoczęcie nowego życia, można jednak znacząco podnieść. Jedyne, co należy zrobić, to skontaktować się z dobrym pośrednikiem kredytowym, takim jak ten, który dostępny jest tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/. Z jego wsparciem pozytywna decyzja kredytowa będzie w naszym zasięgu nawet w bardzo trudnej sytuacji.

Jak nie przeoczyć promocji? Kilka porad dla miłośników zakupów

0
promocje

Kto z nas nie lubi wydawać pieniędzy? Jeśli tylko mamy ich pod dostatkiem – zakupy potrafią być naprawdę emocjonujące i porwać nas na wiele godzin. Tym, co lubimy jeszcze bardziej niż udane zakupy – są zakupy po obniżonych cenach. Promocje, akcje cenowe, rabaty – to wydarzenia, które niestety łatwo przeoczyć i często mają charakter jednorazowy. Jeśli zależy ci by się na nie załapać, poniżej podpowiemy – co warto w tym celu uczynić.

Promocje – kiedy, gdzie, dla kogo?

Promocje to różnego typu akcje zniżkowe, odbywające się na wybranym terenie oraz przedziale czasowym. Mogą mieć charakter zarówno globalny lub krajowy – np. dotyczyć asortymentu danej marki odzieżowej we wszystkich sklepach w kraju – jak i lokalny. Niekiedy załapujemy się na promocje zupełnie spontaniczne, jednorazowe – związane na przykład z akcjami „opróżniania magazynów”.

Niezależnie, czy mowa o wyprzedażach z okazji black friday, czy tych odbywających się w osiedlowym sklepie – mogą one być świetną okazją do nabycia nowych produktów lub wyrobów po atrakcyjnej cenie. Często liczy się nie tylko sam dostęp informacji, ale również czas jej dostarczenia. O wyprzedażach z okazji black friday wiemy na wiele tygodni przed samym wydarzeniem. Promocje lokalne są zazwyczaj w mniejszym stopniu nagłaśniane, lecz mimo to – potrafią być równie atrakcyjne.

Łowcy promocji wychodzą na żer…

Jak zatem zdobywać informacje na temat promocji? Jest to dość proste, ponieważ nie musimy korzystać z wielu źródeł informacji, lecz jedynie jednego. Najlepszym rozwiązaniem są serwisy monitorujące sytuację w największych sieciach sklepowych funkcjonujących na terenie naszego kraju. Większość popularnych serwisów specjalizuje się w wybranej branży – na przykład modowej lub produktach spożywczych.

Lepszym rozwiązaniem jest korzystanie jednak z serwisów monitorujących wszystkie sieci handlowe, bez względu na ich specjalizację. Do takich należy m.in. podobnestrony.pl. Korzystanie z tych serwisów jest bardzo proste. Za pomocą jednego kliknięcia może wybrać interesujące nas kategorię produktów lub branżę. Następnie wyświetlają nam się informacje na temat aktualnych akcji promocyjnych, bądź tych, które dopiero się rozpoczną.

Warto także podkreślić, że użytecznym rozwiązaniem są tradycyjne i niestety często ignorowane przez nas newslettery. Korzysta z nich wiele sklepów – zwłaszcza w branży modowej i kosmetycznej. Jest to świetny sposób, by zdobyć informacje na temat promocji w sklepach, które regularnie odwiedzamy. Do newsletterów łatwo jest się zapisać – często jesteśmy do automatycznie dodawani do listy newsletterowej, po nawiązaniu kontaktu online z danym sklepem.

Dodatkowymi rozwiązaniami jest korzystanie z mediów społecznościowych oraz aplikacji interesujących nas marek i sklepów. Znajdziemy także rozwiązania ułatwiające odnalezienie się w świecie promocji i wyprzedaży, a także e-doradców zakupowych i inne pożyteczne ułatwienia.

Wybór profesjonalnej drukarni

0
Jak wybrać drukarnię

Firma Etyfol dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym. Działa na rynku od ponad 20 lat. Zapewnia wysokiej jakości etykiety czyste i kolorowe. W produkcji wykorzystuje technologię fleksograficzną, dzięki czemu produkty spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej drukarni?

Firma korzysta z nowoczesnych maszyn, dlatego może zrealizować zarówno krótkie serie, jak i wielokolorowe etykiety z uszlachetnieniami. Drukarnia etykiet Etyfol podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Gwarantuje krótkie terminy realizacji i brak minimalnego nakładu. Dzięki temu z jej usług mogą skorzystać zarówno jednoosobowe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa.

Etykiety dla branży kosmetycznej

Proponowane etykiety wykonane są z wysokiej jakości, samoprzylepnych materiałów. Co ważne, wykazują odporność na ścieranie i wodę, dzięki czemu informacje będą widoczne nawet po dłuższym stosowaniu kosmetyku. Można je ozdobić stylowymi akcentami, takimi jak złocenia, posrebrzenia, czy tłoczenia.

Etykiety ostrzegawcze i BHP

Firma Etyfol proponuje samoprzylepne etykiety ostrzegawcze i BHP. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz zamówić niski nakład, liczący nawet 1 sztukę.

Proponowane etykiety stosowane są najczęściej w sklepach, marketach, halach magazynowych i fabrykach. Można na nich zamieścić tekst lub grafikę. W ofercie znajdziesz zarówno etykiety z mocnym klejem i laminatem, jak i ze słabszym klejem albo bez laminatu.

Etykiety foliowe

Na proponowanych etykietach można zamieścić informacje o produktach, warunkach stosowania lub dacie przydatności do spożycia. Pozwalają dokładnie oznaczyć poszczególne przedmioty, dzięki czemu są nieodłącznym elementem handlu. Umożliwiają łatwą i szybką identyfikację w sklepach i magazynach. W ten sposób etykiety foliowe ułatwiają kontrolę cen i zarządzanie zasobami.

Etykiety

Dużą popularnością cieszą się etykiety syntetyczne, które wykazują wysoką odporność na szkodliwe czynniki. Nie zniszczą ich skrajne temperatury, promienie UV, substancje chemiczne, wilgoć, kurz, blaknięcie, czy ścieranie. Zazwyczaj oznacza się nimi kosmetyki, alkohol, półki magazynowe, produkty spożywcze i farmaceutyczne. Proponowane etykiety sprawdzą się również doskonale w produkcji i przemyśle.

Etykiety atramentowe

Nowoczesne drukarki atramentowe do etykiet pomagają firmom sprostać wyzwaniom rynku. Etykietowanie produktów wymaga większej elastyczności niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe towary wprowadzane są znacznie częściej, a zmieniające się wymagania regulacyjne dotyczące produktów, takich jak napoje, żywność i artykuły medyczne mogą sprawić wiele trudności. Profesjonalne drukarki atramentowe pozwalają firmom drukować tyle etykiet, ile potrzebują, po znacznie niższych kosztach.

Etykietowanie magazynów i hal

Oznaczając miejsca składowania w hali magazynowej, zwiększasz bezpieczeństwo pracowników. Oprócz tego możesz zoptymalizować przestrzeń i poprawić przepływ towarów, skracając czas wysyłki i eliminując błędy. Firma Etyfol proponuje różne formy oznaczeń, takie jak etykiety regałowe, półkowe, podłogowe i antyadhezyjne. Oferuje tablice regałowe i podwieszane, a także malowanie linii i znakowanie magazynu. Zapewnia usługi na najwyższym poziomie.

ZOBACZ TEŻ