Rozliczanie PIT-ów przez Internet – jak to zrobić?

0
Rozliczanie PIT-ów przez Internet

Prowadząc działalność gospodarczą opodatkowaną liniowo, możesz rozliczać dokumenty przez internet, tak miesięcznie, jak i rocznie. Podatek dochodowy również może być rozliczany w ten sposób, zwłaszcza ten na zasadach ogólnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać się w bezpieczny sposób, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.

Ci, którzy uzyskali przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej rozliczają się za pomocą PIT 36. To podatek od osób fizycznych, który przedsiębiorcy są zobowiązani złożyć z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej prowadzonej na terenie RP. Deklarację PIT można złożyć za pośrednictwem profilu zaufanego lub instalując program, bądź też online, bez konieczności zapisywania go na komputerze.

Deklaracje roczne online

Dzięki możliwości internetowego załatwiania wielu formalności nie zapomnisz o zeznaniu podatkowym. Za pośrednictwem wymienionych wcześniej portali rozliczysz także PIT 36, a także załącznik PIT-ZG – muszą go złożyć podatnicy rozliczający się w naszym kraju, zarabiający za granicą. Istnieje także możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych.

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, rozliczają się nie tylko na podstawie osiągniętego dochodu. Oni także dokonują odliczeń za pośrednictwem tego typu programów, korzystając z odliczeń dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Wyjątkowym przypadkiem wydają się być także osoby, które rozliczają się wpisując informacje z tytułu poniesionej straty z kwalifikowanych praw własności intelektualnej – jednak nawet wykonując niestandardową działalność, nie należy się obawiać – dla każdego znajdzie się rubryka, również w wirtualnym urzędzie!

Dla kogo załącznik PIT-B?

Osoby, u których źródła przychodów pochodzą z działalności gospodarczej, są zobowiązane do złożenia kolejnego dokumentu, jakim jest załącznik PIT-B. To dodatek do deklaracji podatkowej, do którego dołączasz formularz pit. To bardzo wygodna opcja, ponieważ Twoja deklaracja trafia do właściwego urzędu skarbowego, bez konieczności drukowania dokumentów i dowożenia ich osobiście.

Deklaracje roczne online

Wiele działań mających charakter informacyjny podejmowanych jest na długo przed złożeniem odpowiednich deklaracji. Za pośrednictwem Internetu  można wykonać również wspólne rozliczenie. Zanim jednak wprowadzisz potrzebne dane, zasięgnij informacji z ustawy o podatku dochodowym. PIT należy rozliczyć do 30 kwietnia kolejnego roku, jednak dodaj deklarację jak najwcześniej, by mieć nieograniczony dostęp do odpowiednich formularzy. Zapoznaj się także z otrzymanym potwierdzeniem odbioru i przechowaj je do kolejnego roku.

Bezstresowe rozliczanie na ogólnych zasadach

Nie musisz dysponować pomocą fachowca, chcąc się rozliczyć na ogólnych zasadach. Roczna deklaracja podatku dochodowego  od przychodów ewidencjonowanych nigdy nie była tak bezstresowa i intuicyjna jak dziś. Przez internet mogą dokonać również osoby uzyskujący dochody opodatkowane ryczałtem, z tytułu umowy o pracę lub mających przychody opodatkowane na nieco innych zasadach skali podatkowej.

Nie obawiaj się także rozliczać PIT-u przy dość pokaźnej wysokości dochodu. Wszystko jest w pełni bezpieczne, a Twoje dane nie są przekazywane nikomu, poza właściwym urzędem skarbowym.

Tego typu udogodnienia zostały wprowadzone kilka lat temu, jednak w dobie pandemii podatnicy korzystają z nich znacznie chętniej – nic dziwnego, coraz chętniej zostajemy w domu, czy to z tytułu wykonywanej pracy, czy raczej z powodów niemożności załatwienia wielu spraw stacjonarnie – oszczędzamy czas, który dotychczas spędzaliśmy w kolejkach w urzędach. Zapraszamy zatem na portal https://www.e-pity.pl/pit-36/.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest i kiedy z niego skorzystać?

