Zalety tomografii komputerowej głowy

Tomografia komputerowa to system badania medycznego opracowany w 1979 roku przez brytyjskich inżynierów Hounsfielda i Cormacka. Wynalazek tych dwóch noblistów to prawdziwa rewolucja dla diagnostyki szczególnie w stomatologii i laryngologii. Dzięki zdjęciom wnętrza ciała człowieka, tomografia pozwala dokładnie wskazać przyczynę bólu oraz wykryć wiele chorób, których bez technologii komputerowej tak dokładnie wskazać się nie dało.

W jaki sposób przygotować się do badania tomograficznego głowy?

Badanie tomografii komputerowej głowy trwa krótko gdyż zazwyczaj kończy się po kilkunastu minutach. Dale jego prawidłowego przebiegu ważne jest jednak zarówno prawidłowe przygotowanie, jak i odpowiednie zachowanie w czasie jego wykonywania.

Przede wszystkim na około sześć do siedmiu godzin przed zabiegiem należy wstrzymać się od jedzenia. Jest to najważniejsze przy tomografiach brzucha, ale zalecane przez specjalistów też przy tomografii głowy. Inną ważną kwestią jest spożycie na dwie lub trzy godziny przed zabiegiem dużej ilości płynów, które ułatwiają wykonanie badania.

Co do samego badania podstawową sprawą jest by w czasie jego wykonywania nie poruszać głową. Jest to ważne, gdyż jeśli tomograf wykryje ruch wykona nieostre zdjęcia co może wywołać konieczność powtórzenia zabiegu. Na badanie należy przynieść też wyniki poprzednich tomografii głowy, które pozwolą specjaliście ocenić ewentualne zmiany, jakie zaszły pomiędzy badaniami i postawić wstępną diagnozę.

Jak wybrać miejsce poddania się badaniu?

Badaniu tomografii komputerowej należy poddać się w sprawdzonych pracowniach radiologicznych dysponujących nowoczesnym sprzętem. Warto też zwracać uwagę na ceny zabiegów. Wiele gabinetów zawyża ceny bazując na niewiedzy klientów, ile dany zabieg jest wart. Korzystnie na tym tle prezentuje się łódzki gabinet radiologiczny. Oferuje on nie tylko szeroką gamę badań tomograficznych czy nowoczesny sprzęt, ale też wykwalifikowany personel. Warto zajrzeć na stronę internetową https://tomo3d.pl/ i dowiedzieć się więcej o wskazanym centrum diagnostycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here