Nadeszła zima, a wraz z nią spadek chęci do działania. Zauważyłeś go również u swoich pracowników? Jeśli pracują dłużej niż zwykle, a dodatkowo wydają się być ospali i zmęczeni, to pora pomyśleć o zorganizowaniu eventu prozdrowotnego! Udział w takim wydarzeniu zachęci do aktywności nawet najbardziej wycofanych pracowników.

Kiedy pracownik potrzebuje wsparcia?

Spadek wydajności jest konsekwencją różnych rzeczy. Czasami jest to po prostu zła organizacja czasu, może to również wynikać z nadmiaru obowiązków. Przepracowanie to dość niebezpieczny stan, ponieważ pracownik szybko się wypala i w efekcie duża ilość pracy nie jest współmierna do jakości. U wielu osób wydajność spada również przez nieprawidłowy styl życia. Dieta uboga w witaminy i minerały, ciągłe siedzenie, używki, kawa, słodycze – tyle wystarczy by zaobserwować u siebie pogorszenie samopoczucia i większe zmęczenie. Nic dziwnego, że pracownik traci chęci, skoro nie dba o swój stan zdrowia. I właśnie z tego względu warto zorganizować firmowe wydarzenia, na których podejmuje się tematy związane ze zdrowiem i życiem. Organizacja eventów prozdrowotnych to świetny sposób na przemycenie dużej dawki wiedzy w postaci zabawy. Każdemu przyda się dzień relaksu, ale powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, by był to wypoczynek, który przyniesie efekty w przyszłości. Być może pracownik uświadomi sobie błędy żywieniowe i postanowi zmienić tryb życia, co znacząco wpłynie na jego wydajność w pracy.

Jak wygląda organizacja eventów prozdrowotnych?

O komentarz w tym zakresie poprosiłem pracownika firmy Team Prevent z Pszczyny odpowiedzialnego za organizację takich eventów prozdrowotnych. W odpowiedzi otrzymałem: “O nic nie musisz się martwić – organizacją zajmujemy się my. Oferujemy zróżnicowany program dnia, który można dostosować do liczby pracowników i czasu, jaki firma przeznacza na event. W ofercie dostępne są m.in. szkolenia z personelem medycznym, warsztaty o zdrowym żywieniu i bilansowaniu posiłków, a dla najbardziej wymagających również symulacje i badania medyczne. Organizacja eventów prozdrowotnych przynosi same korzyści – pracownik otrzymuje sporą dawkę wiedzy, którą może wykorzystać w przyszłości oraz poprawia swoje relacje ze współpracownikami poprzez gry i zabawy. Staramy się działać w myśl zasady „uczyć bawiąc” i pokazujemy, że dbanie o zdrowie to nie tylko diety i przymus, ale przede wszystkim przyjemność i możliwość polepszenia swojego samopoczucia na co dzień”.

Jak widać warto się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o tym co warto zmienić w swoim życiu. Dzięki temu odzyskamy siły i zapał do pracy!

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Zwiększ wydajność pracowników – sprawdź jakie to proste!” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here