0
Kredyt konsolidacyjny - co to jest i kiedy z niego skorzystać

Prawie połowa dorosłych Polaków jest w mniejszym lub większym stopniu zadłużona. Kredyt na mieszkanie, czy samochód staje się nieodłączną częścią życia. Niektórzy dodatkowo sięgają po mniejsze pożyczki, żeby spłacić te większe i to nie jednorazowo. W efekcie bardzo często kończy się to posiadaniem wielu różnych zobowiązań finansowych. Z czasem stają się one trudne do ogarnięcia i jeszcze trudniejsze do spłacenia. Co zrobić w takim przypadku? Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/, polega na połączeniu wielu zobowiązań finansowych w jedno. Zamiast kilku rat miesięcznie uzyskujemy jedną, co zdecydowanie odciąża budżet domowy. I głowę. Kredyt konsolidacyjny jest dobrym sposobem na obniżenie comiesięcznych wydatków związanych z regulowaniem długów. Złączenie kilku kredytów w jeden, pozwala na dostosowanie wysokości raty pod dłużnika. Konsolidacji mogą podlegać prawie wszystkie rodzaje kredytów: ratalne, gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, a nawet karty kredytowe. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Choć miesięczna rata kredytu może być mniejsza od sumy rat posiadanych dotychczas zobowiązań finansowych, to w efekcie końcowym całkowity koszt kredytu może okazać się wyższy. Dlaczego? Wynika to z okresu kredytowania, co jest niezbędne, jeśli chcemy obniżyć comiesięczne wydatki. Dlatego rozważając opcję kredytu konsolidacyjnego warto sięgnąć po pomoc eksperta, który doradzi jaka opcja w danym przypadku będzie najlepsza. Takie porady oferuje sprawdzony doradca kredytowy Spłata Pożyczek. Coraz częściej też możemy się spotkać z tym, że kredyt konsolidacyjny uwzględnia nie tylko produkty bankowe, ale także pożyczki udzielane przez prywatne firmy, czyli parabanki.

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny staje się  coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Kiedy warto zainteresować się tą opcją? Pierwszą i chyba najsilniejszą przesłanką do wzięcia kredytu konsolidacyjnego, jest sytuacja, w której spłacanie wielu kredytów i pożyczek na raz staje się za trudne. Kilka małych zobowiązań finansowych na papierze nie wygląda najgorzej. Jednak po podsumowaniu bardzo często okazuje się, że raty znacznie przerastają budżet domowy. W efekcie dłużnik ma duże problemy żeby połączyć koniec z końcem, czasem nawet decyduje się na kolejną pożyczkę, żeby spłacić te starsze. W takim przypadku kredyt konsolidacyjny sprawi, że wysokość miesięcznej raty będzie zdecydowanie niższa. Co ważniejsze, żeby wziąć kredyt konsolidacyjny nawet nie trzeba wychodzić z domu. Efektywną optymalizacją może okazać się pożyczka konsolidacyjna online.

Wiele zobowiązań finansowych skumulowanych w jednym czasie, to nie tylko obciążenie pieniężne, ale też problem organizacyjny. Jeśli czujesz, że w twoje raty wkradł się chaos, to kredyt konsolidacyjny, który uporządkuje je w jedną całość, może okazać się zbawiennym rozwiązaniem.

Czy kredyt oddłużeniowy naprawdę pomaga wyjść z długów?

0
Czy kredyt oddłużeniowy naprawdę pomaga wyjść z długów

Zaciągnięcie kredytu jest w wielu przypadkach jedyną dostępną opcją. Mowa tu zarówno o kredytach gotówkowych, jak i hipotecznych czy samochodowych. Własne oszczędności i dochody mogą nie wystarczyć na zakup wymarzonego domu, samochodu lub nawet pokrycie bieżących wydatków (opłacenie rachunków, zakup leków czy żywności).

Problem jednak w tym, że z każdym kolejnym kredytem domowy budżet staje się coraz bardziej napięty, do momentu, w którym może się okazać, że nie jesteśmy już w stanie na czas spłacać wszystkich rat.

Kredyty oddłużeniowe zostały stworzone właśnie z myślą o takich sytuacjach. Są to jednak wciąż relatywnie niszowe kredyty, dlatego też nie każdy wie, jak dokładnie one działają i czy rzeczywiście są tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać. Czy taki kredyt naprawdę jest w stanie pomóc w wyjściu z długów?

Jak działają kredyty oddłużeniowe?

W dużym skrócie, kredyt oddłużeniowy działa stosunkowo podobnie do kredytu konsolidacyjnego. Nie należy jednak tych dwóch typów kredytów mylić, ponieważ wbrew pozorom nie są to pojęcia wymienne i w tych zobowiązaniach występują pewne znaczące różnice.

W ramach kredytu oddłużeniowego wskazane nowemu bankowi długi są spłacane, a ich łączna suma zamieniana jest na jedno wygodne zobowiązanie. W ten sposób można połączyć kredyty różnego typu, na przykład kredyty gotówkowe, karty kredytowe czy kredyty odnawialne. Spłatę zobowiązania można rozłożyć nawet na bardzo długi okres, co pozwala na uzyskanie niskiej, dopasowanej do możliwości finansowych danego kredytobiorcy raty.

