Import z Chin firma

0
Import z Chin firma

W dobie chińskich portali zakupowych takich, jak Aliexpress, Wish, czy Alibaba import towarów z Chin staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób wpada na pomysł aby kupować taniej w Chinach i sprzedawać drożej w Polsce, jednak nie wiedzą, jak robić to bezpiecznie.

Czy import z Chin jest bezpieczny?

Import towarów z Chin wiąże się z szeregiem czasochłonnych i kosztownych czynności. Jest to niewątpliwie proces trudny i skomplikowany, jednak jeśli podejść do niego profesjonalnie –całkowicie bezpieczny.

W przypadku takich transakcji pojawia się wiele pytań i wątpliwości poczynając od wyboru dostawców, a kończąc na kwestiach księgowo-podatkowych, takich jak cło, czy VAT. Aby import z Chin był bezpieczny, należy w pierwszej kolejności zadbać o rzetelnego dostawcę, pozyskać próbki produkowanych towarów oraz przeprowadzić audyty jakościowe i laboratoryjne.

Dopiero po skompletowaniu dokumentacji organizuje się odbiór towaru, jego załadunek oraz transport. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z importem bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm, które zajmują się pośrednictwem w międzynarodowych dostawach.

Zlecenie importu towarów z Chin firmie z Polski

Zlecenie importu towarów z Chin firmie z Polski sprawi, że cały proces przebiegnie znacznie sprawniej, a pośrednik zorganizuje nie tylko sam transport, ale również dopilnuje wszystkich spraw formalno-prawnych. Specjaliści, którzy doskonale znają rynek i mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem z pewnością znacznie lepiej poradzą sobie również w negocjacjach biznesowych obejmujących przygotowanie zapytań ofertowych, porównanie cen, czy zamówienie próbek.

Pośrednik przeanalizuje ponadto możliwe trasy pod kątem logistycznym dokonując wyboru najsensowniejszej opcji, zorganizuje kontrolę jakości oraz zweryfikuje wiarygodność handlową ewentualnych certyfikatów i licencji.

Wybór pośrednika do współpracy

Przy wyborze pośrednika do współpracy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie i wizerunek. Rzetelność kontrahenta potwierdzą dobre opinie osób, z którymi miał on przyjemność dotychczas pracować, a cennym źródłem informacji będą również uzyskane świadectwa i certyfikaty.

Jednym z podmiotów, który oferuje kompleksową pomoc w imporcie towarów z chin jest firma Domino (https://izntrade.com). Domino jest rodzinną firmą, która działa na polskim rynku już od ponad 40 lat, dzięki czemu może pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz licznymi zrealizowanymi kontraktami.

Domino koordynuje transakcje na cały świat świadcząc ponadto usługi magazynowania, paczkowania oraz wysyłek kurierskich. Firma posiada własne centrum logistyczne oraz współpracuje z agencjami celnymi, jednostkami kontrolnymi i przewoźnikami na całym świecie.

Domino pośredniczy zarówno w transporcie morskim, lądowym, jak i lotniczym zapewniając pełną kontrolę procesów logistycznych na każdym etapie dostawy ładunków. Firma gwarantuje znajomość chińskich i polskich procedur, a także zapewnia elastyczność i koncentrację na ostatecznym wyniku. Domino korzysta z nowoczesnych systemów informatycznych, a dzięki umiejętnościom zarządzania czasem import z Chin przebiega sprawnie i bezpiecznie.

Źródło: https://izntrade.com/import-z-chin-firma/

Lider w automatyce przemysłowej

0
Lider w automatyce przemysłowej

O ile jeszcze kilkanaście lat temu na automatyzację produkcji mogły pozwolić sobie jedynie firmy z ponadprzeciętnym kapitałem, o tyle obecnie taką możliwość posiada większość producentów. Jest to po prostu inwestycja, która staje się zwyczajnym kosztem wytworzenia produktu. Automatyzacja wpływa na zwiększenie wielkości produkcji przy jednoczesnym braku potrzeby zatrudnienia nowych pracowników. Nowoczesne urządzenia produkcyjne umożliwiają wytwarzanie jednolitych produktów i ograniczają liczbę niedoróbek.

Z którą firmą współpracować?

