Żyrandol do sypialni – czy to ma sens

Myśląc o sypialni, zwykle mamy w głowie obraz przytulnego i kojącego do snu pomieszczenia. W dużej mierze odpowiada za to odpowiednie oświetlenie. Najczęściej są to kinkiety i lampka nocna o ciepłym świetle. Do tego prosta lampa wisząca lub plafon. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które zarówno dobrze się prezentuje, jak i zaskakuje swoją funkcjonalnością. A gdyby tak skupić się bardziej na wyglądzie? Czy jest w ogóle sens kupować ozdobny żyrandol do sypialni?

Lampy do sypialni – rodzaje

Zanim odpowiemy na to pytanie, to warto rozeznać się w różnych rodzajach lamp do sypialni. Tak naprawdę ile rodzajów lamp powstało, tyle możemy umieścić w sypialni. W końcu sami urządzam swoje mieszkanie. Jednak pamiętajmy, że duży klasyczny żyrandol przeznaczony do umieszczenia w równie klasycznym salonie, nie będzie pasował do nowoczesnej sypialni. Na oświetlenie sypialni najlepiej wybrać stonowane i ciepłe światło w formie prostych lamp wiszących lub kinkietów. Dzięki nim podkreślimy funkcję sypialni, a ciepłe światło nie rozbudzi nas przed samym snem. Punktowe światło kinkietów ściennych doda dodatkowego klimatu i umili ostatnie minuty każdego kończącego się dnia.

Lampka nocna do sypialni? Obowiązkowo!

Oczywiście w każdej sypialni nie może również zabraknąć lampki nocnej. Dzięki niej z poziomu łóżka oświetlimy pomieszczenie, dzięki czemu możemy w bezpieczny sposób dostać się do łazienki lub kuchni. Będzie idealna, gdy mieszkamy na wysokim piętrze lub poza miastem – brak światła padającego przez okna może bardzo utrudnić przemieszczanie się po sypialni. Jest to także nieodzowne akcesorium każdego pokoju dziecięcego. Lampki nocne dla dzieci to gwarancja spokojnego snu naszych pociech. Są one niczym strażniczki chroniące przed ciemnością, której to tak bardzo boją się małe dzieci. Lampka nocna dla dzieci to również świetna ozdoba rozbudzająca wyobraźnię naszego dziecka.

Żyrandol do sypialni jako nietypowa ozdoba

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kinkiety i lampkę nocną, to warto rozważyć zakup ozdobnego żyrandola do sypialni, zamiast zwykłej lampy wiszącej. Dzięki niemu nasza sypialnia zyska na elegancji. Są jednak dwa warunki. Pierwszy z nich to taki, że sypialnia musi być na tyle przestronna i wysoka, by żyrandol nie przeszkadzał i nie kradł całej uwagi. Nie chcemy przecież czuć się przytłoczeni przez tak duży element podwieszony pod sufitem. Drugim warunkiem jest odpowiednia stylistyka naszej sypialni. To do niej musimy dopasować rodzaj żyrandola.

Jaki żyrandol do sypialni wybrać? Świecznikowy czy kryształowy?

Żyrandol do sypialni możemy wykluczyć w przypadku większości nowoczesnych wystrojów. Niestety, w założeniu żyrandol jest bardzo ozdobną formą oświetlenia, przez co pasuje do nieco bardziej klasycznych wystrojów. Do sypialni świetnie sprawdzą się żyrandole świecznikowe, imitujące prawdziwe światło świec. Jest to niejako powrót do korzeni powstania żyrandoli, ponieważ kiedyś były one po prostu wiszącymi świecznikami. Dzięki tak klasycznemu nawiązaniu możemy taki żyrandol świetnie zgrać z kinkietami świecznikowymi. Dzięki temu razem świetnie dopełnią wystrój klasycznych sypialni w drewnie. Jeśli jednak zależy nam na elegancji, możemy zastanowić się nad żyrandolem kryształowym. Nic tak nie ozdobi naszej luksusowej sypialni, jak właśnie taki żyrandol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here