Z kolei wysoka maksymalna kwota oddłużania sprawia, że tego typu kredyt może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, których długi nie urosły jeszcze do bardzo dużego rozmiaru, jak i dla osób poważnie zadłużonych, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.

Tym, co odróżnia kredyty oddłużeniowe od innych rodzajów kredytów, jest relatywnie liberalne podejście kredytodawców do takich kwestii, jak zdolność kredytowa i historia kredytowa. Jest to bowiem produkt finansowy skierowany konkretnie dla osób zadłużonych, a więc muszą być brane pod uwagę ich specjalne, ciężkie okoliczności, które mogą uniemożliwić zaciągnięcie bardziej tradycyjnych typów kredytów.

Weź korzystny kredyt z pomocą eksperta

W wielu przypadkach kredyt oddłużeniowy rzeczywiście jest w stanie pomóc wyjść z długów i ustabilizować domowy budżet, dzięki zmniejszeniu wysokości miesięcznych rat i połączeniu długów w jedną całość. Ważne jest jednak, aby został on zaciągnięty na najlepszych możliwych warunkach.

Jeśli nie chcemy przepłacać, powinniśmy skontaktować się z ekspertem kredytowym, który ma doświadczenie w kwestii kredytów oddłużeniowych. Nie tylko znajdzie on dla nas najkorzystniejszą ofertę kredytu, ale także pomoże z załatwieniem wszelkich formalności i przeprowadzi negocjacje z pracownikami banku, dzięki czemu uda się uzyskać kredyt na jeszcze lepszych warunkach.

Samodzielne wnioskowanie o kredyty oddłużeniowe może w najlepszym razie zakończyć się otrzymaniem kredytu na gorszych warunkach niż byłyby w stanie uzyskać pośrednik, a w najgorszym przypadku otrzymaniem serii decyzji odmownych.

Jak będzie wyglądać lato 2021 dla hotelarzy?

0
Jak będzie wyglądać lato 2021 dla hotelarzy

Rok 2020 z całą pewnością dla wielu przedsiębiorców z branży horeca był najgorszym w historii prowadzenia ich działalności. Nieoczekiwana pandemia wpłynęła na praktycznie każdą sferę życia. W 2021 roku ograniczenia wywołane koronawirusem wciąż mają duże znaczenie dla branży hotelarskiej, jednak tegoroczne lata z pewnością będzie znacznie lepsze dla hotelarzy niż ciepłe miesiące ubiegłego roku. Dlaczego tak uważamy? I co zrobić, aby lato 2021 było jeszcze lepszym okresem dla hotelu?

Dlaczego lato 2021 będzie inne niż 2020 rok?

2020 rok z pewnością nie będzie się dobrze kojarzył firmom z branży horeca. Liczne restrykcje, ograniczenia w podróżach i strach, który sprawił, że wielu potencjalnych gości zrezygnowało z wyjazdów turystycznych. W 2021 roku sytuacja jest jednak znacznie bardziej stabilna i pozwala na znacznie wiarygodniejsze przewidywania. Polacy, zresztą jak i obywatele innych państw tęskną za podróżami i po ponad roku ograniczeń chyba wszyscy marzą o odpoczynku, przypominającym odpoczynek „sprzed pandemii”. Podróże w tym roku wiążą się ze znacznie mniejszymi restrykcjami (przynajmniej w obrębie Unii Europejskiej), jednak ogromna część Polaków z pewnością wybierze krajowy wyjazd.

Dlaczego Polacy wybiorą wakacje w kraju latem 2021?

Pandemia koronawirusa w pewien sposób zachęciła ludzi do zwiedzania swoich państw, co znacznie zwiększyło znaczenie lokalnej turystyki. Po pierwsze, podróżowanie po swoim państwie nie wiąże się z ograniczeniami i nie wymaga szczepienia. Po drugie, w wielu stosunkowo drogich kierunkach turystycznych ceny w tym roku będą niższe, co sprawi, że odpoczynek nad polskim morzem lub w górach stanie się dostępny dla jeszcze większej części obywateli. Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, że lato 2021 roku będzie znacznie lepsze dla hotelarzy, jest to, że wiele osób boi się wyjechać ze granicę ze względu na ryzyko zachorowania i konieczności spędzenia dodatkowych kilku tygodni za granicą na swój koszt.

Bezpieczeństwo to podstawa – co się będzie liczyć latem 2021?