Planując inwestycję w budowę linii produkcyjnej, warto wziąć pod uwagę ofertę firmy DS-Technic Automatyka Przemysłowa, której siedziba mieści się w Krakowie. Przedsiębiorstwo powstało w 2011 roku. Posiada już zatem prawie dziesięcioletnie doświadczenie, a jednocześnie ciągle się rozwija. Współpraca z firmą to gwarancja dostępu do wiedzy i nowoczesnych rozwiązań.

Firma DS-Technic Automatyka Przemysłowa ma na swoim koncie zarówno większe, jak i mniejsze projekty. Do tej pory wśród zadowolonych klientów znalazły się firmy polskie, niemieckie, francuskie i holenderskie. Na stronie internetowej DS-Technic opublikowano liczne referencje.

Firma w swojej działalności wykorzystuje ogromną powierzchnię produkcyjną i projektową. W skład organizacji wchodzi 6 działów: konstrukcji mechanicznej, projektu elektrycznego, programowania, produkcji, montażu elektrycznego oraz montażu mechanicznego. Do tego dochodzi należąca do firmy: spawalnia, szlifiernia, magazyn stali, metali kolorowych i tworzyw, magazyn elementów handlowych oraz park maszynowy.

Jakie usługi proponuje?

W zakresie działalności DS-Technic znajduje się automatyka przemysłowa, projektowanie i budowa maszyn, stanowisk montażowych i linii produkcyjnych. Co istotne, współpraca może polegać na stworzeniu nowej linii produkcyjnej, jak i modyfikacji istniejących już stanowisk.

Duże znaczenie podczas prac projektowych ma poznanie potrzeb kontrahenta oraz branży, w której działa. Taka analiza pozwala na optymalizację całego procesu produkcji. Po wykonaniu analizy wstępnej, inżynierowie firmy tworzą projekt, który jest maksymalnie dostosowany do wymogów sprzętowych i wizualnych.

Po zatwierdzeniu projektu rozpoczyna się produkcja wszystkich detali wchodzących w skład konstrukcji. Dzięki własnemu parkowi maszynowemu DS-Technik tworzy te elementy samodzielnie. Części wytwarzane są z różnego rodzaju materiałów. W zależności od potrzeb firma jest w stanie wyprodukować proste detale, ale także te, których budowa jest skomplikowana.

Po etapie projektowania i produkcji części, odbywa się montaż. Firma zatrudnia sumiennych i niezwykle precyzyjnych monterów, którzy dbają o szczegóły i estetykę. Dzięki temu, zbudowane systemy działają niezawodnie przez długi czas.

Na uwagę zasługują także tworzone przez firmę zaawansowane aplikacje o szerokim spektrum działania. DS-Technik realizuje projekty między innymi z zakresu robotyki, diagnostyki, konfiguracji sieci przemysłowych, wizualizacji SCADA, systemów wizyjnych.

Czy w opcji jest tylko budowa, czy również serwis urządzeń?

Zdobyte przez lata doświadczenie pozwala na świadczenie profesjonalnych usług serwisowych. Obejmują one diagnozę i naprawę usterki, ale również działania konserwacyjne i modernizacyjne.

Pracownicy firmy chętnie odpowiadają na pytania. Można się z nimi skontaktować telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegółowe informacje na temat DS-Technic, znajdują się na firmowej stronie internetowej firmy.

Jakie są zalety leasingu operacyjnego auta?

0
Jakie są zalety leasingu operacyjnego auta

Leasing jest jedną z najprostszych form finansowania zakupu i użytkowania auta w firmie. Co ciekawe z tej formy finansowania mogą obecnie korzystać także osoby prywatne. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu charakterystyki leasingu, jego zalet oraz obowiązków, jakie nakłada na leasingobiorcę.

Na czym polega leasing operacyjny?

Leasing operacyjny jest prostą formą finansowania. W ramach leasingu operacyjnego właścicielem pojazdu jest leasingodawca. Jednocześnie leasingodawca użycza odpłatnie pojazd leasingobiorcy. Za każdy miesiąc użytkowania leasingobiorca płaci określoną kwotę. Dużą zaletą tej formy finansowania są preferencyjne warunki oferowane leasingobiorcy. Najczęściej klient płaci zaledwie 105% wartości nowego auta. Jednocześnie leasingodawca, pozostając cały czas właścicielem pojazdu, zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualnym niepłaceniem rat leasingowych.

