Jeśli prowadzisz działalność handlową w województwie mazowieckim, zdajesz sobie niewątpliwie sprawę z tego, że asortyment jest absolutnym kluczem do sukcesu. Potrzebujesz go, żeby działać. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego magazynu, w którym będziesz go przechowywać. Bardzo często, wybierając przestrzeń magazynową, firmy biorą pod uwagę trzy główne czynniki: powierzchnię, lokalizację i cenę. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne punkty, jakie należy wziąć pod uwagę.

Jakie są twoje wymagania wobec magazynu?

Zanim zaczniesz szukać magazynu na sprzedaż w mazowieckiem, musisz wiedzieć, do czego tak naprawdę tego magazynu potrzebujesz. Nie każdy magazyn będzie bowiem odpowiedni dla twojego asortymentu albo wielkości twojej firmy. Musisz wiedzieć, jakie są twoje oczekiwania dotyczące układu pomieszczeń w magazynie oraz jego powierzchni. Kupowanie zbyt dużej powierzchni magazynowej jest równie nierozsądne, co kupowanie zbyt małego magazynu. Zwróć także uwagę na to, jakie powinno być jego wyposażenie – pamiętaj, że magazyn to nie tylko miejsce składowania asortymentu, ale też miejsce dostaw, które powinno być przyjazne dla ciężarówek.

Lokalizacja

Lokalizacja nie bez powodu jest jednym z głównych czynników, które bierze się pod uwagę podczas szukania magazynów do wynajęcia w mazowieckiem. Miejsce, w którym znajdzie się twój magazyn, będzie miało ogromny wpływ na to, jak łatwo będziesz mógł dystrybuować i odbierać towary. Dlatego ważne jest, aby twój magazyn znajdował się w miejscu do tego dogodnym. Oznacza to, że jeśli twoja firma jest małym lokalnym przedsiębiorstwem, rozsądnie będzie mieć magazyn zlokalizowany blisko miejsca, w którym znajduje się Twoja firma. Jeśli jesteś właścicielem większego  przedsiębiorstwa, musisz wziąć pod uwagę to, czy w danej lokalizacji magazyn będzie skuteczny pod względem zaspokajania popytu regionalnego. Dobre lokalizacje to takie, które w pobliżu mają dobre trasy transportowe, takie jak koleje i autostrady.

Rynek miejsc pracy

Dotyczy to być może tylko większych firm, ale mniejsze firmy także powinny wziąć ten czynnik pod uwagę przy wyborze magazynu na sprzedaż w mazowieckiem. Kiedy z grubsza zdecydujesz, w jakiej lokalizacji chcesz mieć magazyn, zawsze dobrze jest ocenić tamtejszy rynek pracy. Czy będzie w stanie sprostać twoim wymaganiom dotyczącym liczby personelu, zwłaszcza personelu wykwalifikowanego? Jeśli nie, być może warto pomyśleć o innym miejscu.

Cena

Cena powierzchni magazynowej niewątpliwie wpłynie na twoją decyzję, ale istnieje wiele aspektów związanych z kosztami, które również powinny odegrać ważną rolę przy twoim wyborze. Na przykład, jeśli Twoja główna klientela znajduje się w centralnej lokalizacji, powinieneś sprawdzić, jakie są ceny magazynów w tej lokalizacji. Jeśli są dla ciebie zbyt duże, alternatywą jest magazyn położony na obrzeżach Twojej bazy klientów – wtedy jednak musisz wziąć pod uwagę to, czy i jak bardzo zwiększy się koszt wysyłki. Magazynów na sprzedaż w mazowieckiem jest sporo i przy odrobinie wysiłku  z pewnością uda ci się wybrać najlepszą i najkorzystniejszą cenowo powierzchnię dla twojej firmy. Pamiętaj jednak, by podczas wyboru brać pod uwagę całość kosztów związanych z kupnem i eksploatacją magazynu, a nie tylko cenę rynkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here