Większy popyt na podróże krajowe latem 2021 roku nie oznacza jednak, że prowadzenie działalności w branży horeca stanie się łatwiejsze. Przede wszystkim obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od hotelarzy spełnienia wszystkich standardów bezpieczeństwa. Podczas pandemii ludzie traktują priorytetowo swoje bezpieczeństwo. Oznacza to, że każdy hotel, który chce zyskać przewagę nad konkurencje, powinien traktować bezpieczeństwo i czystość jak swoje priorytety. Oczywiście, czystość zawsze miała duże znaczenie dla gości hotelowych, jednak od początku pandemii bez wątpienia jest ona priorytetem. Klienci cenią sobie także wyposażenie w produkty antybakteryjne oraz zmiany w wystroju hotelu, które pozwalają na zachowanie dystansu pomiędzy gośćmi i personelem.

Jakie nowe wyzwania i możliwości czekają na hotelarzy w 2021 roku?

Zmiany w życiu ludzi oraz w samej branży horeca sprawiają, że hotelarze muszą liczyć się z nowymi wyzwaniami. Z drugiej strony, nowe wyzwania to również nowe możliwości. Od początku 2021 roku dużą popularnością ciesz się tzw. turystyka postcovidowa. Szczyt zainteresowania takim rodzajem wypoczynku może nastąpić dopiero latem 2021 roku. Przewagę będą mieć więc hotele, które mogą zachęcić klientów wyposażeniem do relaksu, SPA, strefą wellness, czystością powietrza oraz otoczeniem hotelu. W ostatnich latach zwiększa się również świadomość ludzi o konieczności chronienia środowiska, co oznacza, że wielu turystów, szczególnie z młodszego pokolenia, wybiera hotele przyjazne środowisku.

Jak zachęcić gości do przyjazdu do hotelu latem 2021 roku?

Jak twierdzi Lech Ostrowski ze sklepu internetowego 4horeca.com.pl, lato 2021 roku może stać się jednym z najlepszych okresów dla polskich hotelarzy (w porównaniu z ostatnimi latami). Konieczne jest jednak zadbanie o kilka ważnych czynników. W najbliższych latach największą popularnością będą cieszyć się hotele dbające o bezpieczeństwo i środowisko oraz wprowadzające różne nowoczesne rozwiązania technologiczne, które poprawiają obsługę i interakcję z gośćmi. Duże znaczeni będzie mieć też personalizacja i możliwość zapewniania klientom wrażeń i jakości na najwyższym poziomie.

Stal i występujące w niej naprężenia

0
Stal i występujące w niej naprężenia

Naprężenie to wartość opisująca wielkość sił, które działając na określony przedmiot powodują pewną jego deformację. Jednostką tej wielkości jest paskal. Naprężenia występują np. w stali, bardzo popularnym surowcu używanym w wielu różnych branżach, a najbardziej w budownictwie, architekturze czy przy produkcji samochodów. Wiele branż wykorzystuje ten surowiec ze względu na jego właściwości. 

Naprężenia i odkształcenia stali

Wyróżniamy cztery rodzaje naprężeń: rozciągające, objętościowe, ścinające i ściskające. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, powoduje rozciągnięcie niczym gumy, przedmiotu ulegającemu naprężeniu. Drugie z nich występuje wtedy, gdy na obiekt działają siły, które naciskają ze wszystkich stron. Trzecie z nich występuje, gdy naprężenie działa stycznie do powierzchni przedmiotu, a ostatnie z nich, jak również nazwa wskazuje, występuje wtedy, gdy przedmiot jest ściskany. Naprężenia własne powstają podczas poddawaniu stali obróbce cieplnej. Odkształcenia to deformacja powstająca pod wpływem działania naprężenia i jest jej wynikiem. Może być to zmiana objętości czy długości. Oba pojęcia są z definicji niebezpieczne i niekorzystne dla stali – niekontrolowane mogą powodować deformacje i uszkodzenia. Wyróżniamy cztery rodzaje odkształceń: spawalnicze, kątowe, poprzeczne i podłużne. Aby zapobiec awariom i katastrofom związanym z uszkodzeniem stali, wykonuje się diagnostykę naprężeń. Aby ograniczyć wpływ niszczenia stali stosuje się również różne rozwiązania technologiczne. 

Diagnostyka i badania

Wśród możliwych badań dostępnych na rynku są magnetyczne, niekonwencjonalne metody badania, wykorzystujące efekt wycieku pola magnetycznego i akustycznych impulsów magnetostrykcyjnych. Oprócz tej metody są takie jak np. metoda replik, mikroskopii przenośnej czy takie, które wykorzystują specyficzne właściwości procesu propagacji fal ultradźwiękowych. Dzięki temu, że badania są w miarę szybkie i stosunkowo niedrogie, a korzyści są ogromne to warto zapoznać się i skorzystać z możliwości diagnostyki. Ważnym aspektem jest to, by naprężenia nie wywoływały przekroczenia wytrzymałości zmęczeniowej. Generalnie zarówno naprężenia jak i odkształcenia nie są dobre dla stali, ponieważ powodują mikrouszkodzenia, jednak trzeba liczyć się z tym, że zjawiska te występują. Jedną z firm wykorzystujących magnetyczne niekonwencjonalne metody badania jest firma https://nntlab.com/badania-diagnostyczne/. Warto zapoznać się z diagnostyką naprężeń w stali, zwłaszcza, że jest to coraz powszechniejsza praktyka.