Po zakończeniu umowy leasingowej klient ma możliwość wykupu auta za ustaloną wcześniej cenę. Może także zrezygnować z opcji wykupu i pozostawić pojazd firmie leasingowej. Wielu przedsiębiorców decyduje się na tę pierwszą opcję. Zachętą jest przede wszystkim niska cena wykupu auta, która zazwyczaj jest poniżej wartości rynkowej.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, leasing operacyjny wybierają najczęściej przedsiębiorcy. W przypadku osób nieprowadzących działalności gospodarczej dużo lepszym rozwiązaniem jest kredyt lub leasing konsumencki.

Jak w praktyce wygląda leasing operacyjny auta?

Przedsiębiorca, który wybierze leasing operacyjny, ponosi także koszty obsługi auta oraz jego ubezpieczenia. To główna różnica pomiędzy leasingiem a wynajmem długoterminowym. W ramach umowy leasingowej leasingodawca co miesiąc wystawia klientowi fakturę. Przedsiębiorca może z tego tytułu dokonać odliczenia podatku VAT. Pozostałą kwotę faktury księguje jako koszty uzyskania przychodu. Dużym atutem leasingu operacyjnego jest fakt, że nie obniża on zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Samochód jest co prawda własnością leasingodawcy, ale wszystkie faktury za obsługę auta są wystawiane na leasingobiorcę. Dzięki temu przedsiębiorca może odliczyć ten koszt od przychodu. Analogiczna sytuacja dotyczy ubezpieczenia. Umowa leasingowa zawierana jest przeważnie na okres przynajmniej 2 lat.

Jakie obowiązki nakłada leasing operacyjny?

W związku z faktem, że leasingodawca jest właścicielem pojazdu, może on ustalać warunki użytkowania auta. Najczęściej leasingodawca nakłada na użytkownika obowiązek serwisowania pojazdu w ASO czy też ubezpieczania go w konkretnej firmie.

Warto pamiętać, że kradzież lub zniszczenie auta w wyniku wypadku nie zwalnia leasingobiorcy z obowiązku realizacji zapisów umowy leasingowej. Musi on zatem cały czas opłacać raty leasingowe, chyba że pokryje je ubezpieczenie pojazdu. Oprócz tego leasingobiorca musi konsultować z leasingodawcą wszelkie modyfikacje wykonywane w aucie (instalacja LPG), powierzenie auta innej osobie lub wyjazd poza granice kraju.

Wygodnym sposobem na zakup i użytkowanie nowego auta jest leasing VW. Volkswagen Financial Services oferuje szeroki pakiet usług leasingowych zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Szczegółowe informacje na temat oferowanych form leasingu są dostępne na stronie vwfs.pl.

Konferencje biznesowe – gdzie i jak zorganizować je w Wielkopolsce?

0
Konferencje biznesowe

Konferencje biznesowe mają wyjątkowy status. W porównaniu do innego typu konferencji – naukowych, handlowych, dziennikarskich – ich przeprowadzenie wymaga odpowiedniego przygotowania pod niemal każdym możliwym względem. Jak dobrze wiemy, od przebiegu takiej konferencji, zależeć może przyszłość biorących w niej udział przedsiębiorstw. To właśnie podczas konferencji biznesowych podejmuje się długoterminowe decyzje dotyczące współpracy oraz nawiązuje znajomości zawodowe. Dlatego warto dołożyć starań i wybrać miejsce idealne, spełniające wszystkie nasze oczekiwania.

Miejsce przeprowadzenia konferencji

Podstawową sprawą jest oczywiście miejsce, w którym przeprowadzona zostanie konferencja. Często wybór pada na duże ośrodki miejskie, do których po prostu łatwiej i szybciej można dotrzeć. Najchętniej wybieraną lokalizacją jest oczywiście Warszawa, ulokowana w samym centrum kraju, a także inne duże miasta – Wrocław, Kraków, Gdańsk lub Poznań.

