Obecnie wiele osób korzysta z krótkoterminowych pożyczek pozabankowych. Dużo firm udziela takich chwilówek online swoim klientom. Okazuje się, że jest to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim w momencie, kiedy liczy się czas. Niespodziewane wydatki często wymagają szybkiego działania i wówczas chwilówka jest najlepszym rozwiązaniem.

Warunki, jakie należy spełnić

Większość firm pożyczkowych udziela chwilówek na podobnych zasadach. Wystarczy więc spełnić podstawowe kryteria i można już cieszyć się pieniędzmi na swoim rachunku bankowym.

  • Najważniejsze jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Większość firm pożyczkowych oczekuje spełnienia tego kryterium.
  • Dla większości bardzo ważne jest też posiadanie polskiego adresu zamieszkania. Powinny to potwierdzać dane z dowodu osobistego.
  • Niezbędne jest osiągnięcie pełnoletności. Niektóre firmy określają również ramy wiekowe swoich klientów – na przykład od 20 do 78 roku życia. Osoby młodsze i starsze muszą szukać wówczas pomocy w innych firmach.
  • Ważną kwestią jest brak figurowania w bazach dłużników. Można jednak znaleźć też pożyczki bez BIK.
  • Często wymagane jest posiadanie imiennego rachunku bankowego oraz numeru telefonu komórkowego.

Dzięki temu, że zasady są jasne i przejrzyste, wiele osób decyduje się na skorzystanie z chwilówek online. Bardzo istotną kwestią jest to, że najczęściej pożyczkodawca nie wymaga żadnych zaświadczeń od pracodawcy o osiąganych dochodach. Wystarczy jedynie oświadczenie o zatrudnieniu i wskazanie pracodawcy. Pożyczkodawcy bardzo rzadko dzwonią do firmy i sprawdzają status zatrudnienia.

Gdzie szukać chwilówek?

Firm, które oferują obecnie pożyczki online jest naprawdę sporo. Są to zarówno polskie firmy, jak i takie z zagranicznym kapitałem. Można oczywiście samodzielnie przeglądać ich witryny w poszukiwaniu rozwiązania dla siebie. Znacznie lepiej sprawdzają się jednak wyszukiwarki pożyczek, jak na przykład https://ocenbank.pl/chwilowki-bez-erif-big-i-krd/. Tam, wystarczy określić swoje kryteria pożyczki za pomocą intuicyjnych suwaków. Wyszukiwarka wykonują sama pracę i wskazuje najpopularniejsze oferty spełniające zadane kryteria. Następnie, klient jest już przekierowywany na odpowiednią witrynę pożyczkodawcy, którego sam wybrał i ma możliwość złożenia wniosku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here