Przedstawiciel handlowy – specjalista od dobrych kontaktów

0
Przedstawiciel handlowy

W dzisiejszych niespokojnych czasach stabilna praca w sprawdzonej branży to gwarancja satysfakcjonujących zarobków i sprawnie poukładanego życia. Przedstawiciel handlowy to nie do końca zwykła posada.

To okazja do rozwoju dla osób, które w swoim życiu zawodowym cenią sobie brak rutyny i możliwość poznawania ciekawych ludzi. Wszystko w połączeniu ze szlifowaniem własnych umiejętności sprzedażowych w scenariuszach pisanych przez najlepszego nauczyciela – prawdziwe sytuacje.

Czy praca jako przedstawiciel handlowy może być dla mnie?

W trakcie wybierania nowej ścieżki kariery warto rozważyć wszystkie swoje silne i słabe strony. Często w trakcie poznawania swojego wnętrza można odkryć niezauważone dotąd pozytywne cechy. Warto zadać sobie kilka wnikliwych pytań:

  • „Czy łatwo nawiązuję kontakt z innymi ludźmi?”
  • „Czy mam otwartą głowę i chęć do ciągłego rozwoju?”

Jeśli tak, praca na stanowisku przedstawiciela handlowego może być właśnie dla kogoś takiego. Cenione są tutaj umiejętności społeczne i dobrze opanowane kompetencje miękkie (w języku angielskim nazywane: Soft Skills).

Czym są Soft Skills?

Kompetencje miękkie (Soft Skills) to zestaw umiejętności, które przydają się do pełniejszego wykorzystania twardej, solidnej wiedzy. To sposób bycia, mówienia i poznawania świata – prezentowania siebie oraz treści, na której zależy nam, aby dotarła do szerokiego grona odbiorców i została zrozumiana w odpowiedni sposób. Od prostych czynności jak organizacja własnego dnia po bardziej skomplikowane projekty z wykorzystaniem pracy w zespole i wystąpienia publiczne, to właśnie Soft Skills.

Dlaczego warto nad nimi pracować?

Kompetencje miękkie to dość abstrakcyjne pojęcie. Jednak w obecnych czasach umiejetność pełnego wykorzystania własnego potencjału oraz elastyczne podejście do życia są wymagane od każdego przyszłego pracownika. Może warto pomyśleć o pracy, która daje możliwość ich rozwoju?

Praca przedstawiciel handlowy Warszawa i okolice

Stanowisko przedstawiciela handlowego nie powinno się kojarzyć z monotonnym chodzeniem od drzwi do drzwi. To możliwość ciągłego poszerzania doświadczeń w zakresie własnych kompetencji miękkich (Soft Skills). Dzięki nim zwykła praca może zamienić się w przygodę. Poznawanie siebie i innych ludzi przynosi również korzyść finansową. Zarówno przedstawiciel jak i firma, będą odnosić większe sukcesy, gdy będzie rosnąć poziom umiejętności pracownika. Praca nad własnym zestawem umiejętności przełoży się na wyższe wynagrodzenie. Kompetencje miękkie to zestaw cech, który zostaje z nami również po pracy. To ukryta korzyść, która może prowadzić do pełniejszego przeżywania własnego życia prywatnego.

Na czym polega praca jako przedstawiciel handlowy?

Praca marzeń w dzisiejszych czasach może kryć się pod różną postacią. Zadania przedstawiciela handlowego mogą wzbudzić zainteresowanie osób z zamiłowaniem do praktycznej psychologii. Kompetencje miękkie to zestaw umiejętności, które przydają się do pełniejszego wykorzystania twardej, solidnej wiedzy. To chociażby obecne na co dzień w pracy przedstawiciela handlowego negocjacje. Do tego warto dopisać pracę w zespole, budowanie pozytywnej opinii firmy, umiejętności występowania przed sporą publicznością lub w pracy z indywidualnym klientem. Twarda wiedza jest również przydatna. Umiejętność przyswojenia sporej ilości danych na temat sprzedawanego produktu lub usługi w krótkim czasie jest wysoce ceniona.