Równie atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się jednak wybór odmienny – zorganizowanie konferencji w niewielkiej miejscowości lub ośrodku zlokalizowanym poza wielkimi miastami. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość zorganizowania w jednym miejscu: konferencji oraz wyjazdu wypoczynkowo-wczasowego.

Wyposażenie ośrodków konferencyjnych

Wybierając ośrodek, w którym przeprowadzimy konferencję, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych spraw. Przede wszystkim, ośrodek powinien oferować dostęp do sal konferencyjnych spełniających nasze wymagania. Sale powinny być dostatecznie duże oraz wyposażone we wszystkie potrzebne sprzęty. Poza odpowiednio przygotowanym umeblowaniem istotny będzie także dostęp do nowoczesnej technologii – internetu, komputera, projektorów, a także bardziej rozbudowanego oprzyrządowania.

Jeśli planujemy połączyć wyjazd na konferencję biznesową z wypoczynkiem – wówczas warto zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje oferowane przez dane miejsce. Chodzi przede wszystkim o dostęp do atrakcji sportowo-rekreacyjnych, z których korzystać będą mogli uczestnicy konferencji. Pomocna będzie też wykwalifikowana kadra opiekunów i instruktorów, czuwających nad przebiegiem wypoczynku.

Centrum konferencyjne – Wielkopolska

Hotel Moran jest uważany za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na biznesowej mapie turystycznej naszego kraju. Oferuje dostęp do sal konferencyjnych dedykowanych dla bardzo szerokiego grona uczestników – od 10 do nawet 300 osób. Dzięki temu istnieje możliwość zorganizowania kilku paneli prezentacji, przebiegających równocześnie, dla odmiennego grona odbiorców.

Sale konferencyjne są klimatyzowane oraz wyposażone w technologiczne udogodnienia, pozwalające na przeprowadzenie nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie prezentacji. Do dyspozycji gości jest także kilkadziesiąt pokoi, mieszczących prawie 150 osób oraz dodatkowych 30 miejsc w specjalnych domkach hotelowych. Szczególną zaletą obiektu jest jego malownicze położenie, w otoczeniu dzikiej zieleni oraz jeziora Powidzkiego.

Czym są krople na zmęczone oczy?

0
krople na zmęczone oczy

Uczucie zmęczonych oczu to powszechne zjawisko – w dobie rozwoju technologi, praca przy komputerze lub czytanie e-booków zamiast tradycyjnych książek to codzienność wielu ludzi. W rezultacie po kilku godzinach przed ekranem pojawia się dyskomfort narządu wzroku. Jak przynieść sobie ulgę?

Co przyczynia się do zmęczenia oczu?

Badania pokazują, że młodzi ludzie spędzają przed komputerami ponad 6,5 godziny dziennie. W trakcie korzystania z urządzeń elektronicznych liczba mrugnięć spada nawet o 30%, co sprawia, że powierzchnia oka nie jest odpowiednio nawilżona. Wtedy pojawia się uczucie dyskomfortu, pieczenia i piasku pod powiekami, a same powieki zaczynają puchnąć. Specjaliści radzą, aby dbać o odpowiednią profilaktykę podczas długotrwałej pracy przed komputerem. Zalicza się do niej organizowanie regularnych przerw – na przykład co 20 minut. Ogromną rolę odgrywają ćwiczenia na akomodacje, które mają na celu rozluźnianie spiętych gałek ocznych. Jednak napięty plan dnia oraz praca pod presją czasu niekiedy sprawia, że zapominamy o działaniach profilaktycznych. Skutecznym oraz praktycznym sposobem na podniesienie komfortu życia i zminimalizowanie uczucia dyskomfortu, jest stosowanie kropel do oczu

Zmęczone oczy krople – szybka ulga w bólu

Szybką ulgę w dolegliwościach związanych z narządem wzroku mogą przynieść krople, nazywane też sztucznymi łzami. Składają się one głównie z wody oraz środków, które zatrzymują ją na powierzchni oka. Występujący w ich składzie kwas hialuronowy zapobiega ich wysychaniu. Inne substancje pomocnicze nawilżają gałkę oczną i dbają o jej odżywienie. Dzięki temu, uczucie pieczenia i piasku pod powiekami znika.