Zarobki na stanowisku przedstawiciela handlowego potrafią być ponadprzeciętne. Wszystko zależy jednak od indywidualnych cech osoby wykonującej ten zawód oraz produktu lub usługi, którą ma za zadanie oferować klientom. Jeśli praca, w której świat biznesu łączy się ze szlifowaniem własnych mocnych stron wzbudza zainteresowanie, warto napisać do nas z pytaniem o szczegóły.

Kalkulator brutto – netto z różnych perspektyw

0
Kalkulator brutto – netto

Na rynku funkcjonuje wiele różnych kalkulatorów – w dzisiejszym rozumieniu nie są to jednak narzędzia służące tylko do dokonywania matematycznych obliczeń na specjalnym urządzeniu. Kalkulatory, w rozumieniu XXI wieku, są specjalnymi aplikacjami umożliwiającymi przeliczenie kwot zgodnie z podatkami lub innymi zobowiązaniami, np. w przypadku kalkulatorów wynagrodzeń – również składek i ubezpieczeń. Jednym z takich narzędzi są kalkulatory brutto – netto (lub netto – brutto). Jakie rodzaje funkcjonują na rynku i jak z nich skorzystać?

Kalkulator brutto – netto w rozumieniu kalkulatora podatkowego VAT

Jednym z rodzajów rozumienia kalkulatora brutto – netto, jest tak zwany kalkulator VAT. Jest to narzędzie, które pozwala przeliczyć kwotę brutto na kwotę netto oraz w drugą stronę: kwotę netto na kwotę brutto, uwzględniając odpowiednią stawkę VAT. Dodatkowo, kalkulator podatkowy w tym rozumieniu oblicza również samą kwotę podatku VAT. Podatnik powinien znać więc kwotę podstawową (brutto lub netto), następnie wybrać sposób obliczenia (czy z brutto na netto, czy z netto na brutto), oraz stawkę VAT, która go dotyczy (np. 23 % VAT).

Przykłady praktyczne i obliczenia

W celu zrozumienia narzędzia, takiego jak kalkulator wynagrodzeń (brutto – netto), można podać 4 różne przykłady na podanej jednej kwocie 5000 zł, w różnych konfiguracjach rodzaju kwoty oraz wysokości podatkowej.

  • Kwota brutto 5000 zł

Podatek VAT 23%

Kwota netto 4.065,04 zł

obliczona kwota VAT 934,96 zł

  • Kwota brutto 5000 zł

Podatek VAT 8%

Kwota netto 4.629,63 zł

Obliczona kwota VAT 370,37 zł

  • Kwota netto 5000 zł

Podatek VAT 23%

Kwota brutto 6.150 zł

Obliczona kwota VAT 1.150 zł

  • Kwota netto 5000 zł

Podatek VAT 8%

Kwota brutto 5.400 zł

Obliczona kwota VAT 400 zł

Kalkulator brutto – netto w rozumieniu wynagrodzeń

Drugim sposobem, w jaki można rozumieć kalkulatory brutto – netto, jest możliwość rozliczenia brutto – netto w rozumieniu kalkulatora wynagrodzeń. W przypadku pracy i osiągania wynagrodzenia, kwota, którą musi zapłacić pracodawca do pracownika, do różnych organów i ZUS, jest zdecydowania wyższa, niż kwota którą pracownik otrzymuje jako wynagrodzenie bezpośrednie (na przykład na swój rachunek bankowy). Dlatego podpisując umowę (która zasadniczo obejmuje kwotę brutto), pracownik powinien przemyśleć jakie realnie osiągnie dochody. Z drugiej strony pracodawca, który planuje zatrudnienie nowej osoby, powinien zastanowić się nad całkowitymi kosztami, które poniesie w związku z zatrudnieniem takiego pracownika.

W 2021 roku pensja minimalna została ustanowiona na poziomie 2800 zł brutto. W przypadku podstawowych parametrów składkowych i podatkowych – w takiej sytuacji pracownik do wypłaty osiągnie dokładnie 2061,67 zł. Całkowity koszt wyniesie natomiast 3373,44 zł. Z czego, po stronie pracownika znajdują się ZUS: 601,33 zł, koszty 250 zł, zaliczka PIT 137 zł. Natomiast po stronie pracodawcy – ZUS 502,04 zł, FP 68,60 zł, FGŚP 2,80 zł.

Warto więc zauważyć, że nawet przy najniższej pensji brutto, różnica pomiędzy tym co faktycznie otrzyma pracownik (około 2062 zł), a kosztami, które poniesie pracodawca (około 3373) wynosi ponad 1300 zł różnicy. Już na początku rozmów i planowania nowego stanowiska należy więc zastanowić się nad tym aspektem i jasno ustalić, czy rozmowy prowadzone są w kwotach netto, czy brutto.

Trzy ważne powody dla których warto wybrać DPD!

0
DPD zamów kuriera

DPD to jedna z najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce. Funkcjonuje tutaj prężnie od początków lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. To trzydzieści lat doświadczenia, budowania zaufania i troski o dobro klienta. Jednakże geneza tej francuskiej firmy sięga aż do 1976 roku. Obecnie DPD może pochwalić się usługami kurierskimi i spedycyjnymi na każdym kontynencie! Marka wyrobiła swoją renomę przez lata, ale co dokładnie wpływa na fenomen tego przewoźnika?

Przyjazne podejście do klienta

Obecnie w DPD robi się wszystko, aby wszelkie kroki związane z odbiorem czy nadaniem paczki były do granic możliwości intuicyjne. W związku z tym nadanie paczki online lub zamówienie kuriera DPD przez internet to tylko kilka najważniejszych elementów. Ponadto możesz skorzystać z jednego z kilku tysięcy punktów PickUp, które rozlokowane są w całej Polsce – od wielkich metropolii po mniejsze miasta. Wszystkie stworzone tak, aby nawet osoba, która wysyła lub odbiera jedną paczkę na kilka miesięcy, nie miała absolutnie żadnych problemów!

Doświadczenie

DPD obecnie jest na szczycie listy najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce. Na tę pozycję udało się zapracować bez wątpienia dzięki ciężkiej pracy od dziesięcioleci. Firma bowiem od ponad 40 lat zdobywa doświadczenie na rynkach całego świata. To pozwala wciąż się uczyć i wprowadzać kolejne innowacyjne zmiany, które tworzone są nie tylko w trosce o klienta, ale także środowisko!

Troska o naturę

DPD wprowadza coraz więcej innowacji związanych z ochroną środowiska. Do tej pory grupa starała się na rozpowszechnienie ekologicznych aut i tak właśnie obecnie rozbudowuje swoją flotę samochodową. To także wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu oszczędność energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Głównie można je spotkać w magazynach czy sortowniach. Obecnie wszystkie działania odbywają się głównie na terenie europejskich miast. Już teraz więc w DPD zamów kuriera z troską o naturę!

DPD to jednym z przykładów firmy, który pokazuje, że lata wytrwałej, ciężkiej a przede wszystkim konsekwentnej pracy to klucz do sukcesu. Dzięki wszelkim udogodnieniom oraz na bieżąco wprowadzonym zmianom z łatwością skorzystać z takich usług w DPD: zamów kuriera, nadaj paczkę, odbierz przesyłkę. Szybko i intuicyjnie!

Jak wybrać dobry serwis Apple Gdańsk?

0
serwis Apple Gdańsk

Sprzęt firmy Apple jest obecnie najbardziej pożądanym i najpopularniejszym. Pomimo dobrej jakości, starannego wykonania – iPhone, iMac, czy MacBook może ulec awarii lub zniszczeniu. Po pewnym czasie sprzęt może też wymagać wymiany baterii czy czyszczenia. Są to standardowe procedury przy intensywnym użytkowaniu. W takim przypadku warto wiedzieć, jak szukać dobry serwis Apple Gdansk oraz na co zwrócić uwagę oddając swój sprzęt do naprawy.

Kilka istotnych informacji

Delikatny sprzęt Apple wymaga specjalnego traktowania. Aby być pewnym, że oddaje się swojego iPhona czy MacBooka w najlepsze ręce, to warto przejrzeć opinie dotyczące danego serwisu. Polecenia rodziny czy znajomych będą w tym przypadku najlepsze, nie mając jednak takich opcji pod ręką, można posiłkować się opiniami zamieszczonymi w Internecie. Doświadczenie firmy również ma znaczenie, dlatego należy sprawdzić jak długo serwis Apple Gdansk istnieje na rynku. Poszukiwania firmy naprawiającej ten sprzęt warto rozszerzyć do większej odległości od swojego miejsca zamieszkania. Czasem opłaca się zawieźć dalej bądź wysłać sprzęt kurierem niż narażać się na koszta związane z wykonywaniem napraw przez osoby niedoświadczone. Jeden nieostrożny ruch takiego serwisanta może być fatalny w skutkach. Już na etapie diagnozy dobry fachowiec jest w stanie stwierdzić, co może być zepsute w urządzeniu, ponieważ niektóre typowe usterki, na podstawie wywiadu, diagnozowane są natychmiastowo. Niektóre firmy oferują naprawę sprzętu od ręki. Wiąże się to z wyższą ceną, jednak nierzadko iPhone czy MacBook są potrzebne do pracy czy szkoły. 