Wybierając krople do oczu, warto stawiać jedynie na preparaty bez konserwantów, które bazują na substancjach biologicznych. Chociaż dodatki chemiczne mają na celu przedłużanie trwałości sztucznych łez, okazuje się, że mogę wywołać reakcję alergiczną, nawet po kilkukrotnym użyciu. W rezultacie zamiast przynieść ulgę zmęczonym oczom wywołują dodatkowe podrażnienie i uciążliwą alergię. Paradoksalnie mogą nawet przyczyniać się do nadmiernego wysuszania oka, tworząc błędne koło, z którego trudno jest wyjść. Renomowaną marką, która słynie z wysokiej jakości preparatów bez konserwantów, jest Pharm Supply, ich produkty można znaleźć na https://pharmsupply.com.pl/. Działające na zmęczone oczy krople tej marki dostępne są w bardzo praktycznych opakowaniach wielokrotnego użytku. Dzięki temu, że są pakowane w oddzielne jednorazowe pojemniczki, możemy je mieć zawsze przy sobie – z powodzeniem zabierzemy je do biura czy też na ważne spotkanie biznesowe.

Galaxy Note 20 – co wiadomo o nowym smartfonie Samsunga?

0
Galaxy Note 20

Smartfony Samsung od lat cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród klientów. Samsung jest globalnym liderem, jeśli chodzi o produkcję smartfonów. Razem z Apple i Huawei stanowi wielką trójkę producentów smartfonów. Po piętach próbują im deptać inni producenci, przede wszystkim z Chin, ale dystans do nadrobienia jest ciągle spory.

Zdaniem specjalisty. Szeroki asortyment etykiet samoprzylepnych

0
Zdaniem specjalisty. Szeroki asortyment etykiet samoprzylepnych

Samoprzylepne etykiety na standardowych arkuszach już dawno stały się znanym atrybutem życia w krajach rozwiniętych. Podobnie jak komputer lub drukarka są niemal wszędzie. Rynek ten w naszym kraju nabiera tempa, a etykiety są produktem, który rozwiązuje wiele problemów w produkcji, w biurach i życiu codziennym. Głównym celem i zastosowaniem jest estetyczne znakowanie produktów.

Koszt ułożenia kostki brukowej w 2020 roku

0

Kostka brukowa wielu osobom kojarzy się jedynie z szarym, prostokątnym materiałem, który pokrywa chodniki w mieście. To jeden tylko jeden z licznych rodzajów kostki brukowej, nazywany kostką fabryczną. Oprócz niego występuje również kostka brukowa szlachetna.

Czytniki kodów kreskowych – niezastąpione urządzenia nie tylko do sklepu

0
Czytniki kodów kreskowych

Z czytnikami kodów kreskowych kojarzą nam się przede wszystkim sklepy. Duża ilość produktów wymaga zastosowania urządzeń pozwalających na szybkie odczytywanie ich informacji; odbywa się to na drodze skanowania umieszczanych na nich kodów kreskowych. Tymczasem, również w innego typu miejscach korzystamy dziś chętnie z czytników kodów. Do takich należą biblioteki, szpitale, hotele, magazyny oraz liczne inne. W każdym z nich czytnik może przyspieszyć i usprawnić funkcjonowanie całej placówki. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przedstawimy najważniejsze informacje na temat czytników kodów kreskowych oraz podpowiemy – w jakich miejscach warto korzystać z konkretnych rodzajów czytników.

Czytników kodów kreskowych – dla kogo?

Kody kreskowe to sposób, by szybko i sprawnie zidentyfikować dany produkt oraz uzyskać na jego temat najważniejsze informacje. W kodzie kreskowym zawarte są bowiem nie tylko takie informacje jak cena danego produktu, ale także miejsce jego produkcji oraz liczne inne.

Odczytywanie kodów odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń przystosowanych do ich detekcji oraz przetwarzania zawartych w nich informacji. Do niedawna jeszcze, w powszechnym użyciu były czytniki działające w oparciu o technologię LED. Ich działanie polegało na emisji intensywnej wiązki światła, która padając na jednowymiarowe, czarne paski, była pochłaniania lub odbijana. W rezultacie powracające światło pozwalało odtworzyć zawarte w kodzie kreskowym informacje.