Przykładowe naprawy

Najpopularniejszymi typami usług, jakie wykonują serwisanci jest wymiana zbitej szybki w urządzeniu bądź wymiana baterii. Ze względu na to, że sprzęt firmy Apple nie traci na wartości oraz mimo upływu lat działa bardzo dobrze – naprawa jest opłacalna. Aby zminimalizować ryzyko zbitej szybki warto zakupić oraz zamontować szkło ochronne na ekran oraz kupić specjalną obudowę chroniącą. Zanim wybierzemy odpowiedni serwis Apple Gdansk, należy dowiedzieć się czy korzysta się w nim z oryginalnych części zamiennych. Podrobione części zamienne są tańsze, ale mogą nie sprawdzić się na dłuższą metę. Jeśli zostawiamy nasz iPhone czy MacBook do naprawy to dobry kontakt z serwisantem będzie również nieoceniony. Profesjonalna obsługa klienta również dobrze świadczy o danej firmie. Jeśli naprawa przebiegła pomyślnie, warto wystawić pozytywną opinię serwisowi. Pozwoli to innym użytkownikom sprzętu firmy Apple na skorzystanie ze sprawdzonego miejsca.

Jak zdobyć dobrych kontrahentów dla własnego biznesu?

0
Jak zdobyć dobrych kontrahentów dla własnego biznesu

Prowadzenie firmy to nie lada zadanie, szczególnie teraz, gdy na rynku występuje tak duża konkurencja, firmy potrzebują skutecznych partnerów, którzy pomogliby utrzymać się na rynku i odnosić sukcesy. Znalezienie ich nie powinno sprawiać trudności. Żeby ich znaleźć, można skorzystać z wielu pomysłów, jednym z nich jest zakup bazy danych.

Dlaczego jest to rozwiązanie opłacalne?

Kontrahenci są na wyciągnięcie ręki przedsiębiorcy. Dotarcie do nich nie będzie problemem z dobrze stworzoną bazą danych biznesowych. Na firmy zajmujące się tworzeniem takiego produktu można natrafić wszędzie, między innymi w Internecie, na targach, wystawach, spotkaniach z innymi przedsiębiorcami, w prasie branżowej.

Szczególnie Internet jest dobrym narzędziem do ich szukania. Nie trzeba liczyć na innych przedsiębiorców, którzy mieliby podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie. Korzystając z informacji zamieszczonych na specjalistycznych stronach, można natrafić na fachowe bazy biznesowe czy konsumenckie.

Szybki zakup bazy danych w Internecie

Brak doświadczenia w takich zakupach nie jest niczym złym. Za pomocą Internetu można dokonać dobrego zakupu, baza danych kontrahentów będzie tutaj w rozsądnej cenie. Najkorzystniej decydować się na takie, które mają szczegółowe, pomocne w pracy dane, między innymi adresy, telefony, maile.

Zakup bazy danych powinien odbywać się zgodnie z prawem, każdy zamieszczony w bazie kontakt musi wyrazić zgodę na zamieszczenie go tam. Dużym obciążeniem dla firmy mogą być też kontakty nieaktualne, baza danych powinna być odświeżana, tylko wtedy przyniesie zamieszony skutek.

Przed wprowadzeniem takiego produktu do koszyka, należy się upewnić, czy baza danych została zdobyta w sposób legalny. Źle stworzona baza może być niemałym kosztem dla przedsiębiorcy. Przydadzą się tylko wyselekcjonowane numery telefonów, adresy i maile, do których w każdej chwili można zadzwonić i się nimi skontaktować w sprawie współpracy i połączenia swoich sił na rynku. Kupując dobrą bazę, można mieć dostęp do kilkuset tysięcy adresów.

Pozyskiwanie kontrahentów prostą metodą

Choć kontrahentów można pozyskiwać systematycznie przez kilka lat, to jednak wielu współczesnych przedsiębiorców nie chce czekać aż tak długo na rozkręcenie swojego biznesu.

Wyposażając się w takie narzędzie, jak rozległa baza danych, można liczyć na znacznie szybsze efekty, likwidację kosztów i większe zyski, na przykład ze sprzedaży wytwarzanych produktów i usług. Bazy danych udostępniane są często na podstawie umów licencyjnych na kilka miesięcy. Ten czas można wykorzystać na nawiązanie trwałej współpracy z partnerami biznesowymi.

Po tym okresie można wykupić nową bardziej aktualną bazę danych, jeśli ona jest potrzebna do stworzenia kolejnych zleceń. Rozwiązanie to nie jest tak czasochłonne. Szczególnie wtedy, gdy produkt kupiony jest od wiarygodnego sprzedawcy, który tworzył listę kontrahentów zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, kupno bazy danych to niemały zysk, bez dodatkowych kosztów czy obciążeń finansowych.

ZOBACZ TEŻ