Stosowane dziś urządzenia są bardziej zaawansowane technologicznie. Zamiast technologii ledowej, w ich konstrukcji użyto wiązki laserowe, które nadają się do odczytywania także innego rodzaju oznakowań. Oprócz zwykłych kodów kreskowych, odczytują także informacje zawarte w kodach dwuwymiarowych. Ponadto, czytniki laserowe działają z większej odległości niż tradycyjne odpowiedniki – wynoszącej nawet kilka metrów.

Najchętniej stosowane rodzaje czytników kodów kreskowych

Wśród dostępnych na rynku urządzeń znaleźć możemy kilka podstawowych rodzajów. Nadają się one do stosowania w określonych typach placówek, do których potrzeb zostały dostosowane. Wszystkie rodzaje czytników znajdziesz między innymi w ofercie sklepu 4labels, dostępnego pod adresem: https://www.4labels.pl/czytniki-kodow.html.

Czytniki bezprzewodowe to urządzenia pozwalające na ich stosowanie bez konieczności podpinania do źródła zasilania. Świetnie sprawdzają się podczas pracy w magazynach, w których skanowane produkty rozlokowane są na dużej powierzchni. Wówczas, korzystanie z czytnika wymagającego dostępu do źródła prądu byłoby wyjątkowo utrudnione.

Czytniki ręczne są szczególnie chętnie stosowane w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, zwłaszcza tych produkcyjnych. Są dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy szczegółowo ewidencjonować przechowywane przez nas produkty. Niewielkie rozmiary oraz niska waga sprawiają, że czytniki ręczne można stosować na całej powierzchni przedsiębiorstwa. Nadają się do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, a także – w czasie niskich i wysokich temperatur.

Czytniki stacjonarne wykorzystywane są przede wszystkim w tych miejscach, w których odczytywanie informacje na temat danego produktu odbywa się zawsze przy tym samym stanowisku. Mowa między innymi o sklepach spożywczych, a także bibliotekach.

Aranżacja dla podróżnika? Obraz z mapą świata to strzał w dziesiątkę!

0
Aranżacja dla podróżnika

Każda podróż zaczyna się w domowym zaciszu, bo to właśnie tu kiełkuje pomysł na daleką wyprawę. Inspiracje możemy czerpać z rożnych rzeczy – z filmu, który właśnie obejrzeliśmy, z przeczytanej książki lub… ściennej dekoracji jaką jest obraz na płótnie. Mapa świata okaże się nie tylko piękną ozdobą, o czym więcej powie nam ekspert od aranżacji wnętrz.

Szukając pomysłów na to, jak ozdobić mieszkanie, warto stawiać na takie akcenty, które nie tylko efektownie się prezentują, ale także coś dla nas znaczą. Dlaczego? Bo w takiej sytuacji stworzymy przestrzeń, która nie tylko zjawiskowo wygląda, ale również taką, która jest ponadczasowa. Gdy w centrum zainteresowania znajdą się nasze pasje, wówczas bez względu na zmieniającą się modę, nasz wystrój zawsze będzie na czasie. – powiedział nam specjalista z Myloview.pl.

Najlepszym tego przykładem są geograficzne obrazy. Mapa świata z pewnością przypadnie do gustu osobom, które kochają podróżować – bez względu na to, czy są to wyprawy w obrębie jednego kontynenty, czy całego globu. Przywołując taką dekorację, należy powiedzieć, że do wyboru są nie tylko mapy, jakie możemy kojarzyć ze szkolnych atlasów. Bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące, a lądy, o czym za chwilę się przekonamy, mogą przybierać bardzo różnorodne formy. Przejdźmy więc do konkretnych przykładów wybranych dla nas przez eksperta.

Pomaluj świat na kolorowo!

kolorowo

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/mapy/mapa-swiata/

Świat jest bardzo różnorodny – to kolaż różnych kultur, języków, tradycji i wierzeń. Wszystkie te elementy funkcjonują obok siebie, przeplatając się i tworząc zachwycającą mozaikę. I właśnie to bogactwo naszego dziedzictwa stało się dla eksperta źródłem inspiracji:

Jako pierwszy chcę zaproponować obraz, który przywodzi na myśl wielobarwną mozaikę. Jest to wzór, na którym poszczególne kontynenty złożone są z drobnych, kwadratowych punkcików, przypominających artystyczne dzieło. Pełne kolorów przedstawienie nie tylko ożywi przestrzeń, ale stanie się także dominantą wystroju, która zmieni dotychczasowy charakter wnętrza. – wyjaśnił nam ekspert.

Ale to nie jedyny pomysł na dekorację o tak pogodnym charakterze. Druga propozycja to artystyczne w wyrazie obrazy. Mapa świata, która wygląda jak namalowana farbami, sprawi, że nie tylko inaczej spojrzymy na kartograficzne przedstawienie, ale i na sztukę nowoczesną. Ekspert wybrał bowiem dla nas wzór, na którym kontynenty stworzone są z kolorowych, rozchlapanych na płótnie plam. Taka kompozycja będzie się zachwycająco prezentować we współczesnej aranżacji. Jednocześnie ten sam obraz będzie pasował jak ulał do młodzieżowego pokoju, któremu wcześniej brakowało soczystych barw.

Wybierz się w podróż w czasie

Wybierz się w podróż w czasie

https://myloview.pl/obrazy/

Dzisiaj podróżowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, bo wszystkie niezbędne informacje są w jednym miejscu – w Internecie. Do dyspozycji mamy GPS, a do pokonywania dystansów samoloty.  Kiedyś jednak sytuacja nie była taka prosta. Trzeba było korzystać ze skomplikowanych narzędzi nawigacyjnych, a podróże odbywały się na statkach. I właśnie do takich czasów nawiązuje przygotowany przez eksperta tryptyk. Mapa świata wyglądająca jak dokument kartograficzny z XV lub XVI wieku będzie się zachwycająco prezentować w wystroju w duchu retro – w salonie lub służbowym gabinecie. Co się znajdzie na takim przedstawieniu?

Będzie to mapa świata zaprezentowana w postaci dwóch rozłożonych połówek globusa z zaznaczonymi południkami i równoleżnikami. Wokół kuli ziemskiej pojawią się natomiast ozdobne ryciny ukazujące sceny mitologiczne lub rodzajowe. Warto podkreślić, że w dawnych czasach mapy były bogato zdobione, dzięki czemu odznaczały się również walorem artystycznym. Taką kompozycję warto oprawić w drewnianą ramę, by zyskała bardziej elegancki charakter. – zaproponował nam ekspert.

Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, zamiast jednego płótna wybierzmy właśnie tryptyk, czyli wzór składający się z trzech elementów. To znakomity sposób na to, by ozdobić pokój o dużym metrażu.    

Gdy mniej znaczy więcej

Gdy mniej znaczy więcej

Specjalista z Myloview przygotował także pomysły na to, w jaki sposób można uzupełnić minimalistycznie urządzone mieszkanie miłośnika podróżowania. W tym celu potrzebne będą oszczędne w wyrazie wzory. Mapa świata wcale nie musi wiernie odwzorowywać krain geograficznych, rzek czy położenia miast. Może stanowić tylko pewnego rodzaju zarys, który w umowny sposób ukazuje kontynenty. Doskonałym przykładem jest kompozycja składająca się z samych tylko konturów lądów. Takie przedstawienie sprawdzi się zarówno w minimalistycznej, skandynawskiej, jak i industrialnej stylizacji.

To nie jedyny pomysł. Warto podkreślić, że istnieją także inne oszczędne w wyrazie kompozycje, które sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Lądy mogą przypominać pospiesznie wykonany szkic lub geometryczny wzór przywodzący na myśl origami. Tylko od naszej fantazji zależy, czy wybierzemy obraz, który stanie się dominantą w przestrzeni, czy zdecydujemy się na akcent, który w dyskretny sposób uzupełni dotychczasową stylizację. – powiedział nam ekspert.    

Jeśli bliskie nam są dalekie podróże, jeśli kochamy odkrywać nieznane nam dotąd miejsca, wprowadźmy do swojego mieszkania akcent, który będzie nas inspirował do kolejnych wypraw. Efektowna mapa świata nie tylko ozdobi przestrzeń, ale stanie się dla nas bodźcem do planowania kolejnych wojaży!

ZOBACZ TEŻ